Atopický Ekzém Cesta z Pekla – Tereza Broschová

31 Shares

Když přijde na řeč změna stravování, tak se do něj většina lidí pouští z důvodu nadváhy. Zastávám názor, že jídlo do velké míry ovlivňuje to, jak se cítíme. Kolik máme energie, jak funguje naše mysl a jak jsme výkonní. Dokáže ale ovlivnit i nemoc jako je atopický ekzém?

Když se s jídlem pojí nemoc

S jídlem se taky pojí to, jestli jsme nemocní, jak silná je naše imunita a jestli netrpíme nějakými alergiemi. Všechno je propojeno se vším. To si před několika lety uvědomila i Tereza, která se dostala na paleo stravování, kvůli nemoci jménem atopický ekzém. Atopický ekzém se objevil u jejího syna Patrika, který se rozšířil na celé tělo. Následovaly probděné noci, pláč a každodenní praní zakrváceného oblečení od škrábání ekzému.

Terka hledala řešení, jak svému dítěti pomoct. Jak jej vysvobodit z pekla, jak sama na svých stránkách Tereza píše. Když se od vás všichni odborníci odkloní, od kterých očekáváte pomoc, tak musíte vzít situaci do vlastních rukou.

Nic jiného vám nezbývá, pokud chcete svému dítěti pomoct. Když chcete, aby se přestalo trápit a byla z něj veselá kupa. To chce každý z nás. Pro sebe i své děti. Děti jsou to nejcennější, co v životě máme. Žádná máma nechce, aby se její dítě trápilo, aby se musela dívat, jak snáší bolest.

Vzít zodpovědnost do vlastních rukou

Atopický ekzém Patrika provázel od útlého věku miminka. K tomu se přidaly noční běsy, koliky, záchvaty, agresivní chování a neustálý pláč.

Odpověď doktorů? To ho jen bolí bříško. Jenže takto se dítě nechová, pokud ho jen bolí bříško. Nebudí se každé dvě hodiny, nevybíjí si zlost na všem, co mu přijde do cesty. Zlehčování situace, že atopický ekzém u Patrika mohli rodiče očekávat, protože Terka taky trpí na ekzémy, ji neuklidňovalo a neodpovídalo na otázku, jak mému synovi pomoct?

Terka se svým manželem zkusili všechno. Makrobiotickou stravu, čínskou medicínu, nejrůznější kožní odborníky, bezmléčnou a bezlepkovou dietu. U bezmléčné a bezlepkové diety se Paťův stav zlepšil. Vymizela velká ložiska ekzému a v noci lépe spal. Agresivita a náladovost zůstala.

Terka se začala smiřovat s tím, že je její syn nemocný a že mu nemůže už víc pomoct.

Zůstat pořád otevřená, i když je to těžké

Pak se narodil druhý syn Šimon. Terka si byla na 100% jistá, že bude zdraví. V těhotenství dodržovala přísnou makrobiotickou dietu. U syna odmítli očkování (kvůli kterému podle všech příznaků a názorů některých lékařů, Patrikův imunitní systém zkolaboval) a byl plně kojený.

I přesto se i u Šimona objevil atopický ekzém, který se rozšířil po celém těle.

Jak říká Terka, v tu dobu přišel čas na další lekci a jí nezbývalo nic jiného, než zůstat otevřená.

Jak tuto situaci Terka společně s manželem vyřešili? Poslechni si v rozhovoru, který by si měl poslechnout každý, komu není jeho zdraví a zdraví jeho dětí lhostejné.

Pokud by ses chtěla dozvědět víc, jak s palem začít pokud už máš miminko, tak si poslechni taky tento rozhovor s Míšou Luňáčkovou. Míša přešla na paleo stravování ve třech měsících dcery, kdy ji plně kojila. Díky přechodu na paleo se jí začalo víc tvořit mléko, měla více energie a lépe v noci spala, i když k malé dvakrát v noci vstávala.


Terku a její články týkající se stravování podle principů paleo u malých dětí najdete na www.terezabroschova.cz

Stránky doktorky Elekové, která tenkrát navedla Terku na paleo stravu, najdete na www.lecivacesta.cz


Paleo Stravování Ti Může Pomoct Vyřešit Atopický EkzémKnihu Syndrom trávenia a psychologie si můžete koupit tady přes můj affiliate link. Když knihu zakoupíte přes tento link, tak já z toho dostanu menší provizi, ale vás to nic navíc nestojí. Tímto můžete podpořit tvorbu mých podcastů, které zaberou mnoho času.

Ostatní knihy zabývající se stravováním bez obilovin:

Jídlo na prvním místě – knihu si můžeš zakoupit tady.

Stravovací program Whole30, který ti pomůže nastartovat cestu za správným stravováním a pomůže ti zbavit se závislosti na jídle nebo cukru – k zakoupení tady.


For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/
Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

31 Shares

3 thoughts on “Atopický Ekzém Cesta z Pekla – Tereza Broschová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *