Chci Zhubnout, s čím Začít a na co se Vykašlat?

0 Shares

chci zhubnoutJá ještě jako paní pupíčková. Pokaždé když se na tyto fotky dívám zpětně, tak se mi ani nechce věřit, že jsem mohla někdy takto vypadat. Vypadala. Nechala jsem to prostě zajít daleko. Nejhorší na tom bylo, že já sama sebe jako pořádně nabranou nevnímala (mít tu smajlíka, tak to bude ten s těma velkýma vykulenýma očima). Naštěstí tu byla a pořád je moje drahá polovička, která mi taktně dala najevo, že už je to trošku víc, než by bylo hezké. Dokážete si představit tu odvahu, kterou musel sebrat, aby mi to řekl? WAU a klobouk dolů.

Nepříjemné si to vyslechnout. Když ale nepomohlo zrcadlo ani oblečení, které bylo stále menší, tak někdo muset zatáhnout za brzdu. Patrik byl ten, který mi ji ukázal, ale zatáhnout za ni jsem musela já sama. Chvilku jsem s tou myšlenkou jestli je to se mnou opravdu tak zlé koketovala. Když jsem ale na sebe sotva natáhla kalhoty, které na mě obvykle plandaly, tak se teprve něco začalo dít. Chci zhubnout a zhubnu!

A nezačalo to nikde jinde, než v hlavě. Viděli jste ten film? Pokud ne, tak se povinně podívat. První, co se mi nejvíc honilo hlavou bylo, jak se to vůbec stalo. Každopádně pokud se to nějak stalo i vám, tak tu myšlenku nenechejte u vás dlouho sídlit.

  1. věc, kterou hodit za hlavu a neztrácet s ní čas.

    Řešení toho, jak se to stalo, jak jsem k tomu já chudinka přišla

Místo toho začněte přemýšlet, jak z toho ven a zanalyzujte svůj stav kde jste teď. Jak se stravujete, jak často jíte, při jaké příležitosti a hlavně CO jíte a PROČ to jíte. Jestli je důvodem opravdu pocit hladu nebo jen chuti nebo prostě jen z nudy. Chcete v tom mít pořádně jasno? Popadněte zápisník a všechno co za den sníte (proč to jíte, velikost, druh, jak se po jídle cítíte) si zapište. Popravdě! Večer zasedněte a svůj den vyhodnoťte.

Jíte málo/moc? Přejídáte se nebo naopak hladovíte div na ústa nepadnete? Jíte příliš průmyslově zpracované potraviny? Tvoří většinu jídelníčku hlouposti v podobě zajídání hladu sladkostmi a slanými tyčinkami/brambůrkami? Nesčetné množství způsobů, jak můžete své tělo huntovat. A to nejen jídlem.

Ujíždíte si na sladkostech? Dejte je pryč. Nezvládáte večer u telky bez brambůrků, tyčinek nebo popcornu? Pryč s tím. Zbavte se závislostí na těchto nepotravinách, které nemají brzdu. Což znamená, že jste schopní je jíst dokud vám z nich není pěkně zle. Vytváří pro tělo přemrštěné stimuly, po kterých se cítíte unavení, ospalí a jediné co přináší je to, že je s každým soustem chcete víc a víc. Proto byly tyto nepotraviny přece vymyšlené, ne? Nebo nám snad mají být v něčem prospěšné? Asi těžko.

Jíte málo? Přidejte na jídle. Cítíte se neustále plní, špatně vám to tráví a přecpáváte se? Trochu uberte. Nejíte zeleninu? Cože? No tak rychle  skočit do obchodu a pořádně si nacpete ledničku vším zeleným, oranžovým, červeným a žlutým. Ovoce jen když jste nemocní? Tak to pravděpodobně jste pořád, pokud ho nejíte. Nekvalitní pečivo několikrát za den a do toho ještě x krát za týden těstoviny? Snad se ještě nepřilepujete k zemi. Já vím, někteří prostě pořád potřebují mazat a skládat na něco ty své výživově prázdné a chemií plné salámy.

