fbpx

Vařit Paleo Snadno Tě Naučí Lucie Grusová

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Pamatuji si, že jsem na blog paleo snadno od Lucky narazila před několika lety, kdy jsem se poprvé dozvěděla o paleo stravování. Úpřímně jsem se tenkrát chodila na paleo snadno dívat na úžasné recepty, za kterými stojí Lucie Grusová.

Její recepty (a teď už i kuchařky, které najdeš tady) už před lety vypadaly krásně a dnes jde vidět oprovský kus dopředu, kam se Lucka posunula. Její vášní mimo vaření paleo jídel je taky food styling a v tomto směru u ní vidím velký pokrok.

Vařit Paleo Snadno Tě Naučí Lucie Grusová

Jak na Paleo Snadno

Když jsem před lety po stránkách paleo snadno brouzdala, tak mě absolutně nenapadlo, že budu s Luckou nahrávat rozhovor a už vůbec ne, že budu na paleo vlně stravování taky. No jo. Člověk s časem roste a vyvíjí se dál nebo „umírá“, protože stojí na místě. Sama za sebe mohu s nadšením říct, že rostu. A to jen díky těmto úžasným lidem kolem, které jsem třeba ještě ani neměla možnost vidět osobně.

Vařit Paleo Snadno Tě Naučí Lucie Grusová

Doba, kdy můžeme být prakticky všichni ve spojení, pokud chceme, je v tomto směru pro mě velice hodnotná a vážím si toho. Jinak nevím, kde bych na tyto lidičky, které jsem měla možnost ve svých podcastech vyzpovídat, přišla. Čtení knížky nebo receptu na webu je jedna věc, ale osobně si s těmito lidmi popovídat je věc druhá. Rozvíjí mě a dává možnost předávat hodnotné informace i tobě.

Inspirace na blogu i v kuchařkách

S Luckou, skvělou kuchařkou a milou ženou, se můžeš setkat skze její blog paleo snadno. V něm tě uvede do tajemství paleo kuchyně a ukáže na svých receptech a v kuchařkách, že vařit paleo stravu je opravdu snadné. Přece i její název stránek se nese v tomto duchu, že jde vařit paleo snadno.

 

Jak sama Lucka v rozhovoru řekla, tak se snaží o recepty, které budou časově nenáročné. Sama se o tom můžeš přesvědčit v jejích kuchařkách. Za ty roky vypozorovala, že nás, její fanoušky stejně nejvíc zajímají klasiky a recepty, které nejsou náročné.

Vařit Paleo Snadno Tě Naučí Lucie Grusová

Z rozhovoru s Luckou jsem si odnesla jednu důležitou věc, na kterou často zapomínáme. Mít se ráda a být na sebe hodná.

To byla odpověď na moji otázku, co by Lucka veřejně lidem vzkázala. Řekla, že jsme sami na sebe moc přísní a striktní. Snažíme se někomu vyrovnat, zařadit se do škatulky a tabulkového systému, ale na své pravé já zapomínáme a upozaďujeme jej.

Nezapomínej na sebe a měj se ráda

Z našeho povídání jsme se dostaly i k názoru, že by bylo úplně nejlepší, kdyby se paleo stravování nebo jakékoliv jiné, které vychází ze základních nezpracovaných potravin, neškatulkovalo. Zbytečně nás to mate a navíc to, co vyhovuje a dělá dobře jednomu, nemusí sedět druhému. Ten, kdo vychází ze základních průmyslově nezpravovaných potravin nemůže šlápnout vedle. Co z toho základu vyřadí a bude naopak upřednostňovat, si musí vyzkoušet každý sám.

Lucka a její kuchařky

S recepty to začalo a s kuchařkami a kurzy vaření pokračuje. Pokud si paleo nadšenec, ale nebaví tě vymýšlení, co na jídlo, tak mám řešení. Řešení, které vymyslela, vyzkoušela a sepsala Lucka do svých kuchařek. Její kuchařky Léto v kuchyni a Zima v kuchynijsou zaměřené na vaření ze sezónních surovin. Ze surovin kolem kterých možná často chodíš, ale nevíš jak je připravit. A takové zařazení něčeho nového a výživného do jídelníčku se vždycky hodí. Co myslíš?

Vařit Paleo Snadno Tě Naučí Lucie Grusová

Menším kamarádem těmto dvoum velikánům je kuchařka Vánoce a Silvestr. Horkou novinkou z Lucčiných kuchařek je čerstvě vydaná kuchařka Pomalý hrnec, kde ti Lucka ukáže, že se dá v pomalém hrnci ukuchtit ledacos. Třeba kokosový jogurt nebo i dezerty.

Vařit Paleo Snadno Tě Naučí Lucie Grusová

Modré odkazy na Lucčiny kuchařky odkazují na affiliate program. Co to pro tebe znamená? Když přes modrý odkaz přejdeš k Lucce na stránky a zakoupíš si u ní její kuchařky, tak já z objednávky dostanu provizi. Tebe to nestojí nic navíc a já si přivydělám pár korunek do kapsy. Tak se na ně kukni a vyber tu, která ti bude dělat nového společníka při vaření.

Teď už pojďme na rozhovor s Luckou z paleo snadno.

Poslechni si rozhovor s Luckou i na youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.