O mně

Hana Štipák

Někdo hledá své poslání celý život a nikdy jej nenajde. Nebo jej najde a ví, co ho baví a činí šťastným, ale i přesto věnuje většinu svého drahocenného času něčemu, co jej nebaví, nenaplňuje a přináší stres.

Já Své Poslání a Životní Vášeň Našla

Vždy jsem vnitřně cítila, že potřebuji pomáhat lidem a úzce s nimi pracovat. Prvně tomu bylo jako sociální pracovnice, kdy jsem se této práci věnovala jako student v rámci praxí. Následovalo studium učitelství pro mateřské školy na vysoké škole. S malými prcky jsem strávila krásný jeden rok v brněnské mateřské škole a byla spokojená se svojí životní situací. Tenkrát jsem se už plně věnovala cvičení a zdravému stravování a měla za sebou svůj největší životní challenge. Alespoň do té doby největší byl.

Poprvé v životě se mi podařilo zhubnout 10 kilo nadváhy. Poprala jsem se sama se sebou a dokázala to! Poznej v eBooku zdarma 6 Chyb v Hubnutí, Které Určitě Neznáš a které jsem dělala i já. Nikdy jsem nebyla štíhlá. Spíše jsem od útlého dětství byla jo-jo. Pár kilo nahoru a pár kilo zase dolů. Až v té době kdy jsem kompletně změnila stravování, vztah k jídlu a vztah k mému tělu a sobě samotné přišla změna. A tato změna je konečně stálá.

zhubnout hubnout
Já a mé staré já o 10 kilo těžší

Po ročním žití v náruči Brna přišlo stěhování do Anglie za novými zkušenostmi. Se strachem, jak to budu v cizí zemi se zdravým stravováním zvládat, jsem si s sebou vzala pár drobností, které mám ráda. Přibalila jsem si taky TRX (cvičební pomůcka) pro případ cvičení venku. Nakonec jsem se díky němu udržovala celý rok fit.

Během toho roku sílila moje potřeba se s mou změnou a nynějším životním stylem svěřovat více do světa. Proto v té době vznikla má webová stránka Age 4 Health. S krkolomným vyjadřováním jsem začala psát své první články a odkrývat své staré já před změnou. Přečti si v odkaze 11 Věcí, Které Jsem Si Myslela, Že Dělám Správně. Svojí redukcí váhy jsem prošla sama bez jakéhokoliv odborného vedení. Proto jsem usoudila, že zhubnout jako já můžeš i Ty.

Klíčovou Roli Hraje Dodržování Pár Základních Pravidel

Pomohou Ti Nejen Zhubnout, Ale Taky Si Novou Váhu Udržet

Během hubnutí, které bylo v mojí hlavě otazníkem mnoho let, jsem poznala, že v tomto procesu hrají hlavní roli hormony. Jejich správná funkce závisí na tom jak se stravujeme, spíme, odpočíváme, jestli jsme ve stresu a kolik máme pohybu. Mezi nejdůležitější hormony ovlivňující to jestli jsme štíhlí nebo ne patří inzulin, leptin a ghrelin. O inzulinu a jeho ukládají funkci se dočti více tady.

Během mého roku v Anglii jsem začala studovat sportovní výživu na Oxford College. Po návratu do České republiky následoval kurz Fitness Trenéra a od té doby jsem se od myšlenky výživové poradkyně a fitness trenérky nedokázala odpojit.

o mně Hana Štipák

Pocítila Jsem, Že Tohle Je Ta Cesta, Kterou Chci Pomáhat Lidem

Jediný problém, který jsem vnitřně cítila a nemohla jsem se s ním ztotožnit, bylo označení mé profese. Výživová poradkyně a fitness trenérka. Tohle označení se mnou vůbec nerezonuje a nevidím se v něm.

Důvodem je to, že hubnutí podle mě není jen o správném stravování a pohybu. Je to komplexní změna, která se odrazí jak na vnějšku člověka, tak na jeho vnitřní podobě. Z toho důvodu nemůžu své já v tomto směru označit jako výživovou poradkyni a fitness trenéra. Sama sebe vidím spíše jako life kouče, který pomáhá nejen s životní změnou ve stravování a pohybu, ale také ve změně vnímání sebe sama, svého těla a vztahu k jídlu.

Mé první stránky se jmenovaly Age 4 Health a začínala jsem s nimi v době, kdy jsem byla v Anglii. Angličtina mě v té době ovlivnila natolik, že jsem neváhala s jejím využitím i pro název mých stránek. Rok po založení stránek jsem cítila, že skrze ně předávám nejvíc sebe. Že neprezentuji nějakou značku, ale sebe. Své myšlenky, své názory, své zkušenosti a zážitky.

o mně Hana Štipák zhubnout

Proto jsem se po roce a půl rozhodla Age 4 Health opustit.

"Protože když člověk něco pustí, tak může něco nového naopak přijít"

Stránky nesou mé jméno a s tím jsem spokojená. Prezentují mě, moji práci a spolupráci s vámi.

Rok Podcastů

Podcasty jsou rozhovory s lidmi tak jak je znáš z rádií

Začátkem roku 2017 jsem rozjela novou věc a to podcasty. Podcasty chci inspirovat a motivovat příběhy lidí, kteří jsou běžně kolem nás. Pusť si je tady. Jsou o lidech, kteří dokázali zhubnout, změnit stravování a začlenit pohyb do života. Zkrátka dokázali změnit situaci, která jim už dlouho nevyhovovala. Díky nim se s těmito příběhy můžu podělit i s tebou v Hana Štipák Show, jak jsem podcasty nazvala. Všechny podcasty si poslechni tady.

hubnuti motivace inspirace Hana Stipak Show podcast

Žiji spokojený život o 10 kilo lehčí. Pochopila jsem, že žádná dieta mi nezaručí trvalé snížení váhy, ale že změna životního stylu ano. Dnes už z jídla těžkou hlavu nemám. Jídlo nepočítám, ani nevážím. Užívám si jej plnými doušky a má váha je pořád stejná. Objevila jsem to, po čem tolik lidí touží a je to super.

Žij v takovém těle, v jakém si přeješ i Ty!

Hanka

Nenech si ujít žádné nové informace o hubnutí, cvičení a receptech, které ti v přeměně tvé postavy pomůžou. Přihlas se pro odběr novinek.

Pusť si video o nás

Dozvíš se v něm, jak žijeme, pracujeme a proč cestujeme

oxford

ronnie-certifikat-cze-small

 

10 Shares