fbpx

Stavte na Dobrých Základech Vašeho Těla Martin Snášel

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

„V životě by se člověk měl naplno věnovat jenom jedné věci.“ Není tomu tak dávno, kdy jsem tuto větu četla u stránkách Coretraining, za kterými stojí Martin Snášel. Při čtení této věty v jednom z jeho mnoha článků, jsem se nadobro utvrdila v tom, že se profesně nemůžu věnovat všemu. Že je pro mě jednoduše moc skloubit pracovní náplň jak výživové poradkyně, tak trenérky.

Zaměřit se na jednu jedinou věc

Když se člověk snaží dělat všechno, tak nakonec nedělá pořádně nic. S tímto přístupem se rozhodl budovat svůj business i Martin Snášel. Já jsem ráda, že Martinův článek nakopl se naplno věnovat jen tomu, co mě nejvíc baví a naplňuje.

Martin Snášel profesně pracuje jako silově a pohybově nápravný trenér. Zaměřuje se na trup těla, tedy na jeho střed, do kterého spadá pánev, páteř a břicho.

Sportovcem už od dítěte

Martin je sportovcem srdcem i duší už od dětství, kdy se na základní škole věnovat silovým a silově výbušným sportům. Potom přešel k aktivnímu posilování a mezi lety 1998 až 2005 se věnoval kulturistice a závodění v ní. Kvůli zdravotním problémům s jeho sportovní kariérou v roce 2005 skončil a začal se zaměřovat na zdravotní stránku, funkční přístup a fyzioterapii.

Martin Snášel patří mezi první osobnosti, které u nás začali propagovat nejen efektivní propojení silově-kondičního tréninku s fyzioterapií, ale i řízenou aplikaci diagnostiky a udržitelně progresivních principů v silově-kondičním tréninku.

Martin Snášel Core Training
S Martinem v jeho tělocvičně Core Gym

Martin Snášel a Core Training

V roce 2011 Martin založil internetový magazín www.coretraining.czkde pravidelně přispívá svými odbornými články pro širokou veřejnost. Jeho množství článků v internetovém magazínu se blíží číslu 400. Pokud se zajímáš o silové cvičení a chceš si objasnit, jak se věci správně mají, určitě na Martinovi stránky zabrouzdej.

V roce 2012 byl Martin Snášel prvním, kdo prošel certifikací FMS (functional movement systems). FMS  následně zaštítil v rámci Česko/Slovenské sekce a pořádal první kurzy této mezinárodní certifikaci. V roce 2015 Martin otevřel pohybové a silové centrum Core Gym, kde proběhl taky náš rozhovor.

O dalších mnoha Martinových aktivitách, do kterých aktivně vkládá svůj čas a věcech, které buduje a podílí se na nich se dozvíš na jeho stránkách tady.

Trenér s velkým T

Za Martinem jsme se společně s Patrikem rozjeli po našem návratu z Amsterdamu, kdy jsme přiletěli do Prahy. Chtěli jsme naplno využít třech dnů v Praze, tak jsme naplánovali nahrávání hned dvou podcastů a jeden z nich byl s Martinem.

Během rozhovoru s Martinem jsem si uvědomila, že opravdu sedím naproti trenéra s velkým T. Martin má mnohaleté zkušenosti se silovým cvičením, díky své historii sportovce a díky spolupráci s ostatními sportovci a řadou běžných lidí, známých i méně známých profesionálních či amatérských sportovců a týmů. Martinova profesionalita se taky odráží v nekončenému výčtu absolvovaných kurzů, které absolvoval jak v České republice, tak v zahraničí.

V našem rozhovoru jsme se s Martinem bavili o tom:

  • jak se k profesi pohybově a silově nápravného trenéra dostal,
  • jestli jsou sedy lehy a zkracovačky opravdu tak nebezpečným cvikem a měli bychom se mu vybíhat,
  • jestli (ne)zpevněný střed těla ovlivňuje naše držení těla,
  • u jakých cviků posilujeme břišní svalstvo, aniž bychom o tom věděli,
  • v čem tkví krása plochého bříška
  • jak postupovat, když jsi ve cvičení úplný začátečník
  • a mnoho dalšího.

Rozhovor si můžeš poslechnout i na youtube

Kde Martina najdeš

www.coretraining.cz – kde Martin pravidelně přispívá do svého internetového magazínu.

[email protected] – na tento email se můžeš Martinovi ozvat


Kdyby to někoho zajímalo, tak tuto parádu níže sem musím dávat, kvůli použité hudbě k mým podcastům.

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Jeden komentář u “Stavte na Dobrých Základech Vašeho Těla Martin Snášel”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.