fbpx

CrossFit, Sport, Který Nabije Tvé Sebevědomí

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

„CrossFit je fitness program, u kterého člověku naroste (většinou) zdravá sebedůvěra. Je to pohybová činnost, která není jednostranná. CrossFit podporuje všestrannost a růst zdravého ega.“ Řekl Erik, který se dostal ke CrossFitu v začátcích v České republice před 4 lety. Momentálně se však Erik především soustředí na přípravu profesionálních sportovců.

CrossFit klade důraz na funkční pohyby těla

V CrossFitu je kladen důraz na funkční pohyby těla a základy aerobních schopností. Podle Erika je CrossFit jako sport velká zbraň. Jeho špatné uchopení trenéry a lidmi samotnými, kteří se mu věnují, může vést k přetěžování organismu.

CrossFit

Špatné provedení cviků, které může ublížit

Nedostatečné vedení trenérem může vést k špatnému provedení cviků. To si samozřejmě vždycky vybere svoji daň. Nejčastěji v podobě zranění. Z toho důvodu se teď často na samotný CrossFit nadává, což není úplně na místě. Jako z každého sportu si člověk odnáší zranění kvůli špatnému provedení cviků. Mnohdy taky kvůli dávkování tréninků ve velkém množství. Ne kvůli sportu samotnému.

CrossFit je založený na tom, že se lidi v dané skupině porovnávají. Porovnávají si své výsledky, které se v čase mění. Tak vidí, jak se jednotliví členové skupiny zlepšují.

Rozhovor s Erikem si poslechni na konci článku

Mě (Hanu) jako absolutního laika a neznalce CrossFitu chytila za uši jedna věc. To, že se u CrossFitu někdy převážně ženy počůrají. Narazila jsem na to při poslouchání podcastu s Emily Schromm, což je jeden z mých velkých vzorů, který obdivuji. Emily se sama věnuje CrossFitu a tuto otázku řešila v jednom ze svých podcastových dílů.

Tato věc mi natolik uvízla v hlavě, že jsem se na ni Erika musela zeptat. Odpověď na ni zná. Tu se dozvíš až v podcastu.

Méně, je vždycky více

Jednou z nejhorších rad, kterou kolem sebe nejčastěji slyší je: „Čím více, tím lépe“, o čemž si Erik myslí pravý opak. Pokud přijde na otázku neúspěchu, tak jej vždycky v životě posunul a posunuje dál.

V poslední době změnil názor na sport a celkově na trénink. Zdraví je podle Erika za každých okolností přednější.

Sám sebe označuje jako workoholika. Dříve byl posedlí sportem. Profesionálně se věnoval dráhové cyklistice a sjezdovým kolům. Jeho workoholismus dnes především směřuje k profesionální přípravě sportovců.

Hana Stipak Show iTunes
odebírej podcast i na iTunes

Credits: Stefan Drgon

CrossFit

Erika najdeš v Brně v CrossFit Newpark http://www.crossfitnp.cz/ tělocvičně. Na co jsme v našem rozhovoru zapomněli, jsou sportovní nápoje Beet it. Tyto sportovní nápoje z červené řepy vznikly v České republice právě díky Erikovi a zakoupit je můžete na stránkách http://www.beet-it.cz.

CrossFit


For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.