Mějte sami sebe rádi

0 Shares

Age 4 Health love yourselfNa konci mého prvního článku jsem mluvila o změně vašeho myšlení, jako nejdůležitější věci, kterou potřebujete udělat, pokud chcete změnit svůj životní styl zahrnujíci redukci váhy a její udržení. Jak dosáhnout tohoto cíle? Jednoduše, mějte sami sebe rádi.

Když jsem začala přemýšlet o jídle, jako o součásti mé snahy dosáhnout „zdravého těla“, setkala jsem s jedním problémem. Jak se mám vzdát všech mých oblíbených sladkostí a jídel? Jednoduše, nemohla jsem. Tohle byla jedna z prvních důležitých věcí, kterou jsem se naučila během mé životní změny. Dlouho jsem si myslela, že pokud chcete redukovat svoji váhu a udržet si ji, tak musíte tyto dobrůtky dát stranou. Ale pokud je náš mozek zvyklí na určité množství cukru, které jste mu doposud dávali, nemůžeme se ho vzdát ze dne na den úplně. Je to velmi těžké a pokud bychom to zkoušeli, myslím si, že nebudeme úspěsní. Určitě ne nějaký delší časový úsek. Protože co se stane, když si sami sobě něco zakážeme? Přirozeně na danou potravinu budeme mít chuť. Co bude dalším krokem? Sníme nějakou sladkost, možná ve větším množství než normálně, protože je to teď pro naši hlavu zakázané. Co bude následovat? Budeme se cítit provinile, jako že jsme něco nezvládli. Možná se budeme nenávidět, protože jsme to znovu nezvládli a to je přece špatně. Tohle se mi stalo několikrát.

Co bylo pro mě řešením této situace? Že je velmi důležité redukovat cukr z našeho jídelníčku postupně, krok za krokem. Co většinou dělám já když mám chuť na sladkosti? Vždycky si vemu jenom část mé oblíbené sladkosti bez výčitek a užiju si ho. Z počátku jsem byla zvyklá si vzít jednu z mých „starých“ oblíbených sladkostí. Brzy jsem však tyto komerční tyčinky plné rafinovaného cukru a dalších blbostí zaměnila za zdravé tyčinky plné přírodního cukru ze sušených datlí (například různé flapjacky, raw tyčinky Bombus, Mixitky, Chimpanzee a mnoho dalších, které můžete najít ve zdravé výživě) nebo jsem si vzala kousek čerstvého ovoce. Nakonec jsem si začala připravovat své vlastní tyčinky, což je to nejlepší pro nás, protože přesně víme, co do nich dáváme. Teď když mám chuť na nějakou nezdravou sladkost, což se stává velmi zřídka, nejsem schopna ji sníst celou. Komerčnim sladkosti jsou pro mě teď přeslazené a někdy se mi stane, že mi po jejich konzumaci není opravdu dobře. Můžu říct, že kdybych si od samotného začátku zakazovala sladkosti, tak bych nikdy nebyla schopná se udržet na této cestě zdravého myšlení a života. Takže mějte sami sebe rádi, odměňujte se za každý malý krok kupředu – ale to neznamená, že můžete jíst sladkosti celý den hahaha.

Když se budeme mít rádi, budeme vždy úspěšní. Když se budeme trestat, vždy selžeme. Změňte svoje myšlení nad sebou samotným a mějte se rádi. Toto je první, ale ten nejdůležitější krok, který byste měli udělat k tomu být uspěšní a šťastní na vaší cestě být zdraví.

Takže mějte se rádi.

0 Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *