fbpx

O homeopatii narovinu s Hankou Poukarovou

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

O homeopatii s Hankou Poukarovou jsme si už jednou povídaly, když jsme natáčely on-line konferenci Miminko Maminko. Rozhovor byl zaměřený na budoucí maminky, období porodu a chvíle po porodu.

Tentokrát jsem si Hanku pozvala na rozhovor o homeopatii, jako takové. Sama Hanka říká, že je pořád homeopatie pro mnohé kontroverzní téma, protože není dokázáno jak funguje.

Homeopatií si můžete upevnit a navrátit zdraví. Posílit jej jednoduše můžete také spánkem. Jak si zlepšit spánek v jednoduchých krocích najdete v mém článku tady.

Mnohaleté zkušenosti s homeopatií

Hanku provázela homeopatie už od dětství, kdy ji k ní přivedli její rodiče. Po životní etapě, kdy využívala i západní medicíny se po několika letech vrátila zase zpět k homeopatii. Homeopatie jí pomohla zvrátit chronické onemocnění zánětu močových cest. Taky jí pomohla v období psychického úpadku, který detailně popisuje ve své knize Odpověď je klasická homeopatie.

Jak a kdy můžeme homeopatii využívat

Sama mám s homeopatií malé zkušenosti. Párkrát jsem ji užívala, ale bez hlubšího prvotního prozkoumání mého zdravotního stavu od homeopata v daném období. To je jeden z důležitých postupů, který je často v homeopatii lidmi opomíjený. Proč je tak důležité vyhledat homeopata, když chcete užívat homeopatické léky, nám Hanka odpoví v rozhovoru.

Homeopatie patří mezi nejlevnější možnou formu léčby. Není hrazena ze zdravotního pojištění, ale i tak její využití přijde na stovky korun.

Za mě homeopatie jednoznačně ano

Z vlastní zkušenosti Hanka ví, že nejčastěji lidé začnou homeopatii vyhledávat, když se jim dlouhodobě nedaří uzdravit pomocí západní medicíny. Poté často u nich přichází na řadu klasická homeopatie jako alternativní cesta.

Rozhodně západní medicínu neodsuzuje. Má tady taky své důležité místo a v mnoha případech bychom se bez ní neobešli. Sama Hanka jako klinický homeopat má zkušenosti, kdy spolupracovala s lékaři na zdravotním stavu svého, tak jejich klienta. Taková spolupráce je nejefektivnější pro obě dvě strany.

Víc už v rozhovoru s Hankou Poukarovou, na který jsem se tak těšila.

V rozhovoru jsme se s Hankou bavily i o horečce. Mě zajímalo, jak se na horečku dívá homeopatie. V této souvislosti mi Hanka slíbila dva články, kde se k ní vyjadřují pediatři.

První článek najdete tady.

Druhý článek najdete tady.

Foto kredit: Ondra Vala

Práva na hudbu
For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.