fbpx

Jak sledovat menstruační cyklus s Oura Ring

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Nikdy mě nenapadlo, že budu někdy přemýšlet nad tím, jak sledovat svůj menstruační cyklus. Jojo, když se nám narodil Oliver, mnoho věcí se změnilo.

Menstruační cyklus v nedohlednu

Velká změna, která stále trvá. Ještě i teď když má Oliver 21. měsíců jsem bez menstruace. Pořád se hodně kojí, což je odpověď na moji nepřicházející menstruaci. Po pravdě vám řeknu, že jsem nečekala, že budu bez menstruace tak dlouho. Yaaaay, jak kdybych slyšela od mnoha z vás, ženy. Rozumím a chápu.

Ne že by mi menstruace chyběla, ale dostala jsem se do stavu, kdy bych ráda věděla, kde se ve svém menstruačním cyklu pohybuji. Nijak na sobě nepociťuji, kde bych se v něm mohla nacházet. Žádné náznaky, které by mi napověděly se nekonají.

Oura Ring a sledování menstruačního cyklu

Už téměř rok nosím Oura Ring, prsten, který mi moji otázku pomůže zodpovědět. Oura Ring je prsten, jehož hlavní funkcí je trekovat spánek. Pokud jej neznáte a chtěli byste o něm vědět více, přejde na tento článek, kde vám řeknu víc. Jedna z jeho dalších funkcí je, že umí měřit teplotu. Neměří teplotu absolutní, ale měří odchylky od vaší výchozí teploty těla, která může být u každého trochu odlišná. Od této výchozí teploty zaznamenává její poklesy a vzestupy během doby, kdy nerušeně oddychujeme v posteli.

Díky tomu, že Oura Ring zaznamenává naši teplotu a její výkyvy, můžeme taky sledovat náš menstruační cyklus. Víme, že teplota se u žen během cyklu mění. Že je jiná v předovulační fázi, odlišná v postovulační fázi a taky odlišná pokud otěhotníme.

Sledování trendů teploty během jednotlivých týdnů a měsíců

Oura Ring je chytrá věcička, která za vás dokáže každou noc měřit vaši teplotu. To znamená, že pokud chcete sledovat svůj cyklus a z něj vyhodnocovat plodné a neplodné dny, tak si teplotu nemusíte měřit teploměrem a každý den si na to myslet. Mluvím o měření bazální teploty, kterou můžete taktéž využít při sledování vašeho menstruačního cyklu.

Nikdy jsem tuto metodu nezkusila. Bohužel jsem jako teenager najela hned na antikoncepční pilulky. U těch jsem několik let setrvala, aniž by mě někdo seznámil s něčím levnějším a hlavně pro naše tělo bezpečnějším způsobem. Já sama jsem se po ničem jiném nepídila. Nezajímala jsem se, protože jsem věřila, že jsou antikoncepční pilulky v pořádku.

Jestli máte zájem sledovat svůj cyklus, ale nemáte v plánu si pořizovat Oura Ring, můžete toho docílit pomocí Symptotermální metody. U této metody si měříte bazální teplotu teploměrem a sledujete další symptomy, jako je například vzhled a konzistence děložního sekretu. Proč jsem tuto metodu začala využívat po 9 letech užívání hormonální antikoncepce, si můžete přečíst tady. Pokud chcete jít do hloubky této metody, tak přejděte na stránky přirozená antikoncepce, kde se o této metodě dozvíte všechno potřebné.

O symptotermální metodě jsem taky udělala rozhovor s Marci Krškovou, který najdete tady.

Takže se k této metodě dostávám až téměř ve svých třiceti letech, kdy chci vědět, v jaké fázi menstruačního cyklu se nacházím.

Oura Ring ke sběru dat a jejich vyhodnocování potřebuje několik nepřetržitých měsíců jeho nošení v době spánku. Tuto fázi už mám za sebou, takže můžu trendy své teploty vidět a tudíž je vyhodnocovat. Sledovat kdy mám ovulaci, kdy jsem plodná a kdy naopak neplodná. Ve videu níže vám vysvětluji a přesně ukazuji, jak tyto naměřené teploty vypadají a jak cyklus vypadá v průběhu měsíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.