fbpx

Rizoto Nerone. Je Libo Trochu Černé Rýže?

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

rýže neroneCestou do Maďarska jsme před překročením hranic zavítali do oblíbeného Lidlu. Miluji jejich týdny se zaměřením. Tentokrát jsme šli jen pro pár věcí, ale zahlídla jsem zbytek produktů z italského týdne. Jak jsem si to jenom mohla nechat ujít? Naštěstí na vsetínském Lidlu o to nebyl asi moc velký zájem. Takže jsem si přišla ke svému i já. Zvítězil mix rýží, kde byla i rýže Nerone, z které jsem se chystala udělat rizoto. Jelikož jsme cestovali dál, tak jsem se musela krotit. Přece nepovezu nákup ze Vsetína směr Maďarsko a pak zpět ČR.

Jeden z nejoblíbenějších receptů na mém webu je Rizoto Nerone. Exotický název pro skvělé rizoto z Černé RýžeA tak jsem si akorát vzala balík čtyř druhů rýží a italský nealkoholický aperitiv crodino, ať je v autě sranda 🙂

rýže
Zleva rýže Nerone, Parboiled, Arborio, Thaibonnet.

Ráda zkouším nové druhy surovin do kuchyně. Pestrost v jídle je pro mě nade vše. A proto vám přináším tento recept, ať se můžete taky inspirovat a zkusit zařadit něco nového do vašeho jídelníčku. Pokud miluješ rizota na všechny možné způsoby, možná se ti bude líbit i rizoto z ječmene bezpluchého.

Chuť rýže Nerone bych přiblížila k lehce oříškové. Nečekejte u ní hustou konzistenci. Po uvaření je spíš sypká.

Ingredience na Rizoto Nerone

pro dvě osoby

Postup

Do vroucí osolené vody vložíme rýži a vaříme zhruba 20 minut bez pokličky. Po uvaření zbytek vody slijeme.

Na lžíci olivového oleje osmahneme na měsíčky nakrájené cherry rajčátka a na plátky nakrájený česnek. Ze začátku chvilku zprudka, poté plamen stáhněte. Česnek nesmí být spálený ani osmahlí do křupava. Měl by být společně s rajčátky na pánvi obalený olivovým olejem. Proto, kdyby se vám zdálo, že máte oleje málo, tak přidejte.

Nakonec všechno smícháme společně na pánvi a promícháme. Na drobno nakrájíme bylinky, pánvičku stáhneme z plotny a zamícháme s rizotem.

Podle chuti můžete přidat parmezán nebo jiný tvrdý sýr, jako je Gran Moravia.

Dobrou chuť

-h-

rýže nerone

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.