fbpx

Přát si Nestačí, Zodpovědnost je v Našich Rukou

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Uběhlo pár týdnů a mě se v hlavě pořád honí myšlenka našeho zdraví. Nejvíc mě na tuto myšlenku navádí rozhovor s Terezou Broschovou.  Najdeš jej tady. Z toho mi vyplynulo, že přát si nestačí, že zodpovědnost za naše zdraví je v našich rukou.

Všechno je to naše zodpovědnost

Můžeme nadávat na doktory, odborníky a všechny kolem, ale dokud neuchopíme zodpovědnost za naše životy a zdraví do vlastních rukou, tak se nic nezmění. Všechno co se kolem nás děje je zrcadlem našich myšlenek a našeho přesvědčení. Když budeme věřit, že za všechno můžou „oni“, tak se necháme celý život vláčet někým jiným. Necháme někoho cizího určovat směr našeho života.

Přát si nestačí, ale v mysli to všechno začíná

Na téma zdraví, změna stravování a paleo strava se vedl náš rozhovor i s Michalem Turnou. Náš rozhovor si poslechni tady. Do hloubky jsme probrali to, proč většina lidí ve svých předsevzetích a plánech selže. My všichni totiž většinou víme, co je pro nás dobré a co ne. Co bychom měli jíst a co bychom jíst naopak neměli.

Otázka zní, v čem je tedy problém? Proč selháváme?

Když to neaplikuješ, tak to nevyužiješ

Přát si být štíhlá, zdravá, produktivní a pohybově víc aktivní. Každý máme hromadu přání, v čem si přejeme být lepší. Za účelem se v něčem zlepšit čteme knihy, články, posloucháme podcasty, abychom se dozvěděli, jak nejefektivněji si osvojit nové zvyky. Jak se v něčem změnit. Jak docílit svého vytouženého cíle.

Často však tady naše snaha končí. Všechno máme načteno a nastudováno, ale prakticky to do života neuvedeme. Z nadšení se do nové změny vrhneme po hlavě a všechno se zdá parádní. Jenže pak přijdou první překážky a s nimi spojené i první nepříjemnosti, které musíme překonat.

Přát Si Nestačí, Zodpovědnost je v Našich Rukou Hana Štipák SHOW podcast

Do nepříjemných věcí, které vyžadují víc energie, se nám nechce. Máme z neznámého prostředí strach. Nevíme co je za oponou. Překážka se zdá moc velká a nevíme jak na ni. Tak vše zahodíme. Máme pocit selhání a zase se vracíme ke starému známému „přát si“.

Přejeme si, abychom příště byli už lepší. Abychom to zvládli na 100% bez uklouznutí vedle. Jenže víš, co? Každý uklouzne. Nikdo není stoprocentní. Jednoduchý návod, jak si vytvořit zvyk v 8 krocích, si přečti v tomto článku.

Nezahazuj to

Co se týče změny stravování s vidinou zlepšení zdravotního stavu, popřípadě zhubnutí, tak je tato změna velmi těžká. Někdo ji snáší lépe, někdo hůře. Člověk se od člověka liší, a proto by ses neměla vázat na výsledky někoho jiného. Neznamená, že když tvá známá shodí deset kilo za dva měsíce, tak že je s tebou něco v nepořádku, když se ti to nedaří stejnou rychlostí.

Zaměř se sama na sebe. Na svůj postup a cíl. Na své měřitelné výsledky.

Přát si být zdravá a co to pro mě znamená

V jedné definici zdraví, jako nepřítomnosti nemoci, se shodneme asi všichni. Pro mě zdraví znamená víc, než jen nepřítomnost nemoci.

Znamená to pro mě, že se každé ráno budím bez únavy. Že má energie v průběhu dne nekolísá. Že mě neprovází chutě na sladké. Že mám dostatek energie a chuť do cvičení. Nebolí mě žaludek. Neprobouzím se oteklá a s bolestí hlavy, po předchozím dnu. Nemám po každém jídle nafouklé břicho. A taky mám zdraví vztah k jídlu.

V dnešním, jak tak nějak vyplynulo, narcistickém podcastu jsem se zaměřila na téma zdraví a jak docílit změn vedoucí ke zdraví. Je to velice široké téma, na které by se dalo povídat z více pohledů. Proto jestli v podcastu podle tebe něco chybí, tak ne proto, že bych na to zapomněla, ale proto, že další oblast můžeme více probrat zase příště.

Knížku Zdravá střeva, na kterou v podcastu odkazuji se můžeš podívat tady. 

Zdravá Střeva Jsou Grunt

 


For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.