2. Přestaňte se cpát pečivem. Nechcete mít přece místo mozku housku.

3. Vezměte zeleninu a ovoce útokem!

Že vám nechutná? Bodejť by chutnala, když je tolik lidí zvyklých na přemrštěné sladké, slané, kořeněné a smažené chutě. Není se čemu divit, že člověka pak taková chuť okurky nebo salátu neuspokojí. Chcete být zdraví a štíhlí? Tak to bez toho nejpřirozenějšího, co nám může země dát nepůjde.

4. Nenechávejte na své důvěře a neznalosti vydělávat někoho jiného

Pokoutné dietní tyčinky, nápoje v prášku, čaje na hubnutí. Nene, tady cesta nevede.

5. Buďte vitální neboli „Use it or lose it“

To co nepoužíváš, o to přijdeš. Používejte své tělo, cvičte, procházejte se, buďte aktivní nebo vám tělo zleniví a budete přicházet o životní energii, kterou tělo umí tak krásně generovat, pokud ho nenecháváte sedět v koutě. Tělo máte k pohybu, tak se hýbejte. To je přece jasný, ne?

6. Zaměřte se na nejpřirozenější potraviny

Žádné výmysly. A co to jsou přirozené potraviny? To si můžete třeba přečíst v mém eBooku ke stažení zde. Žádné „dobrůtky“ jejichž složení zabírá většinu místa na přebalu a ještě mu ani nerozumíte. Já si radši dám na svačinu zeleninový salát nebo oříšky než  třeba nějaký polyglycerolpolyricinoleát (zní to skoro jako sprosté slovo). A pokud má někdo pocit, že mu to přece nemůže ublížit, tak good luck.

7. „In this world you are either growing or dying“, volně přeloženo: „S životem rostete nebo umíráte“

Já rozhodně umírat nechci. S tím se úzce pojí to, že se člověk pořád musí vzdělávat. Teď nemám na mysli, že ukončíte střední či výšku a tím vlastně máte vzdělání za sebou. Pokud to tak máte a cítíte, sami sebe vkládáte do druhé poloviny přísloví „dying – umíráte“. Když se člověk přestane vzdělávat a zajímat se o nové věci, začne obrůstat mechem. Pokud chodíte s očima otevřenýma dokořán a ušima nastraženýma, učit se můžete z běžných situací a míst. Nejen třeba z knížek. Je ale zapotřebí být otevřený všemu novému, před čím nezavírám oči, ale snažím se nad tím přemýšlet.

Osobní růst pokládám za velmi důležitý

I v otázce zhubnutí přebytečných kil. Osobní rozvoj je něco co vás ve škole nenaučí. Je to něco, co v sobě buď necháte vzklíčit a nebo to zabijete se zavřením dveří před světem. Přijmete všeobecně po staletí platná tvrzení a před vším jiným vybočujícím z těchto dogmat se uzavíráte nebo se nad tím rozčilujete.

Vždyť přece nikdo nemůže žít a dělat něco jinak.

Může a hlavně by měl. Nad touto větou bych se mohla rozvášňovat dál, ale to není cílem tohoto článku. Takže uchopte svůj život za správný konec a nechejte sami sebe růst! Jinak tělesně i duševně umřete a budete prázdní. Tolik lidí kolem, co si jen stěžují na život. Mají pocit, že jim všichni ubližují a srážejí je na zem. Jenže ono je to přesně jinak. Srážejí se a dělají si život nešťastný pouze oni sami.

Takže, co si z toho vzít? Chcete zhubnout. To znamená začít jednat. Vyházet všechny průmyslové nesmysly, která vám ubližují a drží v pasti. Přestat se od rána do večera cpát pečivem. Vytvořit nové kamarádství se zeleninou a ovocem. Využívat své tělo k pohybu, aby nezlenivělo.  Jíst přirozené potraviny. Hubnout jednoduše a s radostí. Nezapomenout růst. Ne prostorově, to přece nechcete. V hlavě, v hlavě růst.

Jelikož chcete něco  na sobě změnit, tak opravdu změnit něco musíte. Myšlení, přístup k sobě samému, životní styl a mnohé další, co se většinou s první změnou začne nabalovat samo. Bez pohybu kupředu není pokrok a není změny. Chcete něco získat? Tak musíte dělat věci trochu jinak, než jste je dělali doposud.

italy

-h-

 

 

 

0 Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *