Kouzlo Léčivých Imaginací Dita Oškerová

83 Shares

Jak říká Dita, každý potřebujeme být někdy chvíli sám. Zavřít se do svého světa. Sám do sebe a jen tak být. Já když se takto „zavírám“ tak k tomu využívám meditací, čtení knihy nebo horké sprchy. Každý má jiný rituál. Jiný postup, který mu vyhovuje. Dita teď přichází s něčím novým. S novým způsobem, jak se od přílišného uzemnění a rychlosti života odreagovat. Přináší kouzlo léčivých imaginací.

Kouzlo léčivých imaginací

Kouzlo léčivých imaginací je jeden z dalších počinů Dity, který startuje v březnu tohoto roku. Úplně na začátku tomu předcházelo založení webových a facebookových stránek Bylinkové snění. Na těchto stránkách se s vámi Dita dělí o své kouzlení pomocí bylinek. Vytváří kombinace bylinek vhodných pro domácí výrobu mastiček, olejů, ale taky čajových směsí.

Po Bylinkovém snění přišla kniha Kouzlo léčivých bylinek, která je plná receptů na výrobu domácí kosmetiky. Jednoduché, ale efektivní recepty, které zvládne každý z nás. Tato kniha bude součástí trilogie, kdy druhá část knihy bude zaměřená na maminky s dětmi. V knize se maminky dozvědí, jaké bylinky mohou užívat před otěhotněním, během těhotenství a po porodu. Najdou zde mnoho receptů na domácí kosmetiku vhodnou jak pro ženy, tak pro své maličké.

U kosmetiky Dita vždy vychází z používání těch nejkvalitnějších surovin a bylinek tak, aby byla kosmetika pro tělo prospěšná a ne poškozující, jako většina komerčně prodávané kosmetiky. Takto si maminky budou moct připravit pár základních kosmetických produktů a nakonec zjistí, že jich pro sebe a své děťátko nepotřebuje mnoho.

Dozvíš se víc

Dita je taky součástí našeho projektu Miminko maminko, kde s námi vystupovala a zodpovídala otázky na téma bylinek v těhotenství. Bylinky nám totiž mohou být nápomocny, ale pořád k nim musíme přistupovat s respektem a třeba v období těhotenství některé omezit a některé úplně vyloučit. Dita publikuje své články taky do časopisu Šaman, kde se v jednom předešlém čísle rozepsala o kouzlu léčivých imaginací.

V rozhovoru se dozvíš

V našem povídání se dozvíš, co si pod pojmem Kouzlo léčivých imaginací představit, pro koho jsou léčivé imaginace určeny a kdo by po nich měl sáhnout. Dozvíš se taky víc o tom, kdy a kde projekt Kouzlo léčivých imaginací startuje a jak se ho zúčastnit.

Ditu a její práci najdeš na webových a facebookových stránkách Bylinkové snění. Taky ji můžeš sledovat na instagramovém účtu pod stejnojmenným názvem Bylinkové snění.

Poslechni si rozhovor i na YouTube


Práva na hudbu
For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

83 Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *