fbpx

Jsem Cyklická Žena a Přijímám Svůj Cyklus

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Tímto článkem navazuji na náš nedávný rozhovor s Danou-Sofií Šlancarovou. Neslyšela jsi jej? Tak přejdi tady. Sofi je zakladatelkou projektu Cyklická žena a hlavní překladatelkou samotné knihy Cyklická žena, na kterou se můžeš podívat tady.

*Odkazy v článku jsou součástí našeho affiliate programu. To znamená, že při zakoupení knihy nebo jiných produktů přes mé odkazy získám provizi. Budu moc ráda, když takto podpoříš mou práci. Tebe to nestojí ani korunku navíc.

Náš cyklus je spojen s tím, jak se nám daří či nedaří

Když se mě někdo zeptá, jak zhubnout, tak mi v hlavě vyvstane mnoho oblastí, které tento proces ovlivňují. U žen se to úzce pojí s naší cykličností, která se neustále mění a je potřeba na ni umět reagovat v náš prospěch. Žena, která nezná svoji cykličnost, jakoby nežila. Cyklická žena, která svoji cykličnost zná, může ze svého cyklu maximálně těžit.

Žít v souladu s cyklem se vyplácí

Umět reagovat na své potřeby v aktuálním období může být těžké. Především v období, kdy potřebujeme plnit naše cíle a plány. Někdy je těžké odložit práci o pár dní, když potřebujeme něco dokončit, ale v konečném důsledku se nám to může několikanásobně vyplatit.

Poznej Svůj Cyklus a Nauč Se s Ním Žít Ve Svůj Prospěch
Zdroj obrázku www.zenyzenam.cz

Místo zdlouhavého dumání nad prací stačí přejít k práci jiné, na kterou jsme v dané fázi připravené a můžeme v ní vyniknout. K předešlému úkolu se vrátíme o pár dní později. Doděláme ji během pár hodin místo dnů, kdybychom volily cestu ve fázi, kdy na tento úkol nemáme energii a předpoklad.

Náš cyklus ovlivňuje i to, jak se stravujeme. Při dynamické fázi žena většinou nemá takovou potřebu jíst, jako ve fázi premenstruační a menstruační, kdy potřeba energie z jídla narůstá.

S tím se taky pojí to, že v každé fázi je pro nás jinak zvladatelné přejít na změnu stravování za cílem lepší postavy. Proto se během cyklu taky setkáváme s tím, že máme období, kdy zvládáme vše na jedničku. Stravujeme se zdravě, věnujeme se pravidelně a s radostí pohybu. A naopak je období, kdy máme chuť se na všechno vykašlat. Nevidíme v tom smysl a nechce se nám ani cvičit.

Cykličnost a to, že se měníme, je pro ženy přirozené

Všechny tyto pocity jsou pro ženu přirozené, i když někdy pro pochopení těžké. Měníme se poměrně často a přirozeně je nám v některých fázích cyklu líp, než v těch ostatních. Mnohdy se snažíme předstírat a zastírat, že všechno zvládneme se stejnou vervou jako minulý týden, ale energie a motivace je pryč.

Často bychom rády v některé z fází přetrvaly a jiné naopak přeskočily či úplně vypustily. Nicméně z každé cyklické fáze může žena naplno těžit. Každá žena může na 100% v sobě najít a být cyklická žena.

Udělej z cykličnosti svoji přednost

Stačí se v jednotlivých fázích pozorovat. Pozorovat to, jak se v průběhu měsíce měníme a podle toho reagovat a upravovat si práci, rodinný život a plánovat i pohyb. Ano, samozřejmě vím, že ne vždy se lze naplno řídit podle svého cyklu a upravovat podle toho celý rodinný nebo pracovní život. Ale dokud budeme neustále všemu ustupovat na úkor nás samotných, tak budeme nakonec trpět nejen my, ale taky naše rodina. Veškeré naše potřeby, kterým nejdeme z větší části naproti, a nejsou uspokojeny, se odrazí v našem každodenním jak rodinném, tak pracovním životě.

