fbpx

#14 Rutina Je Mým Životem, Pomůže s Hubnutím i Tobě – Maruška Hloušková

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Ani nedokážu říct, jak jsem za tento téměř dvouhodinový rozhovor vděčná. Neskutečně moc mi přinesl, a když přinesl mě, tak tobě přinese dvojnásobně. Proč? Protože během rozhovoru s Maruškou, která je zakladatelnou stránek rutina jsem cítila, že jsme na stejné životní vlně. Přišly jsme na tolik věcí, které máme v životě společné až je to neskutečné.

Život v zahraničí, závislost na cukru, která nás obě dvě přivedla k vysokotučnému stravování, praktikování půstu a hlavně tvrdé šlapání si za tím, co nás dělá šťastnými. Možnost pomáhat druhým, když potřebují pomoct se změnou. Změnou, která se týká ať jídla, pohybu nebo způsobu přemýšlení nad sebou samotným ve spojení s problémy, které řešíme hluboko v sobě, a odrážejí se na našem těle.

rutina

Šla jsem do toho po hlavě bez přípravy

Pro Marušku bylo zlomovým okamžikem narození druhého miminka, kdy si řekla dost. Chtěla být pro své děti fit maminkou, chtěla být jejich vzorem, být štíhlá a hlavně se cítit ve svém těle dobře. „Skočila jsem do toho po hlavě, bez jakékoliv přípravy. Začala jsem se cvičením a změna stravy se přidala až později.“

Maruška začala cvičit podle BODYROCK.TV, kde jí vyhovovalo, že měla všechno na jednom místě. První výsledky se dostavily velice rychle. Při cvičení pětkrát týdně se jí dařilo dát jedno kilo za týden dolů. Kolem jednoho roku, kdy se cvičením začala, se tělo přestalo měnit. Musela vynaložit daleko víc času, aby se posunula dál, ale výsledky byly pomalejší.

Vlastní cestou k založení rutina.cz

http://velkoobchod.svetplodu.cz/Ananas-prirodni-PREMIUM-Costa-Rica-1kg-d1002.htm?utm_source=AFFILIATEHS&utm_medium=HS_Ananas
Spojila jsem svou značku se Světem Plodů. Nakupujeme tam už několik let. Ořechy kupujeme minimálně na tři měsíce dopředu. Nakupuj si své ořechy taky tady.

Během své proměny založila stránky Rutina, kde se svými fanoušky dělila o vlastní videa se cvičením. Pohonem jí bylo, že může lidem předat to, co jí pomohlo a můžou svoji postavu (jejíž proměna vždy ovlivní celý život) změnit. Tak vznikla stránka Rutina, kde se pravidelně dodnes se svými fanoušky a klienty dělí o svá cvičební videa.

Změna Marušku pohltila stejně jako tenkrát i mě natolik, že se rozhodla rutině věnovat naplno a šla, jak se u nás krásně říká „na volnou nohu“. Dnes je tomu pět let o její založení. Od té doby Maruška změnila názor snad úplně na všechno, což je přirozeným vývoje člověka, pokud se o nějakou problematiku zajímá a snaží se posunovat kupředu.

Každý by si měl zakládat na vztahu mít sám sebe rád

Jako největší úskalí toho, proč se tolik lidí potýká s nadváhou vidí v tom, že na lidi jsou kladené velmi vysoké požadavky. Především u mladých dívek, do kterých je médii tlačeno, jak by měly vypadat, což často pramení k vlastní nelásce. Člověk by se měl mít prvně rád takový jaký je. Dokázat se přijmout a mít se rád, i když má nadváhu. Až s tímto přístupem by měl dál na sobě pracovat. Taky bychom neměli zapomínat na to, že jsme jenom lidé, kteří chybují a dovolit si být nedokonalý.

Nebuďme frustrovaní z toho, že ne vždy jedeme na 100%.

Od závislosti na cukru až k vysokotučnému stravování

Rutina je mým životem, která pomůže s hubnutím i Tobě. Jídlo, půst, paleo nebo sport

Dnes je Maruška stejně jako já výživovou poradkyní a skvělou fitness trenérkou. V průběhu budování stránek a svého businessu Rutina se Maruška stále potýkala s kvasinkovými, zánětlivými problémy a s problémem závislosti na sacharidech a cukru. Tohle ji přivedlo na knihu (která se mi taky tetelí na poličce) a program Whole30, který je nastaven na vysokotučné stravě s velmi nízkým obsahem sacharidů.

