fbpx

Já a Zhubnout? Zdálo Se To Nemožné.

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

zhubnoutJeště teď si dokážu představit ty dny, kdy jsem nešťastná stála před zrcadlem s otázkou já a zhubnout? To se mi snad nikdy nepodaří. Tričko, které jsem dřív měla volné, bylo napnuté ve švech. Přes boky kalhot mi doslova přetékaly tukové zásoby v podobě madel lásky. Jak jsme u nás zvyklí říkat. Neměla jsem ze sebe radost, ale nevěděla, jak z toho ven. Naivní představy o tom, že mi sto sklapovaček každý večer zajistí ploché bříško.

Každodenní kontrola před zrcadlem s otazníkem ve tváři, jak je možné, že se nic nemění. Vždyť dělám sklapovačky a ty jsou na břicho, ne? Ládování se čokoládou každý den s vidinou, že když cvičím sedy lehy, tak nemůžu přibrat nic navíc. A já přibírala a hezky postupně.

Na otázku: „já a zhubnout“? Jsem v sobě nosila dlouho odpověď: nemožné.

Tento stav se mi nelíbil. Nebyla jsem s ním vnitřně spokojená, ale začala jsem se smiřovat s tím, že už to jinak nebude. A taky nebylo. Dokud jsem měla v hlavě nasazené, že já zhubnout nedokážu. Hlava je mocná čarodějka a teď už vím, že všechno je v hlavě. Záleží jen na nás jestli si danou věc dovolíme nebo zakážeme, čímž stavíme bariéry sami sobě.

 

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.“
Henry Ford

Pak jsem se rozhodla, že já zhubnout dokážu

Zpočátku jsem stále moc nevěděla jak na to, ale začala jsem. Zároveň jsem si slíbila, že zhubnout bude má dlouhodobá vize. Žádné tlačení a nad hlavou bič.

Ten jsem měla dostatečně velký už z toho, jak jsem si vnitřně nadávala. Třeba za to, jak vypadám a taky ze zakazování si normálně jíst. Velkým kopancem v té době pro mě bylo měření na InBody v rámci tělocviku na vysoké škole.

Poprvé v životě jsem viděla složení svého těla v poměru tuků a svalů na těle. Černě na bílém jsem měla napsáno kolik bych měla zhubnout tuků a kolik nabrat svalů. V té době mi silně převažovalo množství tuku v těle nad svaly. Škoda, že jsem toto své první měření na InBody někde vytrousila. Možná ze zlosti a snahy pravdu před okolím schovat. Stejně tak jako jsem se snažila schovávat pod oblečením svá kila navíc.

Ale před přítelem jsem je jaksi schovat nemohla. Přítelovo velmi taktní a s citem řečené:

Haničko, když jsme spolu začínali, tak jsi měla tak krásný zadek a teď jsi celá taková přibraná, ale ty víš, že tě pořád miluji. Nechceš s tím začít něco dělat?“

Bylo pro mě druhým kopancem vpřed. Kluk můj odvážný. Jeden by čekal, že si tímto podepíše ortel. Já mu za to moc děkuji. Sebral snad ten největší kus odvahy říct své přítelkyni, že přibrala. Vzala jsem to statečně a začala jsem se sebou něco dělat.

Jako první věc, jestli si to ještě dobře vybavuji, jsem si srovnala fotky, jak jsem vypadala během let. Fotky nelžou a ani zatažené břicho mi nedokázalo schovat deset kilo nadváhy.

Zdá se to tak dávno, že to snad ani není pravda

S ohlédnutím zpět vidím, jaké chyby jsem na začátku, kdy jsem chtěla zhubnout, dělala. Tyto chyby si můžeš přečíst v eBooku ode mě zdarma, který je tady. Nelze říct, že to všechno skončilo. Protože jak se vám podaří po tolika letech zhubnout a váhu si držet, máte stále chuť se zajímat o své tělo a také vnitřní stránku sebe sama. Do té doby než se mi podařilo zhubnout, tak jsem neměla dobrý vztah se svým tělem. Vnímala jsem jej negativně. Ne jako jediné místo, v kterém žiji a budu v něm žít až do konce života. Což je důvod proč bych o něj měla pečovat s největší láskou. Vždyť z lásky sama k sobě, vychází láska i ke všemu ostatnímu a hlavně ke všem ostatním kolem nás.

Zhubnout bez lásky  k sobě nejde

S nechutenstvím ke zdravému a přirozenému jídlu a pohybu nelze dosáhnout změny. Teď když mi někdo položí otázku na jeho osobu: „Já a zhubnout?“, tak říkám jednoznačně ano! Ale pouze s láskou k sobě samému a ke všemu, co dělám a co má vést ke zhubnutí. Existuje několik základních kroků, jejichž pochopení a dodržování vám zajistí úbytek váhy. Není k tomu potřeba rad výživového poradce ani posilovny. Vím to, protože se mi podařilo takto zhubnout deset kilo nadváhy a stávající váhu 54 kilo (+ – dvě kila) si držím již pátým rokem.

Takže já a zhubnout? Ano a s hrdostí sama na sebe. Co to znamená pro vás? Znamená to, že nikdy není pozdě na jakoukoliv změnu. Žádná změna není ohraničená věkem, vzděláním či životními zkušenostmi. Vždy záleží jen na vás, co si vezmete do hlavy a jak odhodlaně si za tím jdete. V životě se lidé často až moc brzo vzdávají, protože čekají, že vytoužené výsledky se dostaví přes noc. Není tomu tak.

Pokud chcete být úspěšní v jakékoliv životní oblasti, je to běh na dlouhou trať. Jiné to není ani s tím, když chcete zhubnout. Je jen na vás, jak si tuto cestu zpříjemníte a jak po ní budete postupovat. Hlavní je, že na ní budete 🙂

s -h-

PS: Chceš zhubnout, jsi na samotném začátku a nevíš jak na to? Nestyď se obrátit na mě a já ti ráda pomohu. Nejzákladnějších 8 kroků, jak jednoduše zhubnout, jsem sepsala do této knihy, která může být tvoje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.