fbpx

Štítná Žláza a Její Onemocnění Martin Novotný

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Naposledy to byla endomentrióza s Emmou Hradeckou (rozhovor si poslechnni tady) a dnes je to štítná žláza s Martinem Novotným. Štítná žláza a její onemocnění trápí moji mámu, ale taky několik mých kamarádek v mém věku. Proto je dnešním tématem pro rozhovor s Martinem štítná žláza a její onemocnění.

Štítná žláza

Onemocnění štítné žlázy trápí v 90 % ženy. Je to onemocnění, které spadá pod autoimunitní onemocnění. O autoimunitním onemocnění jako takovém si poslechni rozhovor s Evou Hájkovou tady.

Jelikož sama o tomto onemocnění nemám tolik informací, tak jsem ráda, že nám na toto téma bude odpovídat Martin, kterého můžete znát z webových stránek vyváženézdraví.cz, kde pravidelně publikuje články. Štítná žláza a její hypofunkce nebo hyperfunkce vzniká především z životního stylu jaký vedeme. A ejhle. Zase jsme u toho. To, jakým způsobem se chováme dnes a denně ovlivňuje to, jestli se u nás vyvinou určité nemoci. Štítná žláza je jednou z nich.

Ovlivňují ji ostatní hormornony

Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí. Nachází se v oblasti přední strany našeho krku. Podílí se na produkci hormonů, které třeba taky ovlivňují to, jak naše tělo pracuje s přijatou energií z jídla. Tedy jestli jej využívá jako palivo (spaluje jej) nebo jej ukládá v podobě podkožního tuku.

Proto jedním z příznaků špatné funkce štítné žlázy může být nabírání váhy, i když jsme v našem stavování nic nezměnili. Příznaků má toto onemocnění samozřejmě víc. Pro každou ženu je důležitá její postava. To by však neměl být jediný důvod, proč bychom se měli o naši štítnou žlázu starat. Může ovlivňovat naše prožívání, spánek, regeneraci, energii, ale taky třeba neplodnost.

Jaké otázky jsem Martinovi položila

  1. Martine, já ti děkuji, že jsi přijal mé pozvání pro rozhovor na téma o štítné žláze. Toto téma jsem vybrala, protože se s onemocněním štítné žlázy kolem sebe často setkávám u kamarádek už v mém věku, ale taky u žen starších. Dokážeš mi vysvětlit, proč se tolik žen potýká s tímto onemocněním?
  2. Co to vůbec štítná žláza je a s jakými hormony v těle spolupracuje?
  3. Jak onemocnění štítné žlázy vzniká a jaké druhy tohoto onemocnění máme?
  4. Jaké příznaky onemocnění štítné žlázy má?
  5. Jakou roli hraje výživa a stres v tom směru jestli štítná žláza onemocní?
  6. Co všechno v životě ženy toto onemocnění ovlivňuje? Může to mít vliv i na plodnost ženy?
  7. Když už tímto onemocněním trpíme, jak o sebe nejlépe pečovat, aby se nemoc nezhoršovala?
  8. Je možné tohle onemocnění zvrátit?
  9. Existuje určitá prevence, jak onemocnění štítné žlázy předcházet?

Martina najdeš

Martinovi články si přečti na webovém portálu www.vyvazenezdravi.cz. Společně s dalšími autory zde publikuje. Články jsou zaměřené na celkové zdraví a na mnohé vám dokážou odpovědět.

* nahráváno přes internet, takže kvalita pokulhává, za což se omlouvám

Poslouchej i přes YouTube


Práva na hudbu
For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.