fbpx

Ema Mamisu Kouzlo České Keramiky Bára Diduchová

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Jakožto cyklická žena mám dny, kdy si s jídlem hraji. Kombinuji jej barevně i chuťově, vybírám nádobí na kterém bude servírováno, aby vypadalo dokonale. Pak přijdou dny, kdy jen na pánvičce zamíchám co dům dal a s nějakým krášlením si nehraji. Když ale vidíte keramiku od Ema Mamisu, tak vaše jídlo vždycky bude vypadat dobře.

Skvělý rozhovor o cykličnosti a tom, jak se svojí cykličností pracovat si poslechni v rozhovoru s úžasnou Danou-Sofií Šlancarovou.

Kde se vzala Ema Mamisu

Ema Mamisu je značka české ručně vyráběné keramiky, která vznikla pod rukama Barči Diduchové. Jak Barča sama řekla, tak tento název nosila v hlavě asi dva roky, když s přítelem přemýšleli nad otevřením čajovny.

Světlo světa Ema Mamisu spatřilo, když Bára dostala padáka. To bylo pro Báru velkou výzvou. Řekla si, že je konec výmluvám a je čas splnit si sen. Živit se tím, co vystudovala. Průmyslovou školu keramickou obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Bára začala s tvorbou keramiky v jednom z nemnoha pokojů doma. Ze začátku neměla doma pec na výpal keramiky, tak chodila pálit do školní pronajaté dílny.

Tvořím podle sebe, ale i poptávky

Jedním z důvodů proč Bára dlouho otálela s tím, aby se keramikou živila, byl strach. Měla strach, že bude muset točit denně sto stejných hrnků. To byla taky jedna z mých otázek na Báru. Jestli tvoří podle sebe, co ona má ráda nebo podle poptávky. „Naštěstí se lidem líbí to, co dělám. Takže tvořím převážně podle sebe, ale taky podle toho, co se nejvíc prodává“.

Stále vítězí hrníčky

Podle Báry se stále nejvíc prodávají hrníčky, což mě nepřekvapilo. Sama když zabrouzdám do keramiky, tak se první dívám po hrníčcích. Patrik mě kolikrát kontroluje zvědavýma očima, po čem zase loudím, když podle něj máme hrníčků už dost. Jenže známe se my ženy. Krásných hrníčků není nikdy dost. A už vůbec ne těchto, z kterých dýchá příběh a nějaké kouzlo navíc, které u keramiky z velkovýroby chybí.

Ema Mamisu kouzlo ručně dělané keramiky

Nevím jak ty, ale já vždycky odcházím s bolavým srdcem, když opouštím obchůdek s ručně dělanou keramikou. Keramika, jako je Ema Mamisu, na mě budí dojem příjemného domova. Je to to nádobí, do kterého si s chutí nachystáš jídlo nebo uvaříš kávu do jednoho z puntíkovaných hrníčků. Patrik říká, jsem ujetá na křivé nádobí, na věci, které jsou svým vzhledem jiné a nenajdeš od nich přesně stejný kousek.

Podporuji českou produkci

Moc mě vždycky těší, když vidím, jak dokážou být Češi šikovní a jaké krásy pod jejich rukama vznikají. Pokaždé když si chci něco koupit, tak se prvně dívám jestli na trhu není nějaký český výrobce, kterého bych svojí koupí podpořila. Tak jak se snažíme nakupovat jídlo lokální, tak se snažíme koukat i po ostatních produktech, které vznikly v Česku.

U Barči se mi líbí to, že její nabídka v e-shopu se mění  a není pořád plný zboží. Takže když se do nějakého kousku zamiluješ, je lepší dlouho neotálet, jinak může být za pár dnů pryč.

Příběh o Báře a o Emě

Pojď se zaposlouchat do příběhu Báry a toho, jak vzniká ručně dělaná keramika Ema Mamisu. Podívej se na e-shop Ema Mamisu tady.

Ema Mamisu můžeš sledovat taky na facebooku tady.

Navštívit obchůdek a potkat se tak s Barčou můžeš na adrese  Jana Zajíce 24, Praha 7 – Letná, úterý – pátek: 13-18(v jiný čas po předchozí domluvě  emailem, nebo fb zprávou)

Ema Mamisu s Bárou i na YouTube


For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.