fbpx

Česneková limonáda proti kašli a rýmě

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Období nachlazení a chřipek se nevyhýbá ani nám. Hledala jsem něco nového, co bych zařadila do naší přírodní lékarničky a mohla to nabídnout i Oliverovi. Česneková limonáda si získala přední místo.

Nejsem velký vyznavač polykání tabletek a tak se pokaždé snažím sáhnout po přírodních pomocníčcích. S Oliverem se snažím o to stejné, i když se pořád ještě učím. Někdy mám ale pěkné bobky, abych něco nezanedbala. S miminkem je to jiné. Máte zodpovědnost za malého človíčka a chcete mu pomoci, když ho něco trápí. Třeba jako nás teď kašel a rýma.

Česneková limonáda mě zaujala při pročítání e-booku Bylinková medicína pro děti, jehož autorkou je má oblíbená Aviva Romm. Odkaz na e-book najdete v tomto článku. Oliver tou dobou už měl 9 měsíců, tak jsem si řekla, že ji udělám jak pro něj, tak pro sebe. Jejikož má Oliver česnek v jídelníčku už zařazený, nebála jsem se mu jej podat i v této formě.

Oliver to po její přípravě vzal statečně a dal si hned tři lžičky. Mě zachutnala tak moc, že jsem ji vypila celou. Druhý den se mu už tak nezamlouvala a dopřál si lžičku a půl, což je taky fajn.

Česneková limonáda je na přípravu i ingredience jednoduchá. Věřím, že česnek a citrón máte doma vždycky. Pro fajnšmekry nebo ty, komu se může zdát chuť silná, pomůže lžička medu. Ten však u dětí do jednoho roku vynechat.

Ingredience

2 stroužky česneku

Šťáva z jednoho citrónu

Med volitelně

Postup

Česnek si propasírujte do menší mističky. Zalijte jej vroucí vodou (cca 2 dcl), přiklopte talířkem a nechejte 30 minut odpočívat. Poté česnek sceďce a k vzniklé šťávě přidejte šťávu z citrónu. Podle chuti můžete přidat med. Hotovo. Česneková limonáda na světě. Dospělí můžou vypít celé. Pro prďata bych dávala po pár lžičkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.