fbpx

#8 Stoupající Váhou a Rozchodem To Začalo – Ondra Bastl

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

„Největším motivem, proč se sebou začít něco dělat byla má stále stoupající váha. V tu dobu jsem se rozešel s dlouholetou partnerkou a chtěl jsem přijít na jiné myšlenky. Cvičení bylo nejlepší způsob, jak ze sebe dostat emoce a taky začít něco dělat s postavou.“

Se stoupající váhou změna životního stylu

S tímto ruku v ruce u Ondry taky přišla změna ve stravování. Nejtěžší pro něj bylo si s novým stravováním odepřít sladkosti, což je ze začátku vždycky těžké. Když člověk pravidelně konzumuje sladkosti, tak si jednoduše na přemrštěnou sladkou chuť navykne. Cukr působí na naše tělo jako droga. S pravidelnou konzumací výrazných chutí (sladkých, slaných) si později nedokážeme vychutnat přirozenou chuť potravin, jako je například zelenina nebo ovoce. Pro naše chuťové buňky jsou pak přirozené potraviny v porovnání se sladkostmi a slanými pochutinami mdlé.

Cvičení jako droga

Ze začátku bylo pro Ondru cvičení náročné. Potřeboval déle spát, nestačilo mu klasických osm hodin spánku. Teď, když už nějaký ten rok pravidelně cvičí, si tělo na tuto zátěž zvyklo. Začátek ve cvičení taky přinesl něco nového. Velkou touhu po cvičení, která se u každého po určité době objeví. Cvičení se stane drogou a potřebou, s kterou nechceš přestat.

Ondra začal s váhou kolem 120 kilo a dnes se pohybuje kolem 100. Poslechni si příběh taky o Katce tady, která zhubla 22 kilo nebo o Barči tady, která zhubla 20 kilo. Ondra stejně jako já není fanouškem vážení se, ale pozorování svého těla, jak se mění. Snižování tuku na těle krásně poznáš na oblečení, které ti začne být volné.

Celý podcast si poslechni níže.

 

Chceš zhubnout, ale nevíš jak na to? Napiš mi na [email protected]pak.cz a domluv si svoji první konzultaci ZDARMA.

Máš radši YouTube na přehrávání? Máš ho tady.

 

 

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/

Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.