fbpx

#6 Robin Největší Problém u Lidí Je Disciplína

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

„Když chce člověk zhubnout, tak stále mezi největší mýty patří, že by člověk neměl jíst po šesté hodině večer a taky to, že musí hodiny běhat. Pracoval jsem s 400 klienty a  myslím si, že největší problém je u lidí je disciplína“.

Největší problém u lidí je disciplína

Podle Robina je u lidí největší problém disciplína, ať se jedná o cokoliv, zhubnutí nebo přípravu na závody. Člověk si vytyčí cíl a pak si začne vymezovat úlevy, které omlouvá. S takovým přístupem se cíle těžko dosahuje a proto mnohdy člověk s takovým nasazením cíle ani nedosáhne. Proto je tolik lidí, co stále hubne dokola a prakticky hubnou celý život.

Robin je zastáncem toho, že jsme každý ojedinělý, takže co ve stravování a cvičení vyhovuje jednomu, nemusí sedět a vyhovovat druhému. Někdo může prospívat na nízkosacharidové stravě a někdo jiný na stravě, kde jsou sacharidy ve vyšším zastoupení. Vždycky záleží na daném jedinci. Jeho životním stylu, pracovní vytíženosti a cíli, kterého chce dlouhodobě dosahovat.

Nejčastější požadavky žen

Zúžit pas, zpevnit bříško, vytvarovat zadek, zmenšit stehna a celkově shodit. To jsou nejčastější požadavky, s kterými ženy přichází. Z pohledu hubnutí se nelze zaměřit na spalování tuku pouze z jedné oblasti těla, třeba břicha. Když dochází ke spalování tuku, tak se tuk spaluje z celého těla, ne jen z určitého místa, na které se zaměřujeme.

disciplína zhubnout

Mezi  mé klientky patří i těhotné a ženy po porodu

Robin taky pracuje s ženami v těhotenství a cvičí s nimi až do jejich 6. měsíce těhotenství. „S těmito klientkami spolupracuji i po porodu. Holky mi kolikrát píšou už druhý týden po porodu, že jsou nachystané se cvičením začít. Já jim říkám, že ještě mají čas kvůli kojení, ať nespěchají.“

Na téma těhotných žen a hubnutí po porodu, jsme se více zaměřily v předešlém podcastu s porodní asistentkou Barčou Uhříčkovou, který najdeš tady.

Žádné zázraky se nedějí přes noc

„Někdy za mnou přijde klient a řekne, že chce mít břišní svaly, ale ne takové jaké mám já. Na to vždycky odpovím, že takové mít stejně v krátkodobém měřítku nebude, protože to je výsledek tvrdé práce několika let.“ Z toho vyplývá to, co jsi už pravděpodobně ode mě nebo někoho z mých hostů, několikrát slyšel(a). Zhubnout ani vytvarovat postavu nelze přes noc. Jde toho dosáhnout pravidelností a vlastní pílí. Žádné zkratky tady nevedou.

Neexistuje jeden jediný správný způsob či postup, jak toho dosáhnout.

Pro zbytek rozhovoru přejdi na podcast s Robinem níže.

 

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/

Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.