fbpx

Já a Kosmetika?

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Když budete tyto řádky číst, tak už budeme pravděpodobně ve Španělsku. Teď sedíme v autě naloženém až po střechu i s našim čtyřnohým miláčkem. Razíme si to přes německou dálnici směrem do Francie, kde jednu noc přenocujeme.

Záměr naší cesty ale není předmětem tohoto článku. Při balení oblečení, a hlavně kosmetiky, jsem si všimla jedné věci. Od doby, kdy jsem začala přemýšlet nad tím jakým způsobem žiji, se změnil nejen můj jídelníček. Změnil se pohled na pravidelný pohyb, změnilo se to, co jím a vztah k jídlu, ale taky to, co na své tělo dávám. Já a kosmetika je toho ukázkou.

Kosmetika všude kam se podíváš

Několik let zpětně, když jsem ještě žila s rodiči, mé kosmetické a hygienické zásoby zabíraly tři poličky v pokoji a další dvě v koupelně. Asi vám nemusím říkat, že jsem s těží používala pár z nich.  Jenže reklamy v televizi, časopisech a v drogeriích člověka nejednou přesvědčí o tom, jak daný produkt opravdu potřebují.

Narovinu vám ale řeknu jedno.

Pokud jíte odpadky, vaše tělo bude vypadat jako odpadky a žádný krém ani maska vám nepomůžou.

Jako teenager jsem nikdy neměla velké problémy s akné. S čím jsem problém měla, byla celulitida. Celou dobu jsem to připisovala tomu, že holky k tomu mají sklon, že je to genetické a že se s tím dá pramálo dělat.

Kosmetika od celulitidy nepomůže

Až v době, kdy jsem začala pravidelně s pohybem a změnila jídelníček se má celulitida rapidně zlepšila. Pokožka začala být pružnější a svěží. Pokaždé, když mi to s jídlem na delší dobu uklouzne, tak se to velmi brzy na pokožce ukáže.

Je to jak varovný signál těla. Hele Hani, už toho bylo fakt dost. Přejdi zpátky na zdravou stravu, protože nevím, co mám s tímto odpadem dělat. Ne že bych měla pokožku bez jediného ďolíčku, ale se stravou plnou vitamínů a minerálů je její velká čaśt pryč.

Nejen celulitida je téma pro ženy na celý večer, ale taky dokonalý obličej. Dlouho jsem  používala makeup, protože jsem si připadala moc bledá. S tím, co jsem svému tělu tenkrát dávala se ani nedivím. Teď je obličej prokrvený nejen díky správné výživě, ale taky proto, že chodím daleko víc na sluníčko a nasávám vitamín D.

Antikoncepce ala kosmetika? Do koše s ní!

Ruce nahoru, kdo zobe pilule? Já zobala devět let. Příšerné číslo. Antikoncepci vnímám také jako kosmetiku. Kosmetiku, která vám upravuje váš přirozený ženský cyklus. Já si jej doprovolně upravovala navíc tak, že jsem menstruovala pouze jednou za dva měsíce. Opravdu blázen!Antikoncepci jsem začala řešit, až mi tělo dávalo silně najevo, že není něco v pořádku. Během menstruace mi dělalo problém změnit polohu těla. Zdálo se, jakoby se mi chtěla hlava pokaždé rozstřelit na milion kousků.

Rozhovor s p. gynekologem, jak tuto situaci vyřešit moc nedopadl a tak jsem situaci vyřešila sama. Pilule jsem vyhodila do koše. Jsem bez nich více jak dva roky a všechny problémy se vytratily. Ba naopak se bez nich cítím daleko líp.

Stačilo jen opět reagovat na to, co potřebuje tělo.

Nastoupila doba kalíšku

S přerušením hormonální antikoncepce jsem pokukovala po alternativě místo komerčních tampónů. Jejich složení je pro tělo nebezpečné. Jednotlivá vlákna tampónu se dostávají do těla a tělo je nemá jak zpracovat. Navíc s používáním tampónů vzniká mnoho odpadu. Proto jsem se rozhodla pro menstruační kalíšek, který šetří nejen moji peněženku, ale taky životní prostředí a je netoxický pro tělo. Více o škodlivosti komerčních tampónů a vložek najdete v článku od Margit Slimákové, která je mým velkým vzorem. V článku od kalisek.cz, kde hledám ty nej informace z oblasti ženského cyklu, se můžete dočíst další velmi užitečné informace o používání kalíšku, mýtech a problémech, které ženy v oblasti menstruace řeší.

Pár kvalitních kousků kosmetiky stačí

Dnes, kdy se téměř nelíčím, mi stačí jedna řasenka, šampon na vlasy, odličovač a deodorant. Zredukovala jsem a vyhodila vše, co bylo plné chemikálií a léta jsem už nepoužívala. Stejně jsem většinou i tak používala pár věcí a ostatní mi jen tak koukali na poličce.

Mám pravidlo radši míň, ale kvalitně. Nové produkty si nekupuji do té doby, dokud nevypotřebuji ty staré. A že je přírodní kosmetika drahá? Není. Když patnáct nekvalitních produktů vyměníte za pět kvalitních, tak prokážete největší službu vašemu tělu. Navíc dnes se dají najít přírodní kosmetické produkty, které jsou cenově srovantelné nebo ne o moc dražší než ty nekvalitní.

Jen se zkuste podívat do koupelny kolik produktů máte, kolik z nich opravdu využíváte a potřebujete a co všechno obsahují.

S kosmetikou a hygienickými potřebami je to stejné jako s jídlem. Radši míně ale kvalitně. Všechny tyto malé střípky, které doprovázejí naše dny, utvářejí KVALITU našeho života, našeho těla, našeho zdraví, ale taky zdraví našich budoucích potomků. Proto jsem zastánce toho, že zdravý životní styl zdaleka není jen o jídle a shozených kilech. Má daleko hlubší podstatu. Ten, kdo jej pochopí v jeho provázanosti, uvidí kolik malých, ale podstatných častí života se dá zdravým životním stylem ovlivnit.

-h-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.