Tento způsob stravování, který je založen z pohledu makroživin nejvíce na tucích a minimálním příjmu sacharidů a středním množství bílkovin, Marušce pomohl se zbavit všech zdravotních problémů, včetně její závislosti na sacharidech. Zmizely veškeré zdravotní problémy, a když přijde nemoc, tak maximálně ve formě rýmy. Já jsem se k tomuto způsobu stravování vrátila podruhé, protože jsem řešila stejný problém, jako Maruška.

Závislost na sacharidech, únava po jídle, málo energie během dne, nafouklé břicho po konzumaci sacharidů a každodenní nekontrolovatelné chutě na sladké. Obě dvě se na tomto způsobu stravování cítíme plné energie, bez nafouklého břicha, mě zmizela vyrážka ze zadní strany paží a hlavně vymizely nekontrolovatelné chutě na sladké, což je neskutečným vysvobozením. O vysokotučném stavování a jaký to má vliv na naše hormony si přečti třídílnou sérii tady.

Při rozhovoru jsme se společně shodly na tom, že vysokotučná/nízkosacharidová strava nemusí být pro každého. Někomu může vyhovovat klasické stravování na vysokosacharidové stravě ze základních potravin, což je opak vysokotučné. Obě zastáváme přirozené a co nejčistší potraviny, které jsou co nejméně dotčeny potravinářským a chemickým průmyslem. Myslíme si, že na tomto základě by měl stavět každý, kdo chce nejen zhubnout, ale udržovat se taky zdravý a zbytek se už připojí postupně.

Není důležité mít všechno naplánováno, pokud chcete zhubnout nebo změnit své stravování, stačí jen začít a zbytek se připojí později.

Marušku najdete na jejích stránkách www.rutina.cz. Kontaktovat ji můžete taky přes facebook, kde ji najdete jako rutina.cz nebo pomocí emailu na jejích stránkách.

Poslechni si rozhovor zde díky Soundcloud. Stáhni si aplikaci do telefonu a začni podcast odebírat. Máš Android? Tak Soundcloud. Máš Apple? Odkaz je o řádek níž.

Hana Stipak Show iTunes
Máš doma jablíčko? Odebírej můj podcast u sebe na telefonu a poslechni si tento díl tam.

Mé otázky na Marušku, které uslyšíte v rozhovoru:

 1.  Co tě vedlo k tomu, že jsi začala se cvičením a změnou stravování? Kdy nastal ten zlom? Jak jsi postupovala, co jsi začala měnit v jídle, kde jsi hledala kvalitní informace, protože dnes je internet plný informací, ale jen málo z nich je kvalitních.
 2. Kdy jsi věděla první výsledky? Jaký byl tvůj režim na začátku. Probíhalo u tebe nějaké plánování?
 3. Nastala u tebe během hubnutí krize, kdy se tvé tělo přestalo měnit a centimetry přestaly ubývat? Jak jsi tuto situaci řešila?
 4. Od tvé změny a založení webových stránek rutina uběhlo několik let. Změnila jsi během těchto posledních let na něco názor?
 5. V čem vidíš největší úskalí toho, že se tolik lidí potýká s nadváhou?
 6.  Jak vypadá tvůj denní režim, tvá rutina dnes?
 7. Co si vybavíš pod pojmem zdraví?
 8. Vím, že stejně jako já koketuješ s vysokotučným/paleo/nízkosacharidovým stravováním. Jak jsi se k němu dostala a co tě k němu vedlo?
 9. Jaká pozitiva u vysokotučného stravování vidíš?
 10. Jaký je tvůj názor na půst? Já těch funguji na přerušovaném postění, kterému jsem věnovala svůj poslední článek a nemohu si jej vynachválit.
 11. Máš nějaké životní selhání, které ti později pomohlo k úspěchu?
 12. Jakou nejhorší radu kolem sebe slyšíš a nesouhlasíš s ní?
 13. Kdyby jsi měla možnost veřejně něco napsat na bilboard pro lidi, co by to bylo?
 14. Kde tě lidi můžou najít, když by se s tebou chtěli spojit?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.