fbpx

Je To Stále Tajemstvím, Jak Zhubnout?

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

zhubnout jednodušeVčera jsme měli s rodinou a přáteli grilování. V pozdějších hodinách se rozvinula debata o tom, jak jeden z našich kamarádů zhubl.

Davide, prosím tě, jak ty to děláš? A kolik jsi zhubl?“. David absolutně nezaujatým tónem o vzniklou konverzaci: „Prostě jsem omezil alkohol, začal jsem sportovat a víc si hlídám jídlo“.

Jak prosté, že? V jedné větě vysvětlené, jak zhubnout. Takto je to u většiny mužů. Vyskytne se životní situace, která jim není příjemná, a jdou ji změnit. Hned. Bez jakéhokoliv otálení a přemýšlení. Jdou do akce, aniž by zdlouhavě přemýšleli, jak na to. Začnou a uvidí, jestli to půjde nebo ne. Když ne, tak to zkusí zase nějak jinak. U žen to takto, ale obvykle není.

S otázkou jestli „nejsem tlustý“ za vámi chlap asi těžko přijde. Natáčet se u zrcadla a cpát se do starých kalhot, které ještě před půl rokem oblékl, ho asi taky nenajdete. Kousat si nehty nad dortíkem s nervozitou jestli jej sníst a přibrat dvě kila (žádnou paniku, ne opravdu jen po jednom dortíku nepřiberete) nebo další dvě hodiny nad ním slintat, jej taky neuvidíte.

Wholefoods v Anglii. Takto mají vypadat obchody.
Wholefoods v Anglii. Takto mají vypadat obchody.

Tohle jsou situace, které takto řeší převážně ženy. A v tom je možná ten kámen úrazu, proč se některé neustále točí v začarovaném kruhu a nemůžou se zbavit nadbytečných kil. Pokud je chlap silný a vadí mu to, tak pro to začne něco dělat. Pokud je silný a nevadí mu to, tak svoji tloušťku neřeší a taky žije.

Žena ať je štíhlá, baculatá či s nadváhou, tak svoji váhu a to jak vypadá, řeší neustále. 

Problém u žen vidím ten, jak kolem všeho chodíme hodně zeširoka, než se k něčemu pořádně dostaneme. Vybíráme ty nejlepší šaty, parfém, plavky, boty a šperky a stejné je to i s řešením nadváhy. Dlouze chodíme kolem zrcadla, chytáme se za špíčky na těle, zatahujeme břicho, zkoušíme, jak vypadáme v upnutém tričku, když si sedneme. A pak to přichází.

Hledání té nejlepší diety, jak zhubnout

Ale hlavně ať je to rychle, co nejvíc kil a pokud možno to moc „nebolí“ a nemusím se moc snažit. Chvilku dieta funguje, ale při navrácení do starých kolejí se vše opakuje nanovo. Kila přiberete zpět a mnohdy jste na tom hůř než na začátku. Podrážděný žaludek, nervy, tělo podvyživené a unavené, sebevědomí na bodu mrazu. Už jste zkusili různé proteinové koktejly, doplňky stravy, stravovací plány doplněné předpřipravenými jídly ze sáčku, hladovění přes den a dojídání se večer. Je to snad tajemstvím, jak zhubnout, které se dostane jen k vyvoleným?

 

zhubnout

 

Kde se ztratila jednoduchost ve stravování?

Vaření ze sezónních plodin, které v daném období obsahují nejvíce vitamínů a minerálů místo tropických plodin, které jsou dovážené z daleka. Příprava jídla z polotovarů plných chemie místo z čerstvých surovin. Zalívání si žaludku sladkými sycenými šťávami místo sáhnutí po obyčejné vodě z kohoutku.

Mám pocit, že jsme se až moc naučili vyměňovat opravdové potraviny za ty průmyslem vyrobené.

Stále víc se společnost otáčí od přírody směrem k chemii. Čímž se dostává do zdravotních problémů nejen v podobě nadváhy. Častá únava a vyčerpanost není blízká jen těm, kteří těžce fyzicky pracují. Jak říkám vždycky já. Za vším hledej chybu ve stravování a dlouhodobém psychickém rozpoložení. Pro mě alfa a omega. Pokud jím špatně, tak se to viditelně odrazí na mém těle, ale také na náladě. Pokud mám problémy v rodinných vztazích nebo sama ve vztahu se sebou, opět se to reflektuje na těle v podobě nadbytečných kil.

Dlouho jsem v sobě nosila otázku, jak lidem ukázat, že zhubnout není až takový big deal. Není to tajemstvím. Řešení je v nás. Někteří ho jen celý život přehlížejí a hledají něco speciálního.

Chce to jen pár správných návyků, vytrvalost a je to!

No, teda ještě trochu otevřít oči s těmi potravinami. Oprášit všechny přirozené potraviny a hodit někam daleko do kouta ty chemické koktejly v podobě „potravin“ z průmyslu. Jedna snad z nejdůležitějších věcí, která řeší z velké části vaši váhu, podobu vašeho těla a to jak se cítíte. Jeden velký základní kámen, který je nutno položit a pak na něj začít stavět dál třeba v podobě pohybu.

 

zhubnout

 

Jenže jak jsem tak nad tím přemýšlela dál, začali mi vyskakovat další otázky a otazníky v hlavě. Sezení s mými klientkami taky dalo za své a ukázalo mi, že to co je naprosto jasné mě, není a hlavně nemusí být jasné tomu druhému.

Takže hezky sesumírovat mé zkušenosti, otázky a problémy s kterými jsem se dostala do styku od mých klientek a co z toho vzniklo?

Nový eBook. EBook o osmi krocích, jak jednoduše zhubnout (a hlavně nenabrat zpět). V osmi podle mě nejzákladnějších krocích vysvětluji, jak se zbavit nadváhy jednoduchým způsobem. Hubnutí bez doplňků stravy, bez speciálních potravin, bez nutnosti navštěvovat posilovnu a bez přesně daného jídelníčku.

Mým cílem bylo vytvořit eBook, podle něhož se naučíte stravovat přirozeně z opravdových potravin tak, aby to vedlo k úbytku váhy, bez vážení jídla a počítání kalorií. Do knihy jsem předala i svůj způsob přemýšlení nad jídlem a svojí postavou. Protože světe div se, ale už „správné“ přemýšlení nad sebou samým a jídlem dělá velké věci. Jednoduše to není jen o tom jídle, ale taky o tom, co nosíte v hlavě. Víc už asi neprozradím 🙂 A kde ji najdete? Klikněte TADY 🙂

zhubnout jednoduse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.