fbpx

Vajíčko Na Obláčku Lehké Jako Vánek

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Když jsme přešli na stravu bez obilnin, tedy paleo stravu, tak se vajíčka stala našim každodenním zdrojem pro vaření. Nejčastěji si je připravujeme na snídani nebo večeři, ale k obědu nimi taky nepohrdneme. Vajíčko na obláčku je u nás novinka.

Snídaně a přerušovaný půst

Pokud jsme na přerušovaném půstu (IF=intermittent fasting=přerušovaný půst), tak nesnídáme a vajíčka si užíváme na večeři. Patrik se věnuje přerušovanému půstu během pracovního týdne každý den. Já přes týden experimentuji s IF třikrát během pracovního týdne. O víkendu si většinou užíváme dlouhou snídani.

Zajímá tě půst? Více jsem o něm napsala v tomto článku. Pokud tě zajímá, jak probíhá půst na několik dní po sobě, tak si přečti tento článek, kde jsem vše během našeho 3 denního půstu zaznamenávala.

Vajíčko Na Obláčku aneb hledáme nové způsoby, jak na vejce

Já jsem člověk, kterému nevadí snídat každý den stejně. Dřív to pro mě byla ovesná kaše na milion způsobů, dnes u paleo stravování jsou to vajíčka (nebo půst :-D). Zajímá tě paleo stravování? Stravování bez obilnin? Tak přejdi na tento článek, kde se o něm dozvíš víc.

Vajíčka Na Obláčku jsem poprvé viděla na facebooku. Někdo sdílel ve skupině věnující se paleo stravě video, jak si neobvyklým způsobem připravit vajíčka. Tak jsem to šla na druhý den zkusit taky.

Vypadalo to jednoduše a taky to jednoduché je. Jednoduché, ale velice hezké na pohled a chuťově taky vynikající. V použití koření se meze nekladou. Tvoř s tím, co máš doma a povol svoji tvořivost z uzdy.

Vajíčko Na Obláčku. Jednoduchý Paleo Recept, Jak na Vajíčka Jinak.

Ingredience na Vajíčko Na Obláčku

pro dvě osoby

 • 5 vajec
 • sůl
 • pepř
 • sušený česnek v prášku
 • čerstvá nebo sušená petrželka
 • červená paprika sladká (já použila v granulích Koření od Antonína)
 • jarní cibulka

Na servírování guacamole nebo pečené batáty.

Svět Plodů Ořechy Semínka Sušené Ovoce Hana Štipák
Už sis objednala své oříšky?

Postup

Žloutky oddělíme od bílků. Z bílků vyšleháme pevný sníh, do kterého zamícháme všechno koření kromě papriky. Troubu rozehřejeme na 180 stupňů. Na plech dáme pečící papír.

Pomocí lžíce vytvoříme pět sněhových hromádek. Doprostřed každé hromádky uděláme lžící otvor na pozdější žloutek. Udělejte mezi sněhovými hromádkami dostatek místa, narostou.

Dáme péct na 3 – 5 minut. Poté do každé hromádky umístíme jeden žloutek. Snaž se opatrně, aby se ti neprotrhl.

Vajíčko lehce posypeme červenou paprikou a dáme na dalších 3 – 5 minut zapéct. Záleží na tom, jak máš vajíčka ráda. Jestli tekutější nebo pevnější. Mezitím si nakrájej jarní cibulku nadrobno.

Jarní cibulkou vajíčka na obláčku ozdob a podávej s domácím guacamole nebo pečenými plátky batátů.

 

2 komentáře u „Vajíčko Na Obláčku Lehké Jako Vánek“

  1. Dobrý den paní Aleno,

   kolik vajíček si tímto způsobem připravíte je jen na vás 🙂 V receptu uvádím počet 5 vajíček, většinou vařím minimálně pro dva lidi, takže u nás se trouba na jedno vajíčko rozhodně nerozpaluje 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.