Cyklický magnet partnerovi pomůže tě lépe chápat

Někdy může být těžké přijmout to, že jsi cyklická žena. O to náročnější je to pro naše drahé polovičky, které tomu rozumějí daleko méně, než my. Zkrátka nám někdy nerozumějí.

Partner, který chce během těchto cyklických fází své ženě nejlépe porozumět, může využít cyklického magnetu. Cyklický magnet muži vždy napoví, v jaké fázi se žena nachází a jak k ní přistupovat. Jeho umístěním na viditelném místě, kdy s ním žena v rámci svého cyklu otáčí, partnera informuje, v jaké fázi se nachází.

Pomoc Svému Muži Tě Lépe Chápat Během Tvých Cyklických Fází, Pomocí Cyklického Magnetu Pro Muže
Cyklický magnet tvému muži pomůže tě lépe chápat během tvých cyklických fází. Zdroj obrázku www.cyklickazena.cz

 

Tímto se partnerovi, ale i ostatním členům rodiny dostává jednoduchého návodu, jak na ženu. To může být velmi přínosné například v premenstruační fázi, kdy je hodně kritická, vidí vše černě, a tudíž nemá cenu s ní nic velkého řešit.

Hluboké porozumění díky knize

Pokud chce partner ženě ještě více a hlouběji porozumět, tak není nic lepšího, než mu dopřát přečtení knihy Cyklická žena. Ta mu umožní široký pohled na to, co se v ženě během cyklických fází děje, jak k ní přistupovat, co od ní očekávat a co po ní naopak nevyžadovat. Patrik se už na ni chystá, tak jsem zvědavá.

Cyklus a jeho jednotlivé fáze

Kreativní fáze den 23. Někteří z vás si asi říkají, co to plácám o cykličnosti a jaká kreativní fáze. Cykličnost je to, co bylo ženám dáno. Je však jen velmi málo žen, které dokážou tuto stránku ženství plně využít. Co to ale cykličnost je a proč jsi cyklická žena i ty?

Nám ženám se pravidelně střídá cyklus, kdy dochází ke změnám v duševní, fyzické a emoční rovině. Jednotlivé fáze cyklu mají vliv na to, jak v danou dobu uvažujeme, jak se chováme a prožíváme situace.

Ženské tělo funguje díky menstruaci v cyklech. Je dobré jednotlivé cykly znát, abychom je dokázaly správně aplikovat do našich dnů a tím mohly plně využívat potenciál aktuálního cyklu ve svůj prospěch.

Cyklická žena a cykličnost

Málo žen tuší, že se cykličnost dá v každé fázi cyklu aplikovat v náš prospěch. Pro mnoho žen je menstruační cyklus něčím špinavým, s čím by neměla moc „chodit“ na veřejnost, natož se pouštět do otevřených společenských rozhovorů na toto téma. Cyklus nebývá (nejen) mezi ženami považován za výhodu, ale spíše za nepříjemnost, kterou musíme každý měsíc vydržet.

Menstruační cyklus představuje pestrou složku našeho vnitřního ženství, která bývá společností častokrát odsouvána na okraj.

Každá žena, každá cyklická žena je ovlivňována svým cyklem. Proto, když se mě někdo ptá, jak zhubnout, je cykličnost jednou z oblastí, která zde bezpochybně patří. Nelze ji bez povšimnutí přejít.

Jaké jsme v premenstruačním období

Vliv cykličnosti na sobě pociťuje každá žena, aniž by se o toho téma hlouběji zajímala. Moc dobře se každá známe v premenstruačním období mezi 17. – 28. dnem.

Připadáme si nesnesitelné, všechno nám vadí. Vidíme problémy na sobě, partnerovi, dětech a vytahujeme na povrch všechny nevyřešené problémy, které nosíme hluboko v sobě. Jsme kritické vůči sobě samotným, máme pocit, že je všechno proti nám a neřešitelné. Energie přichází a odchází ve vlnách. Chvíli cítíme nával energie a schopnost vyřešit úplně všechno. Najednou energie odplyne a padne na nás šeď.

