fbpx

Podzimní Salát s Červenou Řepou

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

salát s červenou řepou

Jíst salát, když je venku chladno? Brrr. Tak si ho udělejte z poloviny teplý. Je tu podzim a ten si žádá o větší přísun vitamínů. V tuto dobu ráda využívám červené řepy, dýní a kysaného zelí, které jsou plné vitamínů (a probiotik u kysaného zelí). Mám tyto potraviny spojené se sychravým obdobím roku. S podzimem.

Červenou řepu ráda využívám na večerní salát, kdy už nepotřebuji tolik jíst před spaním. Oživíte s ní váš jídelníček, navršíte si dávku vitamínů a máte další inspiraci, co do salátů, aby nebyly pořád stejné.

Tento salát je lehký do žaludku, takže se nemusíte bát si jej dát i hodinku před spaním. I když já nejradši jím poslední jídlo tři až čtyři hodiny před spánkem, protože se mi tak líp spí. Jakmile jím pozdě, tak se v noci převaluji a spí se mi těžce.

Další z jídel, které ráda večer zařazuji kvůli jejich lehkosti a prohřátí jsou polévky. Husté, se smetanou nebo kokosovým mlékem. Jednu takovou z dýně a květáku vyzkoušej v tomto receptu.

Řepu je taky super dát i se slupkou do alobalu a celou ji upéct v troubě, jak brambor. Pak ji po vychladnutí oloupejte, nakrájejte na tenké plátky a dochuťte jako carpaccio. Hodí se i do polévky nebo si ji udělejte kvašenou a máte rovnou i probiotika. Recept na fermentovanou (kvašenou) řepu tady.

Podívej se jak salát vypadá ve videu

Ingredience na podzimní salát

Pro dvě osoby

  • 4 drobnější červené řepy
  • 2 PL medu
  • 2 PL olivového oleje
  • 1 PL balzamikového octa
  • 1 PL čerstvého (sušeného) tymiánu
  • sůl, pepř
  • směs listového salátu
  • dýňová semínka
  • uvařená cizrna

Postup

Očistěte si červenou řepu a nakrájejte je na šest dílů. Smíchejte mokré ingredience, přidejte čerstvý tymián, sůl, pepř a zalijte červenou řepu tímto dresinkem a nechejte 20 minut marinovat.

Mezitím si nachystejte dýňová semínka, zhruba hrst, která opražíte na pánvi bez použití oleje.

Troubu přehřejte na 180 stupňů a pečte řepu zhruba 30 minut.

Po upečení nechtejte lehce vychladnout a servírujte na listovém salátu spolu s dýňovými semínky a cizrnou.

-h-

salát s červenou řepou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.