fbpx

#7 Vegetariánka Od 11 Let – Markéta Šimčíková

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

„Když jsem nad tím přemýšlela, tak jsem vegetariánka od 11 let. Má rodina se už v mém dětství stravovala velmi zdravě a odlišně než ostatní. Pamatuji si na babičku, která na Vánoce nikdy nejedla rybu. Mě to jako dítě zaujalo a od určité doby už nejím ani ryby. Nevidím důvod v tom, proč by musel někdo jiný zemřít, abych se já mohla najíst.“

Vegetariánka, která na energii z jídla nejede

Markét je vegetariánka z důvodu etického, výživného, ale taky ekologického. „To co ty krávy v takovém množství vyprdí, je daleko horší než výfukové plyny z aut. Maso a živočišné výrobky nejím taky proto, že nechci být součástí toho, co se ve výkrmnách děje.“

Na energii z jídla Markét nejede. Jídlo je tím poledním z čeho energii čerpá. Není velkým jedlíkem, a když na jídlo během dne zapomene, tak jí to vůbec nevadí. „Někdy na jídlo nemám čas, tak prostě nejím. Proto si taky dávám pravidelně ve čtvrtek půst, kdy si dávám od jídla úplně pohov.“

Jídlo neváží a nepočítá kalorie

Když si připravuje jídlo, tak vaří podle toho, co dům dá. Jídlo si nijak neváží, nepočítá ani nehlídá poměry makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky). Zastává stejný názor jako já, že jídlo má být společenská událost, kdy se jí u stolu, pokud možno s ostatními lidmi.

Rozhovor o vegetariánství. O jídle a o tom odkud se dá brát energie pro život. Vegetarián? Paleo? Keto? Jaký je tvůj styl? Nech se inspirovat od Markéty, která je od 11 vegetariánka. Hana Štipák SHOW

Lidi se celé dny pasou na nekvalitním jídle

Největší problém společně spatřujeme v tom, že je jídlo (převážně nekvalitní) neustále kolem nás a je jednoduše dosažitelné. V podstatě se lidi celý den pasou. Vytratily se přirozené pauzy mezi jídly. Dřív jsme byli zvyklí jíst tři hlavní jídla za den. Snídani, oběd a večeři.

Dnes všude slyšíme, jak musíme jíst velký počet malých porcí za den a neustále s sebou mít nějakou svačinu, jen abychom trochu nevyhládli. Svačinkování se považuje za zdravé a nutné pro udržení štíhlé postavy, ale mnohdy si nikdo neuvědomí, že ty cereální a müsli tyčinky jsou jen hezky zabalený cukr.

Tady mám pro tebe tip, jak na kvalitní obalovanou rybu v podobě rybích kousků v mandlovo – arašídové krustě.

Ač se za velkého sportovce nepovažuje, je Markét profesionální tanečnicí vlastnící taneční studio Starlight ve Zlíně. Je taky majitelkou značky a obchodu Tančící Market, který najdete na Náměstí Míru ve Zlíně.

Na Tančící Market se podívej na Facebooku ZDE

Taneční studio Studio Starlight má vlastní webovky, mrkni na ně taky.

 

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/

Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.