fbpx

Endometrióza a Můj Život s ní Emma Hradecká

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Asi se budu už poněkolikáté opakovat, ale je naprosto úžasné, co s naším zdravím dokáže udělat strava. A to jak v tom pozitivním pohledu, tak i v tom negativním. Endometrióza a vliv stravy na její příznaky je jen dalším puzzlíkem do skládačky. Nějak se od zaměření pouze na hubnutí přesunuji k celkově ženskému zdraví, které mě zajímá v posledních měsících nejvíc. Nebojte. Se zdravím žen se pořád úzce pojí životaspráva, takže od tohoto svého hlavního proudu nikdy neodpluji.

Endometrióza

Pojem endometrióza se mi už asi navždycky bude spojovat se jménem Emma Hradecká, která je mým dnešním hostem. Její webové stránky, jsem si už několikrát prohlížela, ale v záplavě informací na ně zapomněla. Proto jsem ráda, že jsou mezi vámi lidé, kteří mi to připomenou. A tak mi jedna posluchačka mých podcastů napsala, jestli bych neudělala rozhovor s Histaminovou Kašulkou a Emmou Hradeckou.

Jop, další zajímaví lidé se zajímavými příběhy z oblasti zdraví a stravování.

Nevěděla jsem, co to endometrióza je

Endometrióza mi byla jako nemoc dlouho vzdálená. Nikdy jsem se s ní nesetkala u žádné ze svých klientek, ani u svých kamarádek. Prvně jsem na tuto nemoc narazila až u Emmy. Úplně prvně mě na Emmu odkázala Tereza Broschová, kvůli autoimunitnímu protokolu. Rozhovor s Terkou na téma atopický ekzém cesta z pekla si můžete poslechnout tady. I v rozhovoru s Terkou se opíráme o to, jak kvalitní strava dokáže pozitivně ovlivnit atopický ekzém.

Jsem ráda, že můžeme společně s Emmou informace o endometrióze, která postihuje jen ženy, posunout zase dál k širšímu publiku. Obě dvě věříme, že kalitních informací není nikdy dost. Obzvlášť těch, které jsou dostupné jen v angličtině a velká část lidí k nim nemá přístup. Knížka, kterou najdete i v češtině a Emma na ni v rozhovoru odkazuje se jmenuje Autoimunitní řešení od Amy Myers. Pokud tedy trpíte nejen endometriózou, ale i jinými zdravotními problémy, tak po knížce sáhněte. Samozřejmě nezapomeňte navštívit stránky Emmy. Najdete tam spoustu článků, které se zaměřují na endometriózu, ale taky na zdraví žen celkově.

Emma na svých stránkých s vámi sdílí svůj život s endometriózou, její zákroky, hledání v cizojazyčných knihách a taky recepty. Nebojte se toho, že některé články jdou víc dopodrobna a hloubky. K pochopení celé problematiky a toho, jak naše tělo funguje, například z poledu hormonů, je potřeba jít v informacích hlouběji. Jen tak může dojít k plnému pochopení souvislostí.

V rozhovoru se dozvíš

Tak jako nad každým tématem, i nad tématem endometriózy by se dalo povídat dlouhé hodiny. My to s Emmou zvládly za 50 minut. Abych vám tu dlouze nevypisovala o čem všem jsme se bavily, tak rovnou přikládám otázky k našemu rozhovoru.

  1. Ahoj Emmo, děkuji ti, že jsi přijala pozvání pro natočení rozhovoru Hana Štipák Show. Našim tématem pro rozhovor je život s endometriózou. S tímto onemocněním máš velké osobní zkušenosti, které ráda předáváš dál, čímž pomáháš ostatním ženám. Mohla bys na úvod posluchačům, ale i mě stručně vysvětlit, co to endometrióza je a jak vzniká?
  2. Kdy a jak jsi zjistila, že tímto onemocněním trpíš?
  3. Jaké jsou příznaky (příp. komplikace – viz neplodnost) endometriózy? Mohou být u každé ženy odlišné?
  4. Jak se endometrióza diagnostikuje?
  5. Jak může endometrióza postihnout zbytek našeho zdraví? Ovlivňuje v  našem těle nějaké další oblasti? (imunita – střevo; zánět; hormonální nerovnováha – kortizol, stres)
  6. S jakou léčkou tohoto onemocnění jsi se setkala a jaké jsou možnosti léčby?
  7. V tvém průvodci endometriózou, který je volně ke stažení na tvých stránkách, jsem se dočetla, že se dají příznaky endometriózy zmírnit vhodnou stravou. Jakou změnou stravování sis prošla? Co všechno jsi změnila, zkoušela ve stravování?
  8. Jaký měla u tebe změna stravování vliv na příznaky endometriózy?
  9. Jak do zvládání endometriózy vstupují ostatní změny životního stylu? (stres, spánek, pohyb, vyhýbání se toxinům)
  10. Co  bys doporučila ženám, které mají podezření, že trpí endometriózou? Jaké by měly být jejich první kroky?

A teď už se nerušeně usaďte a zaposlouchejte se do rozhovoru.

Posloslouchej nás i na YouTube

Emmu Hradeckou najdete

Na jejích webových stránkách www.goodvibeshuntress.com. Pro jednodušší hledání stačí zadat do vyhledávače Emma Hradecká endometrióza a její stránka se vám ukáže ve vyhledaných.

Doporučuji si od Emmy stáhnout jejího průvodce endometriózou, kterého najdete v horní liště webovek.


Práva na hudbu

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

 

Jeden komentář u “Endometrióza a Můj Život s ní Emma Hradecká”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.