Banánová Pěna s Čokoládou

zdravý dezertVšichni někdy máme den, kdy se jednoduše nedaří. Já ho měla včera. Velké plány, ale na co jsem sáhla, to jsem nedokončila nebo to skočilo v ikonce koše. Byla jsem tak vzteky bez sebe, že jsem svoji hlavu (od intelektuální práce) a tělo přemístila do kuchyně směr banánová pěna.

Kuchyň bylo to místo, kam mě to včera celý den táhlo a měla jsem svoji intuici poslechnout hned na první dobrou. Potřebovala jsem změnu. Vyměnit pracování hlavou za tělesnou aktivitu. Tentokrát ne ve sportovním, ale v zástěře s moukou a kváskem, s banánem a čokoládou pobíhajíc po kuchyni. Jo, to bylo ono. Ponořit své ruce do práce s jídlem a nechat přepětí v hlavě uvolnit. Z přepětí vznikla tato Banánová Pěna s Čokoládou.

Taky někdy zažíváte tyto stavy? Zajímá mě, jak je řešíte vy. Za čím utíkáte, k čemu se obracíte a co vám pomáhá. Věřím, že pokud se mi v jedné oblasti momentálně nedaří, tak nemá smysl u ní setrvávat a trápit se. Raději na chvilku sáhnu po něčem jiném, abych se k předešlému mohla vrátit později s čistou hlavou a novými nápady.

Já většinou utíkám do kuchyně nebo za sportem. Včerejší útěk přinesl na náš stůl první kváskový žitný chléb ve Španělsku a banánovou pěnu s čokoládou. To není špatné, že?

Já se s vámi podělím o banánovou pěnu s čokoládou a vy mi na oplátku napište, jak řešíte situaci, když se vám nedaří.

Hlavu vzhůru a jde se na recept.

 

rychlý a zdravý dezert

Ingredience

Pro dvě osoby

  • 1  – 2 banány
  • 2 ČL chia semínek/lze nachradit lněným semínkem
  • 2 čtverečky vysokoprocentní hořké čokolády
  • trochu vody

Postup

Banány nalámejte na velké kusy, přidejte k němu chia semínka a dejte do nádoby na mixování. Přidejte trochu vody, aby ji chia semínka mohla nasáknout. Rozmixujte do hladké hmoty.

Hořkou čokoládu nalámejte a přidejte do směsi. Znovu směs lehce promixujte. Podávejte zdobené kousky čokolády, které při krájení odletěly stranou 🙂 Pro tužší efekt dejte na půl hodiny do lednice.

Sladká poobědová odměna.

-h-

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *