fbpx

#4 Jana Vlachová Od 39 Let Se Věnuji Hlavně Sama Sobě

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

„V 39 letech jsem vyměnila čip v hlavě a začala se věnovat víc sama sobě“. Janča má dnes 42 let. Teprve před třemi lety se začala aktivně věnovat sportu. Podle jejích slov není nikdy pozdě se sportem začít.

Podcast si taky můžeš poslechnout na youtube.

 

Největší investice

Podle Jany se lidi až moc starají o ostatní a na sebe zapomínají. Proto jejím životním mottem je „Žij a nech žít“. A tak Jana žije. Její největší investice směřuje do jídla, protože jídlo je to, co jí dává energii na celý den. Pohyb je pro ni koníčkem, který se stal neodmyslitelnou součástí jejího života, přesně jako u Aničky v tomto podcastu. Pokud jsi ho neslyšel(a), najdeš ho tady. Velkou investicí je jí také čas, který věnuje sama sobě ve formě cvičení a chystání domácího jídla pro sebe i svoji rodinu.

Stravujeme se doma

Většinu času se Jana s rodinou stravuje doma. Chystá pro sebe, manžela i syna jídlo s sebou do školy a práce, aby nekupovaly vysoce průmyslově zpracované potraviny. „Tím, že si připravuji jídlo doma sama a pravidelně cvičím, jsem taky zhubla. Hubnutí však není hlavním důvodem, proč cvičím“. 

Pětkrát operovaná kolena

Cvičení Janě dodává energii a hlavně ji díky tomu přestala bolet kolena, která už měla pětkrát operovaná. Aby kolena nebolela, tak doporučení od lékaře znělo jasně. „Nikdy už nebudete moct aktivně cvičit, abyste kolena nezatěžovala“. Opak je pravdou. Jana pravidelně cvičí, bolest ustoupila a svaly kolem kolen se posílily.

Motivace na dálku

Motivací do cvičení je Janči pocit, který po něm má a posouvání svých hranic. „Když člověk jednou se cvičením začne, tak chce pořád víc a víc.“  Jana má společně s dalšími čtyřmi kamarádkami facebookovou skupinu, kde se společně motivují a hecují do cvičení. „Někdy když se mi nechce cvičit a napíšu to holkám do skupiny, tak se mi dostane i odpovědi táhni :D. A tak jdu“. Nejstarší členka jejich dívčího gangu má 52 let. Úžasné, co myslíš? Holky spolu kvůli vzdálenosti necvičí, ale motivují se a onspirují jedna druhou navzájem na dálku.

O tom proč Jana začala cvičit a proč by jsi měl(a) i ty se dozvíš v podcastu.

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/

Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.