fbpx

Banánová Pěna s Čokoládou

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

zdravý dezertVšichni někdy máme den, kdy se jednoduše nedaří. Já ho měla včera. Velké plány, ale na co jsem sáhla, to jsem nedokončila nebo to skočilo v ikonce koše. Byla jsem tak vzteky bez sebe, že jsem svoji hlavu (od intelektuální práce) a tělo přemístila do kuchyně směr banánová pěna.

Kuchyň bylo to místo, kam mě to včera celý den táhlo a měla jsem svoji intuici poslechnout hned na první dobrou. Potřebovala jsem změnu. Vyměnit pracování hlavou za tělesnou aktivitu. Tentokrát ne ve sportovním, ale v zástěře s moukou a kváskem, s banánem a čokoládou pobíhajíc po kuchyni. Jo, to bylo ono. Ponořit své ruce do práce s jídlem a nechat přepětí v hlavě uvolnit. Z přepětí vznikla tato Banánová Pěna s Čokoládou.

Taky někdy zažíváte tyto stavy? Zajímá mě, jak je řešíte vy. Za čím utíkáte, k čemu se obracíte a co vám pomáhá. Věřím, že pokud se mi v jedné oblasti momentálně nedaří, tak nemá smysl u ní setrvávat a trápit se. Raději na chvilku sáhnu po něčem jiném, abych se k předešlému mohla vrátit později s čistou hlavou a novými nápady.

Já většinou utíkám do kuchyně nebo za sportem. Včerejší útěk přinesl na náš stůl první kváskový žitný chléb ve Španělsku a banánovou pěnu s čokoládou. To není špatné, že?

Já se s vámi podělím o banánovou pěnu s čokoládou a vy mi na oplátku napište, jak řešíte situaci, když se vám nedaří.

Hlavu vzhůru a jde se na recept.

 

rychlý a zdravý dezert

Ingredience

Pro dvě osoby

  • 1  – 2 banány
  • 2 ČL chia semínek/lze nachradit lněným semínkem
  • 2 čtverečky vysokoprocentní hořké čokolády
  • trochu vody

Postup

Banány nalámejte na velké kusy, přidejte k němu chia semínka a dejte do nádoby na mixování. Přidejte trochu vody, aby ji chia semínka mohla nasáknout. Rozmixujte do hladké hmoty.

Hořkou čokoládu nalámejte a přidejte do směsi. Znovu směs lehce promixujte. Podávejte zdobené kousky čokolády, které při krájení odletěly stranou 🙂 Pro tužší efekt dejte na půl hodiny do lednice.

Sladká poobědová odměna.

-h-

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.