Nutíme se k něčemu na co zrovna nemáme energii

Snažíme se nutit ke cvičení, protože hluboko v duši nás dloube, že se musíme hýbat. Chceme přece zhubnout nebo se udržovat ve formě. Jenže síly pomalu odplouvají a máme pocit, že cvičení stejně nemá cenu. „Věnuji se mu málo a nepravidelně, tak kam to chci vůbec dotáhnout.“ Vítej v pasivní fázi, ženo. Dopřej si s ubývajícími silami odpočinek. V této premenstruační fázi jsme podle cykličnosti ve fázi kreativní. V této fázi jsme schopné kreativně tvořit, vášnivě komunikovat, vizuálně přemýšlet a uspořádávat neuspořádané informace.

Plánuj Si Své Aktivity Pomocí Cyklické Mapy, Která Ti Vždy Ukáže, v Jaká Fázi Cyklu Právě Jsi.
Zapisuj si pomocí cyklické mapy své dny, abys sama sobě mohla lépe porozumět a plánovat do budoucna. Zdroj obrázku www.cyklickazena.cz

Pasivně se zavíráme do sebe a jsme méně tolerantní k ostatním. S přicházející menstruací nám ubývá fyzických tak duševních sil, naše výkyvy nálad přestupují od přecitlivělosti až k agresivitě. Máme výkyvy nálad a naše hladina cukru v krvi se snižuje.

V této fázi můžeš čekat, jak vlny aktivity, kdy uklidíš celý dům, tak vlny lítostivosti a emočních výkyvů. Proto se v tuto fázi do cvičení nenuď, pokud cítíš, že energie od tebe už odplouvá. Máš ale potřebu převrátit dům vzhůru nohama a celý jej uklidit? Směle do toho.

Menstruace a reflektivní fáze

Díky pochopení principů cykličnosti na sebe v reflektivní fázi, což je období menstruace, s ničím netlačím. Vím, že mé tělo potřebuje zpomalit, odpočinout si a zaměřit se vnitřně do sebe.

Jsou to dny, kdy cítíš, že potřebuješ všechno uvnitř sebe vyřešit. Moc nevnímáme okolní svět, jsme unavené a máme větší potřebu spánku. Cítíme, že nemáme sílu na fyzickou činnost a do cvičení se přemlouváme. Zpomalujeme se duševně, emočně a taky fyzicky. Jsme téměř v režimu spánku. Ani cvičení, které nás normálně dokáže nabít energií je teď otravné. Vítej v reflektivní fázi. Den 1. – 6., v kterém se nacházíme během menstruačního krvácení.

V této fázi naše tělo žádá zpomalení, zastavení, aby mohlo načerpat nové síly a obnovit energii. Zpomalujeme se nejen fyzicky, ale taky duševně a emočně. Máme tendenci se choulit samy do sebe a vyhýbat se společenskému dění.

Poznej Svůj Cyklus, Který Ti Pomůže Pochopit, Proč Se Během Měsíce Tak Měníme
Zdroj obrázku www.cyklickazena.cz

Pokud chceme v následující fází plně využít obnovených sil a energie je nutné si v reflektivní fázi odpočinout a dopřát si klid. V této fázi jsme schopné hodiny koukat do prostoru a jen tak být. Samy uvnitř sebe. Je to vynikající čas, jak se zaměřit pouze na sebe a hýčkat se. Často v hlavě přemýšlíme, přehodnocujeme a rozhodujeme se, co je potřeba změnit.

V tuto dobu tě můžou přepadnout myšlenky na to, co pro tebe pohyb znamená. Jestli je to jen prostředek k hubnutí nebo možnost se navázat sama na sebe. Jestli tě tento pohyb naplňuje nebo se podíváš po jiném, který tě bude uspokojovat.

Na pár dnů ulož cvičení ke spánku. Dopřej si pomalé dny, a pokud máš možnost, tak si během dne dej šlofíčka.

Dynamická fáze

Určitě znáš dny, kdy sršíš přemírou energie. Stihneš přes den udělat mnoho věcí, ať už fyzicky nebo hlavou. Dokážeš se dlouze soustředit, dělat mnoho věcí najednou. Uklidit, nakoupit, proletět obchody s oblečením a ještě večer ti zbývá mnoho síly na cvičení a partnerské radovánky. Vítej v dynamické fázi, den 7. – 13., která přichází po menstruaci.

