fbpx

Štokrle Záchodová Stolička Boří Střevní Tabu Vojta Krajsa a Pavel Čučka

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Štokrle je česká stolička k záchodu. Podporuje přirozené vyprazdňonání ve dřepu a bojuje s nárůstajícím počtem onemocnění střeva v České republice. Za celým nápadem stojí dva kamarádi Vojta a Pavel, kteří vyvinuli štokrle z vlastní potřeby v roce 2016.

Jak vzniklo štokrle

Štokrle vzniklo v hlavách vysokoškolských kamarádů Vojty a Pavela, kdy oba dva řešili dlouhotrvající zdravotní problémy. Vojta má Cronovu chorobu, kvůli které trávil hodiny na záchodě. Pavel kvůli práci architekta tráví dlouhé hodiny vysedáváním za pracovním stolem, což mu způsobovalo problémy s vyprazdňováním.

Proto spolu navrhli záchodovou stoličku štokrle, jako pomocníka k těmto záchodovým prekériím. Z počátku ji představili svým přátelům a rodinným příslušníkům, kterým taktéž pomohla. Teď ji přináší i vám.

Jaký je cíl

Kluci mají za cíl zvyšovat povědomí o gastrointestinálních problémech (problémy týkající se trávicích soustavy) a skrytých nebezpečích sezení a tlačení na záchodě. Proto představují štokrle široké věřejnosti, aby jste pomohli šířit střevní osvětu i vy. O problematice fungování střev jsme se věnovaly i v našem rozhovoru s Evou Hájkou na téma autoimunitních onemocnění tady.

Štokrle je pomůcka, která je vhodná ke každodennímu použití. S jejím používání předcházíte nemocem, ale taky pomáháte při léčbě poruch, které už jsou přítomny.

Každodenní sezení a málo pohybu

Ze svého pohledu vidím velký přínos štokrlete v tom, že navrací správné vyprazdňování do našich koupelen. Přirozená poloha pro vyprazdňování se s moderním splachovacím záchodem, který připomíná židličku, nahradila polohou nepřirozenou. Poloha v sedě rovnoměrně s podlahou stojí za problémy náročného a dlouhého vyprazdňování.

Za problematickým vyprazdňováním nestojí jen samotný záchod, na kterém místo dřepění sedíme, ale taky náš sedavý životní styl. Dnes se stále víc našeho produktivního času odehrává za monitory počítače, omezujeme se v chůzi používáním eskalátorů a výtahů, většinu volného času trávíme pasivně na gauči sledováním televize nebo se všude vozíme automobilem místo využití kola.

Nedostatek pohybu pak vede k obtížím na toaletě ale taky k nemocem, které se objevují ve stále mladším věku. Hemeroidy a potíže s vyprazdňováním nejsou neznámou ani pro mé vrstevníky. Proto bychom měli denně nosit v paměti, že je potřeba vyhledávat pohyb v každodenních činnostech. Používat schody místo výtahů a eskalátorů, na místa blízká v našem okolí chodit pěšky, vystupovat o pár zastávek dřív a aktivně trávit volný čas.

Při výrobě myslí na ostatní

Moc se mi líbí, že výroba štokrlete je v rukou truhlářské dílny Ramus. Ta nabízí lidem s postižením kromě příjemně tráveného volného času taky seberealizaci a možnost přivýdělku. Štorkle je český produkt, který je 100% přírodní a ručně vyráběný.

Čím více štokrlí bude u českých záchodů, tím více se bude mluvit o vyprazdňování a střevním zdraví.

Benefity, zdravotní přínosy a jak to vůbec funguje

Rozhodla jsem se, že záchodovou stoličku nakousnu velmi zkraje a nechám vás, abyste se na všechno podívali a vyslechli si v podcastu. Od toho taky přece jsou. V podcastu s Vojtou a Pavlem se dozvíte o všech zdravotních přínosech, které štokrle má. Kluci se vám svěří se svými zdravotními problémy, které je přivedli na štokrle. Dozvíte se jaké jsou rozdíly při vyprazdňování v sedě a dřepu. Možnosti variant, které štokrle má a taky třeba to, proč kluci dávají ke každému štokrleti domácí test na skryté krvácení ve stolici.

Štokrle najdeš

Štokrle najdeš ještě pár dní tady na hithitu, kde jej můžeš podpořit koupí štokrlete, prevenčního balíčku, který se skládá z domácího testu na skryté krvácení ve stolici nebo koupí slevy na budoucí štokrle. Na hithitu taky najdeš znázornění, jak funguje vyprazdňování se štokrletem a v sedě. Můžeš zde taky nahlídnout do studií, které potvrzují výhody vyprazdňování v podřepu se záchodovou stoličkou.

Oficiální stránky pro štokrle najdeš tady. 


Práva na hudbu

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.