fbpx

Nehormonální antikoncepce, rozhovor o symptotermální metodě s Marci Krškovou

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Nehormonální antikoncepce (dále jen NH) je teď aktuálně mé téma číslo jedna. Jako NH jsem si vybrala symptotermální metodu, o které vám přináším rozhovor.

Nehormonální antikoncepce

Rozhovor, pro který jsem si pozvala Marci Krškovou, která je pro tuto metodu proškolena a sama ji 20 let využívá. S Marci jsme se spojily přes sociální síť. Položila jsem do prostoru otázku, jestli má někdo zkušenost se symptotermální metodou. Marci mi odepsala, že se jí věnuje dlouhá léta.

Po výměně několika zpráv, kdy společným tématem byla nehormonální antikoncepce, jsem se rozhodla, že uděláme rozhovor. Byla by škoda tyto informace neposlat dát a neseznámit další ženy se symptotermální metodou.

Proč jsem se po devíti letech na hormonální antikoncepci rozhodla pro nehormonální si přečtěte tady.

Metoda pro plánování početí, ale taky ochrana před nechtěným otěhotněním

Poprvé jsem se o symptotermální metodě dozvěděla na Evolution Festivalu. Tenkrát mě na přednášce absolutně nenapadlo, že mi jednou bude pomáhat s plánovaným početím. V tu dobu mě hodně zaujala především kvůli ochraně před neplánovaným početím.

Uložila jsem si ji v hlavě s tím, že ji jednou začnu využívat až s Patrikem nebudeme chtít další děti. Netušila jsem, že po ní sáhnu dřív, kvůli plánovanému otěhotnění.

Pomocí této metody dokážete totiž obojí. Sledovat vaše plodné, ale taky neplodné dny. Pak už je jen na vás, co je vašim cílem. Náš Oliver má 21. měsíců a stále se dost kojí. Chceme dát další život, ale absolutně nevím, jak jsem na tom s ovulací. Menstruace ještě nepřišla, tak chci vědět, co se v mém těle odehrává. Je totiž možné, že přes kojení mi tělo další početí miminka ještě nechce “pustit”.

Proto se teď se symptotermální metodou učím. Učím se pozorovat své tělo úplně z jiné stránky. Každé ráno si měříme teplotu bazálním teploměrem a zapisuji si ji do záznamové archu. Jak tuto metodu můžete využít i vy, si poslechněte níže.

Ještě jedna vtipná poznámka. Asi v druhé třetině rozhovoru si všimnete (pokud se budete dívat i na video), že mi Patrik přinese Olivera, který se začal budit ze spaní. Znovu jej uspím a jeho oddechování do mikrofonu nelze přeslechnout. To je život 🙂

Přidávám odkaz na brožuru, z které se o symptotermální metodě učím. Tato je určena maminkám po porodu. Součástí brožury jsou i záznamové tabulky.

Tady najdete průvodce o symptotermální metodě, která není zaměřená na období po porodu a během kojení. Tato publikace taky obsahuje záznamové tabulky.

2 komentáře u „Nehormonální antikoncepce, rozhovor o symptotermální metodě s Marci Krškovou“

  1. Hani a Marci, moc krásný podcast. Sama STM praktikuji a po dlouhé době jsou toto opravdu pravdivé informace o metodě 🙂 Hani, je skvělé, že jsi s metodou začala a ptáš se přesně na ty věci, které zajímají holky začátečnice ♥

    1. Jani, jsem ráda, že se podcast líbil a přinesl užitečné informace 🙂

      Přesně jak jsi napsala, tím že jsem s ní začátečnice, tak se mi jednoduše ptali na základní otázky, které asi napadají každou ženu, která s touto metodou začíná.

      Hanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.