V této fázi se cítíme nejproduktivnější a nejspokojenější. Na co sáhneme, to se nám podaří. Během jednoho dne stihneme tolik věcí, co v jiné dny jsme schopné udělat během třech dnů. Jsme v přílivu energie. Cítíme se sebevědomé a nezávislé. Všechno vidíme jasně. Cítíme se méně emočně citlivé a zranitelné. Dodává nám to pocit, že všechno zvládneme. Vyhledáváme pohyb a máme pocit, že můžeme cvičit každý den. Cítíme, jak nám cvičení dodává energii a flow v této dynamické fázi.

Je to období, které bychom měly využít ve prospěch pohybu. Můžeme si navýšit dávky ve cvičení. Pohyb nám může pomoct zbavit se v tomto období přebytečné energie. Máme pocit, že dokážeme cokoliv, na co si pomyslíme.

Poznej svoji cykličnost a probuď v sobě cyklickou ženu.
Zdroj obrázku www.cyklickazena.cz

Období expresivní fáze

Dny kdy se stáváme citlivější a naplňujeme své osobní potřeby. Více se zaměřujeme také na potřeby druhých. Podporujeme je a chceme být s nimi v kontaktu. Emoce a vztahy s druhými se v tuto dobu pro nás stávají důležitějšími. Snažíme se věci dotahovat do konce pomocí týmové spolupráce. Vítej v expresivní fázi. Den 14. – 20., s blížící se ovulací.

V expresivní fázi máme tendence se víc zaměřovat na ostatní a své potřeby odkládat. Zaměřujeme se na pocity a vytváření vztahů. Je to období, které je podobně jako dynamická fáze přívětivé ke cvičení. Tím, že v této fázi se otvíráme k druhým lidem a společnosti, využij toto období na pohyb s ostatními venku. Věnuj se procházkám a taky cvičení v přírodě na čerstvém vzduchu.

V tomto období se cítíme flexibilnější vůči ostatním lidem a ochotné dělat kompromisy. Užíváme si naplno života, zažíváme pocity štěstí a naplněnosti.

Přijmi svůj cyklus

Čtyři cyklické fáze ženy. Fáze, které každá žena může využít ve svůj prospěch, pokud poslouchá signály svého těla. Jsme pak schopné vnímat proměnlivost své fyzické, duševní a emoční stránky těla. Kolik z nás se tady najde, které se cítí méněcenné, nedostatečné. Trestající svými pocity sama sebe z nesplněného úkolu jít si zacvičit. Pocitu neschopnosti, že jsem zase jednou snědla celou tabulku čokolády.

Jedním z důvodů může být právě nepochopení nebo neznalost své cykličnosti a její vliv na jednotlivé fáze. Znát svoji cykličnost, využívat ji pro svůj prospěch a netrestat se. Dokázat vědomě odpočívat, i když nás někde vzadu v hlavě tlačí, že bychom přece jenom měly ještě doma uklidit nebo vyžehlit. Cykličnost je krásná ve své pravidelnosti a v tom, že jí dokážeme vědomě využívat a užívat si jí. Vždyť je to ta nejzákladnější podstata ženského bytí. Využijte cykličnost k naplnění vašeho potenciálu a ženství. Přijměte ji jako dar, který je vám hodem a právě díky němu jste jako celistvá žena krásná.

Chcete – li se v životě posunout vpřed – žijte s cyklem. Miranda Gay


Cyklická Žena Hana Štipák Myranda GrayKnihu Cyklická žena si můžeš koupit tady.

Cyklický magnet, který si můžeš umístit na lednici a pomůže ti se orientovat ve svých dnech, je k dostání tady.

Přeješ si, aby ti partner více rozuměl během tvých cyklických fází a věděl, jak na tebe? Tady je pro něj podrobnější Cyklický magnet pro muže.

Cyklická mapa – neocenitelný pomocník každé cyklické ženy na její cestě poznávání svého cyklu. Efektivní nástroj pro plánování života i práce v souladu s vašimi měsíčními fázemi. K zakoupení tady.

Jeden komentář u “Jsem Cyklická Žena a Přijímám Svůj Cyklus”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.