fbpx

Proč Je Důležité u Hubnutí Střídat Různé Typy Cvičení

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Nezáleží na tom jestli chcete zhubnout nebo jenom zpevnit postavu, nejlepší cesta jak toho dosáhnout je variabilitou vašeho cvičení. K tomu abyste dosáhli úbytku váhy si musíte jednotlivé cvičení během týdne rozvrhnout a snažit se o jeho různorodost. Na příklad to může vypadat tak, že v pondělí bude mít v plánu cvičení s váhou vlastního těla, na které se můžete podívat tady a nechat se inspirovat mými videi. V úterý si dáte pauzu, aby vaše svalstvo mohlo regenerovat a ve středu si naplánujete fitbox. Čtvrtek opět ponecháte volný na regeneraci a obnovu svalstva a v pátek se projedete venku na kole, zajdete si na spinning nebo si půjdete ven zaběhat.

Víkend můžete doplnit a navršit tak vaši aktivitu na maximum tím, že půjdete s rodinou, kamarády na turistický výlet nebo delší procházku do lesa, kde budete zdolávat kopce. Tak by mohlo vypadat plánování aktivit na celý týden s cílem hubnout. Samozřejmě tady hraje důležitou roli taky strava, ale o té zase někdy jindy.

Plánujte a udělejte si z toho rutinu

Bez plánování se během hubnutí neobejdete. Co si člověk nenaplánuje, nedá tomu pevný řád, tak většinou ani neudělá a začne s odkládáním. Znám to z vlastní zkušenosti. Když si nestanovím plán na celý týden, který rozděluji do jednotlivých dnů, tak pak přeskakuji z jednoho úkolu na druhý a žádný neudělám pořádně nebo jej ani nedotáhnu dokonce. S plánováním pohybu a zdravého jídla je to stejné.

Obvzlášť v začátcích, když s hubnutím, pravidelným pohybem a zdravým stravováním začínáte. Abyste mohli hubnout, tak musíte mít doma zdravé potraviny, které musíte nakoupit, a nákup musíte naplánovat. Abyste pravidelně střídali různé typy cvičení pro dosažení nejlepších výsledků v hubnutí, tak si je musíte nejdřív rozplánovat. Rutina s kterou opakujeme jednotlivé činnosti během dne a týdne, nám usnadňují fungování. Přesně víme, co budeme dělat, děláme to automaticky a nepřemýšlíme nad tím jestli to vůbec půjdeme udělat. Prostě jdeme.

 

4 důvody proč střídat různé typy cvičení

Budete své tělo posunovat stále na vyšší level

Je jedno jestli chodíte pravidelně běhat, plavat, děláte cviky s vlastním tělem nebo posilujete. V určitém momentě se dostanete do pozice, kdy se váš progres zastaví. Pokud nestřídáte různé typy cvičení a neděláte vaše cvičení náročnější, tělo se na danou zátěž adaptuje a přestane se měnit. Zvykne si na zátěž, která se opakuje stále dokola a nemění se. K tomu abyste své tělo posunuli zase o kus dál, abyste pokračovali v hubnutí či zpevňování postavy, musíte do vašeho cvičení zařadit něco nového. Udělat jej náročnější, přidat pár nových cviků, přidat zátěž.

Předcházíte zranění a syndromu vyhoření

Když se stále zaměřujete na jedno a to samé cvičení, u kterého zapojujete pořád stejné svalové skupiny, tak tyto svaly vyčerpáváte. To může vést k poškození svalů, vazů a kloubů. Mnohdy to vede k poškození všech těchto tří skupin, což může cvičení bolestivě znepříjemnit až úplně znemožnit. Jsou to daleko rozdílné bolesti než ty které cítíme po cvičení. Pálení, tlak a bolest svalů po cvičení znamená, že došlo k poškození svalových vláken cvičením, které se teď musí opravit a obnovit, což je naprosto přirozený proces. Střídání různých druhů cvičení taky zamezí tomu, že by vás cvičení mohlo přestat bavit a vy jej dělali s nechutí. Nikoho nebaví dělat přesně tu samou věc dokola bez viditelných výsledků.

Zapojte celé tělo

Střídáním rozdílných cviků a pohybů zapojujete celou škálu nejrůznějších svalů na vašem těle. Různé druhy cvičení umožňují zapojení celého svalstva na těle, takže soustavně pracujete na přeměně všech jeho částí, ne jen na jeho izolovaných částech.

Pestrost ve cvičení pro vaše tělo, zábava pro vaši hlavu

Nikdo se nechce během cvičení nudit. Není snad nic horšího, než když se u cvičení díváte po hodinách a odpočíváte minuty do konce. Aby se cvičení stalo nedílnou součástí vašeho života, tak vás musí bavit. Mělo by pro vás být odpočinkem a zároveň zábavou. Když se budete věnovat takovému, které vám toto uspokojení nepřináší, tak u něj nevydržíte. Proto si vždycky najděte takové které vás bude bavit, ale zároveň v něm sebe budete neustále posunovat kupředu!

-h-

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.