fbpx

Proč všechny výživové směry fungují?

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

výživové směryJe nepřeberné množství výživových směrů, podle kterých se můžeme ve svém stravování řídit. Od vegetariánů, veganů, vitariánů, makrobiotiků až po ty, kteří se stravují podle paleo diety. Často se v mnoha článcích setkáte s vychvalováním a vyzdvihováním jednoho směru nad ostatními, jako tím, který je pro naše zdraví nejlepší. V jiném článku se dočtete pravý opak a nakonec nikdo teda neví, co je to „NEJ“. Čert aby se v tom vyznal. Ano, existují i výzkumy, které vyvrací „funkčnost“ jednoho nad druhým, což situaci rozhodně neulehčuje. Když v tom tedy ani akademická půda nemá jasno, tak kdo jiný by teda měl mít?

Nepropaguji žádný výživový směr

 Ve svém stravování se řídím jediným heslem: skutečné potraviny.

Tento přístup, doporučuji i mým klientům, kteří se potýkají s nadváhou a chtějí dát přebytečná kila pryč. Jak je tedy možné, že jednomu funguje RAW strava, druhému makrobiotická strava a třetímu paleo dieta? Podívejte se na jednotlivé výživové směry s odstupem a popřemýšlíte. Co mají společného? Všechny tyto výživové směry spojuje to, že zahrnují skutečné potraviny. Tedy potraviny kvalitní, minimálně nebo vůbec průmyslově upravené.Lidé vyznávající tyto směry se stravují zdravě. 

Vaří ze základních potravin, a proto se dostávají do jakéhosi průsečíku všech výživových směrů, které spojují skutečné potraviny.

Neživí se fastfoodem nebo vysoce zpracovanými polotovary a to je tím „tajemstvím“, které zaručuje funkčnost všech těchto směrů.

Ve svém poradenství, co se týče výživy, jsem velmi benevolentní a nikoho nikdy netlačím do ničeho, co je v rozporu s jeho přesvědčením ať už z etického hlediska či zdravotního pohledu. To však jen to té chvíle, pokud stále platí přístup skutečných potravin. Jednotlivé výživové směry, jejich vyzkoušení či občasné zařazení jejich principů může být naopak jako zpestření našeho jídelníčku velmi přínosné a také odlehčující pro náš organismus.

Například taková RAW strava může být po zimním období vhodným prostředkem k opětovnému nastartování organismu a doplnění živin. Naopak klasická vařená strava potěší a zahřeje na těle i duši v období podzimu a zimy.

A ještě jedna věc na závěr

Žádný výživový směr či zdravé stravování nemůže dobře fungovat samo o sobě bez dobrého nastavení naší mysli. Na čem dalším záleží nejen v počátcích s hubnutím, se můžete více dočíst v mém eBooku zdarma. Životní naladění sehrává velmi důležitou roli v našem životě, která se jednoznačně odráží na našem těle, ať už v podobě přebytečných kil z nadměrného stresu nebo štíhlé postavy z dobře fungujících vztahů, životního stylu a energie, kterou ze sebe vydáváme.

Mějte krásné dny

-h-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.