fbpx

Stres na Plné Obrátky až k Padnutí Monika Nyklíčková

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Stres je něco, s čím se potkává každý z nás. Někdo méně, někdo více a někdo ho má takovou dlouhodobou přemíru, že mu může pomoct Monika Nyklíčková. Včera jsem měla milé posezení v kavárně, kde jsem se konečně osobně seznámila s Monikou. Monika Nyklíčková je odbornice na slovo vzatá, jen vám nedokážu v jedné větě říct, na co všechno se ve své práci zaměřuje. Její odborný záběr je opravdu široký, tak vám řeknu čím oslovila mě a proč vám její moudro přináším.

Odbornice s širokým záběrem

Monika pracuje s lidmi, kteří si prošli nebo prochází syndromem vyhoření, traumaty, psychickými ataky, problémy pohypového aparátu, porodními traumaty, ale taky se věnuje těhotenství a porodnictví. Na její práci se můžete podívat na těchto webových stránkách. Celý výčet čemu se Monika věnuje uslyšíte v našem společném rozhovoru.

Z vašich emailů kolikrát čtu, jak máte psychické problémy s jídlem, jak jste vystresovaní a pak vyčerpaní, že nejste schopni si ani vyživující jídlo přiravit. Stres je něco, co nám může bránit v tom, že chceme zhubnout kila navíc. Při vysoké míře stresu se nás tuk drží zuby nehty a to nás pak stresuje ještě víc. Drží se, protože máme hladinu kortizolu v nerovnováze, která je pro správné fungování těla důležitá, jako ostatní hormony a procesy v těle. Více si o kortizolu přečtěte tady.

Někdy není od věci prvně vyšeřit věci, které nás tlačí vnitřně a psychicky nejvíc. Být na tom dobře psychicky je podle mě důležitější, než nějaké to kilo navíc. S podlomenou psychikou, kdy jsme vyčerpaní se nám bude těžce měnit stravovací styl, který by byl žádoucí pro zlepšení zdraví a zhubnutí jako bonus.

Jen si dovolit zpomalit, zastavit se a řešit opravdu to, co je v danou chvíli důležité a hoří.

Stres a vyčerpání

Někdy v našich životech jede stres na plné obrátky až k padnutí. Proto jsem pro dnešní rozhovor vybrala téma zaměřující se na stres a vyčerpání.  Jak říká sama Monika: „naše tělo toho vydrží hodně“. U každého je míra vyčerpání jiná. Někdo „odpadne“ po pár měsících, někdo dokáže fungovat pod stresovým vypětím i léta. Monika má sama zkušenost se syndromem vyhořením, když pracovala v korporátní společnosti. Dnes pomáhá s tímto problémem ostatním.

Neumím o stresu a vyčerpání odborně mluvit jako Monika, ale často kolem sebe vidím, jak tlačíme, posunujeme, spěcháme a honíme se za něčím, co nám nakonec způsobí nemalé prolémy. Líbilo se mi přirovnání v našem rozhovoru. Kolikrát jedeme jako na horské dráze. Někdo vedle sebe má ruční brzdu a ví, kdy přesně už musí zatáhnout. Někdo neví, kdy za ni zatáhnout a někdo ji vedle sebe ani nemá.

Po stresu nebo vyčerpání ať už psychickém nebo fyzickém by měla přijít relaxace, uvolnění. Neoddělitelná část na kterou se mnohdy zapomíná. A tak pořád jedeme, tlačíme, makáme dokud nás naše vlastní tělo nezastaví, protože už toho má dost.

Každému pomůže pomoct něco jiného

Monika s každým člověkem, který jí navštíví udělá podrobnou diagnostiku a podle ní vybírá vhodné metody, které využije a bude aplikovat. Stává se jí, že za ní přijde člověk, že chce třeba Shiatsu masáž, ale hodí se pro něj zásaditá detoxikační solná masáž. Někdy je to hledání, co klientovi může pomoct, ale díky mnohaleté praxi má Monika velký vzorek klientů za sebou, což je velkou výhodou při vybírání holistických metod.

Více v našem rozhovoru níže. Těšíme se na vás.

Poslouchat můžete i přes YouTube


Práva na hudbu

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.