fbpx

Jak Si Připravit Domácí Kokosové Mléko?

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Protože kvalitních rostlinný tuků pro naše zdraví není nikdy dost. A toho kokosového pro mě obzvlášť. Proto ráda usrkávám kokosové mléko, které si můžeš jednoduše připravit i doma. A pozor! Zdravé tuky do těla neznamená ukládání tuku v těle 😉

Nevím kdy naposledy jsem vůbec měla mléko kravské. Už je to asi hodně dlouho. Upřímně mě ta na bílo obarvená voda, co se v supermarketech prodává vůbec neláká. Když už, tak jedině od kravičky, co je na čerstvém vzduchu a pochutnává si na trávě.

Nicméně, kokosové mléko dokáže to kravské úžasně zastoupit, pokud by někdo měl potřebu. Já nerada, ať už slovně nebo fakticky, zaměňuji jednotlivé potraviny za něco jiného. Jednou je kravské mléko kravské a kokosové kokosové a jinak to nejde.

domácí kokosové mléko

 

Ať se na ně podíváte z jakýchkoliv úhlů pořád budou, složením či chutí, specifické. Ale zpátky k tomu kokosovému. Když jsme byli před rokem a půl s přítelem v Anglii, tak jsem marně hledala co nejčistší kokosové mléko v plechovce.

Jednou tam bylo na mě až moc konzervantů, podruhé málo kokosového podílu, obsažená barviva, zvýrazňovače chuti a někdy se to složením vůbec kokosovému mléku nepodobalo. To, které mi u nás přijde docela fajn je od Franze Josefa , které běžně koupíte v Albertu a Makru a možná dalších jiných supermarketů. Absolutní špičkou je však kokosové mléko z DM drogerie od Alnatury! Složením jen kokosová dužina a voda. Krása. Samozřejmě kvalita určuje cenu. Aaale ještě je tu jedna možnost. Připravit si jej doma.

Já jsem ho zatím vždycky připravovala jen z čerstvého kokosu, který koupíte v obchodě cca kolem 20 korun, ale lze ho i připravit z kokosu sušeného. Konzistencí není tak husté, jako ty z konzervy, ale za ty penízky to stojí vyzkoušet, ne?

Tak šup, šup do toho.

Ingredience

  • 1 hrnek kokosu (čerstvý nebo sušený)
  • 2 hrnky teplé vody

Postup

Kokos spolu s teplou vodou dáme do nádoby od ponorného mixéru a mixujeme pár minut. Rozmixovaný kokos od vzniklého mléka můžete oddělit buď pomocí čistého plátýnka či dětské plenky (jen dejte pozor ať nejde cítit po pracím prášku, což by ne moc vlídně ovlivnilo chuť mléka). Použít také můžete jako já malé sítko na sypaný čaj. Kokosové mléko pořádně přeceďte, nalijte do uzavíratelné skleněné láhve a umístěte do lednice. Vydrží pár dnů a před každým použitím protřepat, aby se promíchala tučná část s tou více vodovou.

A nač jej použít? Milovníci kávy jako já. Už x let do kávy nepřidávám mléko, chutná mi tak daleko víc, ale zkuste kokosové mléko. Určitě se budete zalizovat až za ušima. Dále jej můžete využít do pečení místo kravského, do smoothie, snídaňové kaše, s müsli nebo jako součást indických jídel. Ve fantazii se meze nekladou.

-h-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.