Pudink z Černého Rybízu a Lněného Semínka

83 Shares

Nejjednodušší věci bývají ty nejlepší. To se přesně hodí i pro tento pudink z černého rybízu a lněného semínka. Když se podívám, co klasický pundink v sobě má za složení, tak si něco takového s radostí odpustím. Není v tom ani špetka dobrého, co by mohlo méme tělu prospět. Přitom vytvořit si domácí pudink, který navíc nemusíš ani vařit, je jednoduché jak facka. Stačí ti k tomu tři ingredience. Ovoce, v mém případě černý rybíz ze zahrádky, lněné semínko a trocha vody.

Mleté lněné semínko na pudink

Lněné semínko (stejně jako chia semínka, z těch můžeš vyzkoušet tento recept na pudink) má tu super schopnost, že ve spojení s vodou nebo něčím mokrým, začne bobtnat a vytváří něco jako gel či želatinu. Lněné semínko si vždycky kupuji celé nemleté. V obchodech se setkáš s nabídkou už nemletých, ale po těch bych nesahala. Mleté lněné semínko podléhá žluknutí a proto je lepší si jej vždycky namlít čerstvé podle potřeby.

Pudink z Černého Rybízu a Lněného Semínka
Lněné semínko ze Světa Plodů

Je to jednoduché. Stačí ti ponorný mixér a vysoká nádoba na mixování, aby jsi semínka neměla po celé kuchyni. Lněné semínka, které používám na pudink, stejně jako ostatní semínka a ořechy kupuji ve Světě Plodů, lněná semínka odebírám taky od nichOttu, jednoho ze zakladatelů znám a vím, že prodávají jen to nejlepší. Rozhovor s ním na téma ořechů si můžeš poslechnout tady.

Moc se mi taky líbí jejich práce se zákazníky. Ke každé objednávce dávají vzorky svých produktů zdarma. U větších objednávek si můžeš vybrat dárek zdarma, dle své libosti. A to je podle mě super. Proto se k nim jako zákazník opakovaně ráda vracím.

Ingredience na pudink z černého rybízu

Pro dvě osoby

  • 4 PL lněného semínka
  • 2 – 3 plné hrsti černého rybízu nebo jiného drobného ovoce
  • 1/2 jablka, pokud chceš mít pudink sladší
  • cca velký panák vody

Pudink z Černého Rybízu a Lněného Semínka

Postup

Do vysoké mixovací nádoby si nasypej lněné semínko a rozmixuj jej. Přidej k němu černý rybíz, jablko pokud chceš, vodu a vše společně rozmixuj na požadovanou hustotu. Je potřeba počítat s tím, že lněné semínko ještě nabobtná a vytvoří gel. Proto jestli je konzistence moc hustá, tak přidej ještě trochu vody navíc.

Směr přemísti do skleniček nebo misek, ve kterých chceš pudink dozdobovat a nechej chvilku odležet v lednici. Po cca 1o minutách vyndej a dozdob domácí šlehačkou od kraviček pasených na trávě, celým rybízem nebo jiným ovocem.

Svět Plodů Ořechy Semínka Sušené Ovoce Hana Štipák
Vyzkoušej oříšky a semínka ze Světa Plodů

 

Jedno z mých starších videí, jak získat z lněného semínka maximum. Ve videu říkám, že je možné si semínko rozmixovat a skladovat v ledničce, aniž by žluklo. Dnes se už přikládním k tomu si mixovat semínko vždy čerstvé. Je to rychlé a člověk má záruku toho, že semínko není žluklé.

83 Shares

One thought on “Pudink z Černého Rybízu a Lněného Semínka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *