Jak Vyrobit Mastičky z Bylinek pro Těhotné

26 Shares

Vyrobit si doma mastičky z bylinek je snadné. Mám před sebou poslední měsíc a půl těhotenství a cítím, že se můj zájem víc zužuje na miminko a věci, které je potřeba nachystat. Jednou z nich jsou mastičky, které budu využívat jak pro sebe, tak pro miminko po narození.

Mastičky a čaje při nachlazení

Není tomu dávno, co mě přepadl bacil. Pár týdnů zpět co byly ty velké mrazy. Necítila jsem se vůbec fajn, ale sahat po lécích se mi kvůli miminku ani sobě nechtělo. Nikdy jsem nebyla velký polykač pilulek. Vždycky jsem se snažila nachlazení a nemoc řešit co nejšetrněji. Teď když jsem těhotná to platí dvojnásob. Naštěstí nachlazení není žádný velký strašák, který se dá řešit bylinkami a mastičkami z nich.

Jednou z mastiček, kterou jsem používala několikrát denně byla měsíčková s eucalyptem. Natírala jsem si ji na průdušky, což mi pomáhalo zklidnit kašlání. Měsíčková mastička bez eucalyptu je super do výbavy pro budoucí maminky. Chodí se na potíraní prsních bradavek, pokud jsou od kojení popraskané nebo jinak podrážděné. Využít ji můžeme taky na miminko při opruzeninách.

Z čajů jsem sáhla po lipovém. Pro těhotné je vhodný taky šípkový čaj, který jsme před týdnem dopili. Příští rok to chce udělat větší zásoby šípku až uhodí mrazy a bacily.

Nachystejte si pro sebe i své děťátko

Pro domácí výrobu mastiček z bylinek jsem se rozhodla proto, že mám ráda pod kontrolou co dávám nejen do sebe, ale taky na sebe. Výroba mastiček není náročná, člověk u toho zrelaxuje a má fajn pocit, že pro sebe udělal zase něco navíc. Na trhu s kosmetikou je nepřeberné množství různých krémů a mastiček, ale většina z nich je plná chemie a to nechci.

Pokud je to v mých silách a můžu dopad chemikálií na mé tělo eliminovat, tak jsem vždycky pro tuto variantu. To stejné platí i pro miminko, které mi svými kopanci pod pravá žebra o sobě dává řádně vědět. Chci pro něj taky to nejčistší. Pro malé miminko toho není z kosmetiky potřeba moc. Stačí pár základních mastiček, které si můžete jednoduše nachystat doma.

Na přípravu mastiček jsem si pozvala Ditu, s kterou jsme natáčely rozhovor i pro online konferenci Miminko mamiko o vhodných bylinkách před otěhotněním, v těhotenství a po porodu. Ditu a její další recepty na mastičky, olejíčky, míchané čaje a jedlé dárky najdete na jejích stránkách Bylinkové snění.

Společně si vyrobíme

Ve videu s Ditou vám ukážeme, jak je příprava mastiček jednoduchá. Co všechno k tomu potřebujete a kolik toho potřebujete. Připravíme si:

  • konopnou mastičku
  • heřmánkovou mastičku
  • měsíčkovou mastičku
  • a jitrocelový sirup proti nachlazení.

Ve videu si taky řekneme, které bylinky jsou vhodné před těhotenstvím, během těhotenství, po porodu a když vás přepadne nachlazení.

26 Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *