fbpx

Deník Whole30, potřebujete jej k absolvování programu?

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Když jsem se o deníku Whole30 dozvěděla, tak jsem byla skeptická. Měla jsem představu prázného deníku, do kterého budu 30 dní vymýšlet, co tam napíšu. Deník Whole30 ale není strohým prázdným blokem. Tady se nepíše žádné “milý deníčku”. Deník Whole30 po vás chce fakta. Hodnocení na stupnici a každodenní vyplňování připravených bloků. Začátečníkům s tímto programem se to může zdát jako hodně práce. Přece jen chystat každý den všechno jídlo, pravidelně nakupovat suroviny, které jste možná předtím nikdy nepoužívali, naučit se vařit jinak, zvládat všechny ty chutě, pocity, úpadky energie a k tomu ještě denně vypisovat deník.

Zdroj: Melvil Publishing

Chápu to. Pro úplné nováčky toho může být moc. Ale když po deníku sáhnete a máknete na pravidelném vyplňování a hodnocení, tak na konci programu není nic lepšího. V průběhu programu se můžete podívat na předešlé dny, jak se vám dařilo a jak jste se cítili. Na konci programu po opětovném zavádění můžete porovnávat to, jak jste se cítili na Whole30 a jak se cítíte teď během zavádění.

Věřte, že pokud si to nezapíšete tak měsíc je dlouhá doba na to, abyste si všechno detailně pamatovali. Na tohle je deník Whole30 opravdu praktický. Jeho velikost je příjemná do ruky a pro nás holky je lehce schovatelný i do menší kabelky. Takže pokud vás přepadne jakákoliv krize, stačí otevřít deník Whole30 v daný den, přečíst si motivaci od Melissy, tipy od lidí co si programem prošli máte zase vyhráno. Je to takový tichý společník, motivátor, kouč a vaše zpovědnice v jednom.

Co vám deník Whole30 nabídne

Na začátku deníku si ve zkratce zopáknete pravidla Whole30. Co během 30 dní smíte a nesmíte konzumovat. Jste úplný nováček a nevíte o čem je řeč? Tak přejděte tady a přečtěte si, co to Whole30 je a jak se nám dařilo.

Zdá se vám Whole30 náročný a chcete pro začátek něco jednoduššího? Tak vyzkoušejte mých 8 kroků, jak jednoduše zhubnout tady.

Deník Whole30 vám znovu zopakuje jednoduchý návod na sestavení jídelníčku, pokud v tom tápete a nemáte jasno v porcích. Najdete taky super rychlý návod, co konzumovat před a po cvičení v rámci programu, což uvítají všichni sportmeni.

Rozvržení deníku Whole30

Celý deník Whole30 je rozdělen do 30 dní, jak už to vyplývá z názvu programu. Nultý den je věnovaný přípravě na celé Whole30 tak, aby bylo pro vás úspěšné. To zahrnuje hlavně přípravu vaší kuchyně, vytyčení datumu vašeho startu, ale taky třeba hledání podpůrného týmu, když půjde do tuhého. Možností je víc. Můžete hledat mezi kamarády, spolupracovníky nebo rodině. Můžete se taky spojit s jinými lidmi na sociálních sítích, kteří taky drží Whole30 nebo jej mají za sebou a oplývají cennými zkušenostmi. Už ale samotný deník Whole30 je dost dobrým parťákem.

Na deníku se mi moc líbí, že upozorňuje na nepříjemné situace, které mohou během těchto 30 dní nastat. Držet tento program nemusí být pro každého hračka. Je fajn mít podporu a řešení pro dny, které stojí za prd a jsou těžké. Ty můžete hravě zvládnout, když se na ně dopředu připravíte. Společně s deníkem se na ně můžete připravit pomocí plánování KDYŽ/TAK.

Hovězí dlouho tažené s batátový pyré

Na vás je vytvořit si něco jako manuál, který vám pomůže když dojde na nepříjemné situace. Například KDYŽ půjdu na oslavu, kde pravděpodobně bude těžké si vybrat pro mě vhodné jídlo, TAK se dostatečně najím před oslavou. Takových KDYŽ/TAK si můžete připravit kolik jen zachcete. Sami sebe nejlépe znáte a víte, které situace pro vás mohou být těžké a je potřeba se na ně připravit. Deník Whole30 vám nabídne ty nejčastější, v kterých se můžete ocitnout.

Motivace a nejčastěji kladené otázky

Ke každému dni má pro vás deník whole30 nachystané časté otázky, které se honí lidem během programu v hlavě. Každý den začnete s mini motivací od Melissy, která je na začátku každého dne. Je super, že pokud cítíte jakékoliv pochybnosti, úzkost že to nedáte, máte hlad nebo cokoliv jiného, sáhnete po knížce a ta vám pomůže se zase dostat zpět. Když jsme drželi Whole30 s Patrikem, tak jsme si byli oporou jen my dva navzájem. Stačilo nám to, protože trávíme hodně času společně. Když jsme jedli každý sólo, tak jsme si jídlo fotili a posílali.

Mít parťáka na Whole30 je podle mě poloviční výhra. Pokud ho nemáte, tak ho deník Whole30 dokáže krásně zastoupit. Co jsme v Patrikem nedělali a deník vás k tomu pobízí, tak je písemné zhodnocení každého dne. Co se vám podařilo, co nešlo dobře, co uděláte následující den lépe. Hodnotíte množství energie, kvalitu spánku a taky chutě na sladké. Zapisujete si jednotlivá jídla, která jste během dne měli, co vám nejvíc chutnalo a jestli jste potřebovali svačinu.

Zapisování průběhu programu máte vše strukturovaně den po dni. Ne jako já, která to psala pozpátku. Pak jsem vzpomínala, jaké byly jednotlivé týdny a co zvláštního se v nich událo.

Na konci deníku se dostanete k opětovnému zavádění potravin, které je pro program velmi důležité. Tady vidím výhodu předchystaného deníku ještě víc. Zavádění potravin a sledování vašich reakcí je přesně to, co si chcete pamatovat do budoucna. Pro děravé hlavy, jako jsem já, není nic lepšího, než si to zapsat. Jednotlivé reakce, pocity, energii, únavu a třeba taky podrážděnost.

Vše na jednom místě

V úplném závěru v deníku najdete užitečné materiály k Whole30. Kam se obrátit s plánováním jídelníčku, kde hledat certifitovaného kouče, po jakých knihách sáhnout a kam hodit očko na sociální sítě, když budete potřebovat podpořit nebo budete hledat inspiraci na vaření. Vše máte na jednom místě, takže se vám celé plánování a postup program hodně zjednoduší.

Potřebujete deník Whole30?

Program se dá samozřejmě zvládnout i bez něj. Mluvím z vlastní zkušenosti. Sama taky ale vím, že v náročnější dny je fajn vědět, kam sáhnout pro podporu, když to nejvíc potřebujete. Pokud kolem sebe nemáte chápavé a podporující okolí, tak se vám deník Whole30 bude hodit. Pokud máte rádi věci uspořádaně a s řádem, tak se vám bude hodit jakbysmet. Mě zatím leží doma prázdný (vyšel až po ukončení našeho Whole30), ale při dalším Whole30 jej na 100% naplním užitečnými informacemi, které se budou hodit do budoucna.

Deník Whole30 vyšel pod taktovkou mého oblíbeného nakladatelství Melvil Publishing. Prolistujte si první stránky deníku Whole30 tady. Můžete si stáhnout první kapitolu a sami se rozhodnout, jestli je deník nebo samotné Whole30 pro vás to pravé ořechové.

Chcete začít hubnout, ale pro začátek potřebujete menší sousto, než je program Whole30? Vyzkoušejte mých 8 kroků, jak jednoduše zhubnout tady. Jsou to jednoduché kroky, které opakuji stále dokola už několik let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.