fbpx

Česneková limonáda proti kašli a rýmě

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Období nachlazení a chřipek se nevyhýbá ani nám. Hledala jsem něco nového, co bych zařadila do naší přírodní lékarničky a mohla to nabídnout i Oliverovi. Česneková limonáda si získala přední místo.

Nejsem velký vyznavač polykání tabletek a tak se pokaždé snažím sáhnout po přírodních pomocníčcích. S Oliverem se snažím o to stejné, i když se pořád ještě učím. Někdy mám ale pěkné bobky, abych něco nezanedbala. S miminkem je to jiné. Máte zodpovědnost za malého človíčka a chcete mu pomoci, když ho něco trápí. Třeba jako nás teď kašel a rýma.

Česneková limonáda mě zaujala při pročítání e-booku Bylinková medicína pro děti, jehož autorkou je má oblíbená Aviva Romm. Odkaz na e-book najdete v tomto článku. Oliver tou dobou už měl 9 měsíců, tak jsem si řekla, že ji udělám jak pro něj, tak pro sebe. Jejikož má Oliver česnek v jídelníčku už zařazený, nebála jsem se mu jej podat i v této formě.

Oliver to po její přípravě vzal statečně a dal si hned tři lžičky. Mě zachutnala tak moc, že jsem ji vypila celou. Druhý den se mu už tak nezamlouvala a dopřál si lžičku a půl, což je taky fajn.

Česneková limonáda je na přípravu i ingredience jednoduchá. Věřím, že česnek a citrón máte doma vždycky. Pro fajnšmekry nebo ty, komu se může zdát chuť silná, pomůže lžička medu. Ten však u dětí do jednoho roku vynechat.

Ingredience

2 stroužky česneku

Šťáva z jednoho citrónu

Med volitelně

Postup

Česnek si propasírujte do menší mističky. Zalijte jej vroucí vodou (cca 2 dcl), přiklopte talířkem a nechejte 30 minut odpočívat. Poté česnek sceďce a k vzniklé šťávě přidejte šťávu z citrónu. Podle chuti můžete přidat med. Hotovo. Česneková limonáda na světě. Dospělí můžou vypít celé. Pro prďata bych dávala po pár lžičkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.