fbpx

Jak zlepšit spánek v jednoduchých krocích

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Sotva držím víčka, když vám přináším tento příspěvěk, jak zlepšit spánek v jednoduchých krocích. To je docela ironické, že? Včera mi nebylo večer nejlíp od žaludku a jde vidět, že se mi to odrazilo i na spánku. Oliver svádí boj s růstem zubů a zatím je to 10 zubů pro Olivera a desítky náročných nocí pro mámu. Jednou věcí, která vám může pomoci zlepšit spánek je prsten pro monitorování spánku Oura ring. O něm jsem psala článek a natočila video minule. Mrkněte na něj zde.

(Ne)kvalitní spánek ovlivňuje celý váš den

Spánek je to nejlevnější a nejjednodušší, jak můžete zlepšit vaše fungování během dne. Za to dávám ruku vzhůru. Vážně. Dokážeme používat různé prostředky proti únavě, ale na ten nejjednodušší často zapomínáme. Umíme si nastavovat budík, abychom vstali z postele, ale nastavovat si jej (i když třeba jen pomyslně) na čas, kdy máme jít do postele, to dělá jen málokdo.

Víte, že miluji kávu? Miluji ji, ale svůj spánek taky. Proto i u ní si vymezuji čas, kdy ji můžu během dne pít, pro dobro mého spánku. Stejně tak jako si vymezuji čas, kdy půjdu do postele.

Co všechno nám brání v kvalitním spánku

V kvalitním spánku si nejvíc bráníme my sami, protože děláme špatná rozhodnutí. Zlepšit spánek nám nepomáhá ani káva, ani alkohol a jídlo. Zlepšit spánek nám pomáhá buď jejich omezení, tedy množství, ale především načasování během dne. Alkohol je pro mě docela pasé. Ale káva, to je jiná. Té se nechci vzdávat. Vím jak s ní zacházet tak, aby můj spánek narušovala co nejméně. Jídlo je kapitola sama o sobě. Zlepšit spánek zdravým jídlem je jedna věc, ale jeho množství a načasování je věc druhá. Nebojte nebudu vám říkat, jak musíte jíst každé dvě hodiny. Spíš vám řeknu, kdy s jídlem během dne přestat, aby se vám lehce usínalo a v noci dobře odfukovalo.

Všechny tipy, jak váš spánek jednoduše zlepšit najdete níže ve videu. Prosím o jednu moji veeeelkou omluvu. Poprvé v životě jsem si stříhala sama video a přistihla se při tom, jak nadužívám slovíčko „super“. Řekla jsem ho ve videu tolikrát, až to hezké není. Asi je mé oblíbené nebo co.

Mámy na mateřské, video je i pro vás. Vím, jak je spánek a kvalitní jídlo v tomto období pro nás extra důležité. Jsem s vámi!


JO a ještě jedna poznámka od mého muže. Není pravda, že se F.LUX a světla od Panasonic řídí světlem za okny. F.LUX využívá vaší polohy, která mu pomáhá určit čas západu slunce. Světla se programují uživatelem dle denní doby. 

f.lux najdete zdarma zde

Víc o světlech tady

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.