fbpx

Paleo Doupě Starej se o to, co Jíš

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Přátelé ho znají jako Metlu, zakladatele webových stránek, eshopu a kamenného obchodu Paleo Doupě. Podnět ke změně ve stravování přišel, když Metla začal mít zájem starat se o to, co jí. Nechtěl jíst polotovary a cpát se salátem s rohlíky z kantýny. Prvotní záměr byl to jen zkusit. Přidala se i partnerka. Dnes je tomu pět let, co se stravují paleo a rozhodně nemají v plánu s tím skončit.

Měsíc příprav na změnu

Měsíc postupně připravovali svoji kuchyň na přicházející změnu. S partnerkou měli roční experimentování, během kterého vyzkoušeli stravování podle programu Whole30, takto začala i Míša Luňáčková z yummymummyfoodie, náš rozhovor si poslechni tady.

Zkusili taky stravování podle Tima Ferrisse z knížky Čtyřhodinové tělo. U stravování podle Tima se nesetkali s žádnými pozitivními výsledky, tak se posunuli dál. Tim Ferriss ve své knize doporučuje konzumaci luštěnin v podobě čočky a fazolí, což se v paleo stavování nedoporučuje. V této knize naleznete daleko víc informací, než jen ty týkající se stravování. Najdete v ní taky třeba to, jak se efektivně hýbat v minimální časové dotaci.

Největší dopad měla změna na sociální prostředí

Zkusili taky Dukanovu dietu a ketózu. V průběhu experimentování se stravou Metla začal pociťovat, že to má velký dopad na jejich sociální prostředí. Jít večer do restaurace s přáteli se stalo náročnější. Postupem času se však naučili vybírat a komunikovat s personálem tak, aby dostali přesně to, co chtějí a naopak omezili na talíři to, o co nestojí a nechtějí jíst.

Dnes se Metla stravuje podle paleo stravy, která je hodně otevřená a nemá pevná pravidla. Proto taky nemá rád toto škatulkování a nálepkování stravování. Pro každého totiž může znamenat stravovat se podle paleo principů trochu něco jiného.

Změna ve stravování přináší benefity

Přechod ke stravování, kde je kladen důraz na kvalitu potravin Metlovi přineslo více energie, zvýšení sebevědomí, lepší soustřední, čistou mysl a úbytek váhy 5 kilo.

Paleo Doupě

Nápad pro vybudování obchodu Paleo Doupě vznikl z Metlovy potřeby mít všechny oblíbené výrobky na jednom místě. Taky chtěl mít přehled v tom, jestli je kvalita výrobků pořád na stejné úrovni, nebo se mění. Dnes má kamenný obchod Paleo Doupě dva roky od otevření a eshop Paleo Doupě funguje zhruba rok. Celkově se o paleo stravu Metla zajímá a praktikuje ji od roku 2012.

Poslechni si rozhovor i na Youtube


Kamenný obchod Paleo Doupě najdeš v ulici Kotlářská 907/41, 60200 Brno-střed-Veveří

Radši nakupuješ z pohodlí domova? Tak zabrouzdej na ehop Paleo Doupě tady.

Přečti si články, které píše Metla na jeho webu tady.

Knihy a lidi, které Metla doporučuje:

  • Některé knihy jsou pouze k dostupné pouze v angličtině. Ty, které jsou přeloženy do češtiny najdete označené v modrém odkaze

21 dní k celkové transformaci těla – Mark Sisson

The paleo solution – Robb Wolf (vyšlo ve slovenštině pod názvem Paleo diéta)

Wired to eat – Robb Wolf

Chris Kresser – jakákoliv kniha od něj

Steph Gaudreau – její web Stupid easy paleo

Čtyřhodinové tělo – Tim Ferriss


For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.