fbpx

Melounovo Okurkový Letní Salát s Mátou a Limetkou

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Jsou dny (někdy týdny, co vám budu lhát), kdy mě absolutně nebaví vymýšlet speciality a novinky k jídlu. Většinou zamíchám jen maso se zeleninou na pánvičce a je to. Žádná velká hitparáda pro oči, ale hlavně že to udělá  dobře v žaludku. S létem a parnými dny se přirozeně u nás doma zvyšuje touha po zeleninových salátech. Melounovo Okurkový Salát s Mátou a Limetkou je přesně ten, který chceš během léta mít každý den na stole.

Na melounovo okurkový salát do zahrádky

Paťa má nejúžasnější babičku se skleníkem a zahrádkou plnou dobrot pro nás králíky. U mamky obstaráme vajíčka a bylinky, zajedeme do blízkého Kudlova na bio mléčné výrobky (mají i syrové mléko) a máme téměř vystaráno. U Kubíčků ve Vizovicích se vrhneme na maso a to je skoro vše, co k životu potřebujeme.

Melounovo okurkový salát s mátou a limetkou na mě vyskočil jeden večer při projíždění instagramu u mé oblíbené Steph Gaudreau, kterou můžeš znát taky pod jejími stránkami Stupid Easy Paleo. Takže všechna sláva za tento salát právě jí.

Melounovo Okurkový Salát s Mátou a Limetkou

Meloun, okurka, máta a limetka

Melounovo okurkový salát nejen že vynikajícně chutná, on taky úžasně vypadá. Z tohoto salátu by se člověk najedl jen pouhým pohledem, teda aspoň na chvilku. Sama se většinou nepouštím do takových nezvyklých kombinací, jak je meloun s okurkou, ale když jsem tento salát viděla na fotce, tak jsem jej musela mít.

Nevím kde se ve mě bere (nebo spíš nebere) tak malá představivost, co se kombinování surovin a bylinek týče. Ještě že máme ty instagramy a facebooky, kde se člověk může nechat inspirovat a rozšiřovat své obzory.

Rozmazluj se

Tento salát je pro mě pohlazením. Je takový trošičku rozmazlující a to se mi na něm moc líbí. Často zapomínáme se správně rozmazlovat, vypnout a relaxovat. Číst knížku nebo poslouchat vlídná slova, která nám někdo posílá do ouška. Nechej se hýčkat tímto salátem v klíně a pusť si k němu můj rozhovor s Luckou Kolaříkovou na téma SEBELÁSKY tady.

Salát s vůní mojita

Pokud máš ráda vůni mojita, tak si tento melounovo okurkový salát s mátou a limetkou zamiluješ. Chvilku trvá než meloun zbavíš zrníček, ale za ten výsledek a chuť to stojí. Kdo by chtěl v salátu chroupat melounová zrníčka, že? Při klasickém pojídání melounu je mi to fuk, ale v salátu je to fakt lepší bez nich. Uvidíš.

Melounovo Okurkový Salát s Mátou a Limetkou

Ingredience na melounovo okurkový salát

Pro dvě osoby

  • 1 ks salátkové okurky
  • 1/4 menšího melounu
  • štáva z jedné limetky
  • plná dlaň čerstvé máty
  • 1 PL olivového oleje
  • špetka soli a pepře

Postup

Steph v receptu odstraňuje z okurky její měkký střed, což mi přijde líto. Takže záleží na tobě jestli střed vydlabeš nebo si jej tam necháš stejně jako já. Nakrájej okurku na malé kostičky a to samé udělej s melounem, který prvně očisti od zrníček.

Společně dej do velké mísi a lehce promíchej. Do menší mističky si dej lžíci olivového oleje, šťávu z jedné limetky a špetku soli a pepře. Vše pomocí vidličky pořádně promíchej, aby se všechno hezky spojilo.

Čerstvou mátu nakrájej nebo natrhej na malé kousky a salát ní posypej. Celý salát zalij dresinkem z olivového oleje a limetky a všechno dohromady promíchej, aby se chutě promíchaly.

My jsme salát podávali s trhaným krůtím masem, ale hodí se klidně jen tak, když je venku horko a chceš se osvěžit.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.