fbpx

Obezita – vše co jste o ní chtěli vědět a báli jste se zeptat

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Námět pro dnešní podcast, vše co jste vždy chtěli vědět o obezitě a báli jste se zeptat, navrhla sama Maruška. Když jsem ji poprvé oslovila na rozhovor, odmítla mě. Tenkrát jsem se divila proč. Teď už vím, proč tomu tak bylo. Nebyla připravená na téma obezita mluvit, i když už v té době dala dolů pěknou řádku kilo. Jsem moc ráda, že se mi po nějakém tom roce Maruška sama ozvala. Rozhovor jsme natočily a vy se v něm dozvíte, jak se opravdu žije obézním lidem.

Zpověď obézní holky a jak z toho ven

Co se v životě člověka stane, že “najednou” váží 120 kilo a co dalšího se musí stát, aby se to změnilo. S širokou škálou jídla je dnes nepřeberné množství z čeho vybírat. Často lidé ale vybírají to nejrychlejší jídlo, které zabere nejméně času na přípravu. Některé nepotřebuje připravovat vůbec. Stačí koupit, rozbalit obal, sníst a jede se dál.

Obezita se dlouhodobě týká už i dětí

Obezita je bližší téma pro stále víc a víc lidí. O obezitě jako o chronickém onemocnění jsme se bavili taky společně a Honzou Vyjídákem v tomto roozhovoru. Je to téma nejen pro dospělé, ale taky pro děti a dospívající. Největší chyby, které vedou k obezitě dokáže pojmenovat každý z nás. Když je tedy známe, proč je obezita takovým problémem? Někdo se s ní potýká už od dětství, jako Maruška, kdy přejímá špatné vzorce ve stravování od svých rodičů. Někdo cítí, že nemá čas na přípravu jídla a fast food se mu stane nejčastějším sprostředkovatelem jídla. Jiní se zase můžou ztrácet v tom, co je opravdu pro naše tělo prospěšné. A to kvůli nepřebernému množství potravin, které se nás svými popisky snaží předsvědčit, že je zdravé.

Všechno začíná trvalou změnou v jídle

Téma jídla je široké, jako samotné způsoby stravování, které jsou dnes in. O způsobech stravování to v našem rozhovoru nebude. Bude to o tom, jak se Maruška cítila, když její váha pořád stoupala. S jídlem se schovávala. Řekne nám, jak se po jídle cítila a co všechno jí pomohlo dostat se tam, kde je dnes. Přičemž ještě nekončí.

Ano, váží si jídlo a počítá si kalorie, ale dlouhodobě to nedoporučuje ani jedna z nás (v rozhovoru nezaznělo, ale důležité to je). Možná s tím nezačínejte vůbec. Je to hrozná šikana, i když to někomu může ze začátku pomoct. Jídlo nejsou jenom kalorie. Ono se taky pak člověk může jednoduše dopracovat k tomu, že se bez váhy na jídlo ani nenají. Že Háňo. Období několika mých let zpětně.

Obezita odlehčeně s Maruškou

Rozhovor je odlehčený. Obsahuje hromadu smíchu i přes těžké téma, jako je obezita. Jinak to s Maruškou snad ani nejde. Ona už je taková a takovou jedinou ji znám. Každodenní dávku humoru od Marušky sleduj na jejím instagramu pod názvem @cvicimabychpil


Práva na hudbu
For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.