fbpx

Jak si Užít Cestování Bez Toho, Aniž by Sis Zrujnovala Své Stravování

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Cestování a poznávání jiných zemí vždycky s sebou nese ochutnávku místních jídel. Pokud se vydáš poznávat evropské státy, tak se ve většině z nich setkáš s přemírou konzumace moučných výrobků.

Otázka zní, jak si užít cestování bez toho, aniž by sis zrujnovala svůj styl stravování.

Jak se Stravovat na Cestách a Nezrujnovat si Tak Své Stravování
Na obrázku vidíš zmiňovanou masovou kouličku připomínající sekanou.

Stravování na cestách

Zavítáním do jižanských států se tomuto trochu přece vyhneš nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů.

Amsterdam se nabídkou jídla moc od ostatních evropských zemí neliší. Od sladkého sortimentu tu najdeš všemožné palačinky, americké koblihy, španělské churros, waffle, italskou zmrzlinu a typické holadnské stroop waffels plněné sirupem. Co se světových kuchyní týče, tak tu narazíš na italskou kuchyni, argentinskou, asijskou, mexickou a taky tu najdeš typické anglické fish and chips.

Když tě cestování láká ochutnat nezdravoty

Nizozemsko svoji vlastní kuchyni extra nemá. Mezi klasické jídlo, které nizozamci konzumují patří Stamppot, což jsou rozmačkané brambory se zeleninou doplněné mlátkem masa nebo klobásy. Často se však setkáš i s rozmačkaným masem přímo v bramorovo zeleninové směsi.

Nic vábného na pohled.

Za to tě každá malebná ulička láká svými sladkými dobrotami a smaženými hramolkami, kterých je na každém rohu požehnaně.

Jak Zvládnout Stravování na Cestách

Jak si z toho množství vybrat pár dobrot, které ochutnáš a přitom si neyrujnovat svůj styl stravovávní? O tom bude dnešní podcast. Řeknu ti proč se já zaměřuji na snídani, která je podle paleo principů, článek o tom proč se stravuji paleo najdeš tady.

Nenechej se ovládat jídlem, ovládej jídlo ty

Sami moc dobře víme, že stravovat se zdravě, chce určitou dlouhodobou zkušenost. Člověk ji musí provádět opakovaně, aby se mu stala rutinou. Aby se zdravé stravování, které tě dobíjí energií a živinami stalo součástí tvého života.

Na začátku to chce vždycky novou dávku energie navíc, kterou musíš vynaložit. Možná se musíš naučit vařit jídlo trochu jinak. Naučit se vybírat nové potraviny a zajímat se o složení potravin.

Stravování v AMSTERDAMU
I takto může vypadat jedna z večeří 🙂

Než se to stane nedílnou součástí tvého života, aniž bys pociťovala, že pro sebe děláš něco navíc, tak to nějaký čas trvá. Nejčastěji se udává, že zafixování nového zvyku potřebuje minimálně 21 dní stálého opakování.

Tím že člověk vycestuje a chce ochutnat místní typická jídla, která většinou nejsou zdravá, svůj režim naruší. Jak moc vždy zálěží na míře tvého výběru nezdravého jídla. Dobrým pomocníkem, jak svému žaludku během cestování odlehčit je taky přerušovaný půst. Víc si o něm přečti tady. Přerušovaný půst je super za předpokladu, že se zbytek dne nebudeš stravovat jako prasátko. Jinak ani půst ti od bolavého žaludku nepomůže.

Vyzkoušej Kvalitní Sýry v Amsterdamu

Nauč se, jak se dá stravování zvládnout i mimo domov

V podcastu ti řeknu, jak vybírat mezi jídlem, které chceš v jiném státu ochutnat, ale přitom si nezruinovat svůj styl stravování. Dám ti tipy, jak se stravovat v zahraničí, aby tě to nestálo majlant a hlavně jak si dobřát to, na co máš zrovna chuť.

Vždy záleží na balancování. Když převážíš jednu stranu víc doprava, tak se snaž o to víc tu druhou doplnit, aby ses dostala zpět tam, kde chceš dlouhodobě být.

Poslechni si podcast i na youtube

Kde nakupovat

Albert Heijn – klasický supermarket s širokou nabídkou salátů, nachystanou zeleninou, sýry, olivami, španělskými tapas na cestu do parku. Vem si od nich plastovou vidličko/lžičko/nůž a nepotřebuješ tahat žádné příbory s sebou. Stačí zadat do google mapy Albert Heijn a najte ti ten nejbližší tobě.

Stravování na Cestách
Vidličko/nožo/lžíce z Albert Heijn

Marqt – větší nabídka lokálních, ale taky zahraničních potravini. Mnoho v bio kvalitě. Nutno počítat s vyšší cenou u některých výrobků. Kup si u nich masovou kouličku, která je chuťově jako naše sekaná, jako dezert kokosové mléko, zeleninu a máš na celé odpoledne vystaráno.

Kam do kavárny

Betty Blue – kavárna nejblíž centru v Amsterdamu. Kavárna nabízí taky občerstvení v podobě burgrů, domácích polévek a dezertů.

Sticky Fingers – pokud zamíříš do parku Vondel, tak si ji nenechej ujít a v parném dni ochutnej jejich vynikající Matcha ledový čaj, který mě osvěžil.

Lot Sixty One – kolem této kavárny jsme jen prošli, ale vzhledově vypadá moc útulně. Pokud ji potkáš tak zavítej.

Café Il Momento – útulná maličká kavárna s výhledem na kanál. Posedět můžeš i venku. Ochutnala jsem u nich ledové Latte a byla to mňamka.

Back to Black – kavárna, která si mě získala svým názvem. Espresso je moje láska, kterou jsem si tu vychutnala spolu s datlovou kuličkou obalenou v kokosu. Pokud zde zavítáš, tak si k nim skoč i na záchod, o kterém by se dalo říct, že je romatickým záchodem.

Bocca Coffee – prostorná kavárna, ve které jsem vyzkoušela Nitro cold brew. Studená káva sycená dusíkem s pěnou, jak od Guinnessu.


For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.