fbpx

Meruňkové Knedlíky z Ovesných Vloček a Tvarohu

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Ach to léto. Tolik domácího ovoce, kam se jen podíváš. Třešně, višně, jahody, rybíz, angrešt, hrozny a meruňky. Tento týden nás přijel navštívit kamarád z Valtic a dovezl nám snad nejsladší meruňky, co jsem kdy jedla.

Slaďoučké a měkké, jak peřinka, což si vyžadovalo rychlé spotřebování. Pár jich vklouzlo do úst jen tak, ale se zbytkem jsem měla plán na Meruňkové Knedlíky z Ovesných Vloček a Tvarohu.Dlouho jsem nedělala meruňkové knedlíky. Nechci ale žádné z nekvalitní bílé mouky a ani nechci ničit ty prospěšné vitamíny pro naše tělo, které jsou v meruňkách. Takže co teď? Knedlíky chci. Bílou komerční mouku nechci. Přijít o vitamíny z meruněk vařením taky nechci. Začala jsem přemýšlet o alternativě, která by vyhovovala jak našim žaludkům, chuťovým buňkám, tak zdravému stravování. Cíl byl jasný. Meruňkové knedlíky z ovesné mouky a tvarohu.

ovocné knedlíky z ovesných vloček a tvarohu

 

Mouka vyřešena. A jak to udělat s meruňkami? Ha. Rozmixuji je, naliji nahoru a zachovám tak všechny vitamíny, o které nechceme přijít. A ještě jedna věc. Příprava je velmi rychlá. Celá příprava mi nezabrala ani 30 minut. Co všechno na tuto obědovou rychlovku budete potřebovat?

Ingredience

pro dvě osoby

  • 200 g ovesné mouky
  • 2 vajíčka
  • 1 balení měkkého tvarohu (já použila značku z Jaroměřic)
  • meruňky
  • semínka na posypání

Postup

Pokud nemáte předem nachystanou ovesnou mouku, tak rozmixujte 200 gramů jemných ovesných vloček v mixéru. Vzniklou mouku přesypte do mísy, přidejte vejce a tvaroh. Vše pořádně promačkejte, aby se vám hmota spojila a tvarujte malé kuličky. Mě z těsta vzniklo 24 menších knedlíčků. Během přípravy knedlíčků poproste vašeho milého či milou, ať vám dá vařit vodu do velkého hrnce. Knedlíčky vaříme zhruba 10 minut ve vroucí vodě.

Během vaření si připravte meruňkový přeliv. Meruňky rozdělejte na půlky a ponorným mixérem rozmixujte dohladka. Po uvaření knedlíky polijte meruňkovým přelivem a dozdobte semínky podle vaší chuti. Já miluji mák, takže volba byla jasná, plus ještě světlé sezamové semínko. Patrik ne moc velký milovník máku si dal černé a světlé sezamové semínko.

knedlíky z ovesných vloček a tvarohu

 

PS: vy co začínáte se zdravým stravováním, tak se vám můžou knedlíky zdát málo sladké, protože v mém receptu je nijak nedoslazuji. Nemám důvod proč to dělat. Meruňky obsahují dost fruktózy (ovocného cukru), tudíž jsou sami o sobě sladké dost. Přece jen, pokud by to na vás bylo málo sladké sáhněte po medu. Žádná umělá sladidla nebo snad bílý cukr.

Užijte si meruňkové mámení.

-h-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.