fbpx

#13 Nízký Kalorický Příjem Nepomůže Dlouhodobě Zhubnout

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Vím, že všechno nevím a to je asi to, co mě pořád tlačí kupředu. O jídle toho víme tolik, ale i přesto obezita u lidí stoupá a tolik žen denně bojuje s nadváhou a neláskou ke svému tělu.

Tak ráda bych mnoha ženám pomohla a tolikrát vidím, jak neskutečně komplexní problém to je. Zahrnuje tolik zamčených dveří, ke kterým je potřeba najít ten správný klíč a pak už se jen nebát je otevřít.

 

Nízký kalorický příjem nadváhu nevyřeší

Proč máme takové problémy s jídlem? Proč v něm hledáme útěchu a citové uvolnění? Proč pak naše životy naopak svazujeme nesmyslnými dietami a restrikcí kalorického příjmu? Je k něčemu sledování kalorií? Existuje způsob stravování, který by vyhovoval každému a přitom našim tělům neubližoval?

Vím, co ve stravování vyhovuje mě a vyhovuje to i mnoha mým klientkám. Jestli to musí nutně vyhovovat každému a každý na tom prospívat? Nemusí. Mám kolem sebe známé a přátele, kteří se stravují odlišným způsobem než já a na svém způsobu stravování prospívají. Stále je to stravování vycházející ze základních potravin. Taky mám ale kolem sebe známé a přátele, kteří své tělo i duši trápí.

Svazují se nesmyslnými dietami, extrémně si snižují kalorický příjem z jídla. Zhubnou, ale neuběhne ani rok a jejich váha je zpět. Jdou do toho znovu. Svůj kalorický příjem ještě víc poníží, ještě víc cvičí, ještě víc své tělo a psychiku trápí.

Dlouhodobě neudržitelné postupy k hubnutí

Zkouší nejnovější koktejly, pilulky, čaje na hubnutí, kalhoty na hubnutí, všemožné super potraviny a na to nejzákladnější zapomínají. Jíst ze základních nezpracovaných potravin, které jsou běžně dostupné kolem nás. Nepočítat kalorie a nesnižovat extrémně kalorický příjem, protože je to z dlouhodobého hlediska neudržitelné. Navíc pro psychiku náročné a hlavně nepřirozené. Kalorickou hodnotu jídla spočítat dokážeme. Dokážeme ale přesně spočívat i kalorický příjem, který naše tělo potřebuje? Potřebuje stejný kalorický příjem každý den nebo se to liší okolnostmi?

Musíme počítat kalorie, když chceme zhubnout? Musíme ponižovat kalorický příjem, být v kalorickém deficitu abychom zhubli? Funguje to vůbec z dlouhodobého hlediska? Dokážeš si představit zbytek svého života s kalorickou tabulkou v tvém mobilu a váhou neustále nachystanou na zvážení svého jídla?

Co je pro nás přirozené. Jak naše tělo pracuje s energií přijatou z jídla? Dokážeme ho oklamat snížením kalorického příjmu? Kdyby to bylo o kaloriích a jejich počítání nebyli bychom všichni už dávno štíhlí?

Snažíme se tak těžce. Makáme na sobě. Několik let svého života. Někdy celý život. Mám pocit, že nám stále poslední kousky puzzle chybí. U sebe jsem zjistila, které to jsou. Chybí tyto i tobě? To si poslechni v podcastu. Podcast navazuje na tento článek, který doporučuji k přečtení.

 

Stále nevíš jak na to? Potřebuješ probrat svoji situaci osobně? Napiš mi na [email protected] a domluv si se mnou první konzultaci.

 

Podcast si můžeš taky přehrát na youtube, kde můžeš má videa odebírat.

 


 

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/

Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.