fbpx

Rybí Kousky v Mandlovo – Arašídové Krustě

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Miluji klasický český trojobal. Co mám ráda méně, je kapající olej ze smaženého. Pokud si taky milovník obalování, tak nevěš hlavu. Mám pro tebe řešení, které se skrývá v mandlovo – arašídové krustě, do které jsem schovala rybí kousky.

Paleo recept pro tvou paleo dietu? Originální rybí kousky v mandlovo - arašídové krustě. Mňam!

Doma nám zbyli dvě porce ryby z předešlého dne a já si vzpomněla, že jsem si v Anglii občas dělala „strouhanku“ z mandlí. V té jsem pak nejčastěji obalovala kuřecí maso. Tentokrát jsem do ní zabalila rybí kousky a přidala arašídy, abych zkusila nové chutě. Pokud nejsi moc velkým fanouškem mouky a rád(a) experimentování, tak hurá do toho.

Tato strouhanka je pro mě lepší než klasická moučná. Všechno, co v ní obalím míří do trouby, takže žádný kapající olej. Na Rybí Kousky v Mandlovo – Arašídové Krustě budeš potřebovat jen pár ingrediencí.

rybí kousky v mandlovo - arašídové krustě

Ingredience na Rybí Kousky v Mandlovo – Arašídové Krustě

  • dvě porce ryby nebo jakéhokoliv masa
  • 1 hrst nepražených a nesolených mandlí a arašídů se slupkou
  • 1 vajíčko
  • 1/2 ČL soli a pepře
  • 1, 5 ČL uzené papriky

Příloha

Postup

Mandle s arašídy vlož do mixéru a rozmixuj na „mouku“. Nemixuj moc dlouho, aby se ti nezačalo dělat máslo. K rozmixované směsi přidej sůl, pepř a uzenou papriku. Celou směs promíchej. V druhé misce si rozkvedlej vajíčko a můžeš začít obalovat. Při tomto obalování vynechávám bílou mouku, takže to je spíš dvojobal. Rybí kousky namáčím ve vajíčku a potom obaluji v mandlovo – arašídové krustě.

Troubu předehřej na 180 stupňů a peč 10 – 15 minut. Záleží na velikosti rybích/masových kousků. V půlce pečení můžeš kousky v troubě otočit.

Rybí kousky můžeš podávat s avokádovým dipem, guacamole, domácí majonézou a jakoukoliv zeleninou na páře nebo pánvičce.

Dobrou s kobrou

-h-

disciplína v hubnutí

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.