fbpx

#12 Bikiny Fitness Mě Naučily Jak Funguje Tělo – Katka Davidová

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Katka je fitness trenérka a taky závodnice v oblasti bikiny fitness. Na soutěžní pódium v soutěži bikiny fitness vede jak sebe, tak taky mnohé ze svých klientek. Katka říká, že ji bikiny fitness naučily jak funguje její tělo. Osobní hlubší význam pro ni soutěž však nemá. Vnímá ji jako součást své práce. Soutěži bikiny fitness se věnuje především kvůli propagaci sebe samotné a svojí práci fitness trenérky a výživové poradkyně.

Letošní závody v bikiny fitness jsou v ohrožení

Loňský rok byl pro Katku v této kategorii prvním soutěžním. Letos se na závody v bikiny fitness taktéž připravovala, ale nemoc, která ji před několika dny zastihla, její účast na soutěži ohrožuje. Do prvních závodů zbývají 3 týdny a Kačka bojuje s myšlenkou, že se na letošní závody už nestihne připravit. Deset dnů mimo předzávodní režim je znát a návrat po nemoci je náročný.

Bikini Fitness mě naučily jak funguje tělo. Kačka Davidová je profesionální fitness trenérka a vrámci své profese se pravidelně účastní i této soutěže. Jak vypadá taková příprava? Co je v pozadí soutěže?

Jídlo na prvním místě

Kačku jsem zpovídala především z průběhu příprav před soutěží. Jak to u ní vypadá se stravováním a cvičením. Během loňského roku zkusila sacharidové vlny, které jí nevyhovovaly a emočně vykolejovali. Letos ze svého jídelníčku odstranila veškeré sacharidy, které například zastupují obiloviny, rýže či brambory. Její jídelníček se tedy v letošní přípravě skládá z bílkovin, tuků a zeleniny. Jak říká Kačka, tak jídlo je v přípravě na soutěž alfa a omega.

Jídlo v přípravě na bikiny fitness hraje nejdůležitější roli, cvičení je až druhotné.

Finančně náročný koníček

Zúčastnění se jakékoliv soutěže v kulturistice je finančně náročné a stoupá do řádů desítek tisíc korun. Velkým pomocníkem z finanční stránky jsou sponzoři, které však každý závodník za sebou nemá. Pak veškeré financování stojí na vás. Plavky, v kterých měla Kačka letos vystupovat stály 5 000 Kč. K tomu ještě připočtěte boty, šperky, suplementy, barvu, kterou se soutěžící natírají a sami si dokážete představit kolik peněz to stojí.

bikiny fitness

Relaxace je pro mě během přípravy důležitá

Kačka řekla, že je velmi psychicky založená a duševní stránka během příprav u ní hraje důležitou roli.

Je pro mě relaxací třeba jen řízení auta nebo když si doma napustím horkou vanu a zapálím si svíčky.

S psychikou se taky úzce váže motivace, s kterou zápasí snad každý z nás. I když se člověk naplno věnuje tomu co jej baví, tak má občas dny, kdy se mu nic nechce. V tuto chvíli přichází naše silné odhodlání a disciplína pokračovat, i když se nám v danou chvíli vnitřně nechce.

Závodní den je plný čekání

Během závodního dnu je plno čekání. Na místo soutěže se dostanete kolem deváté ráno. Zaplatíte si poplatek za účast, vylosujete soutěžní číslo a čekáte. Během čekání se nanáší barva. S prvním nátěrem často začínáte už u sebe doma. Poslední dva dny před soutěží nepijete vodu, aby se vám vyrýsovaly svaly, takže jste malátní, žízniví a na pódiu se musíte tvářit, jak jste v pohodě. Na pódium ze sebe musíte dostat to nejlepší, když máte křeče a necítíte se dobře. Úsměv je samozřejmostí a dlouhé prodloužené vlasy bonusem.

Zbytek rozhovoru s Kačkou si poslechni níže kliknutím na tlačítko play.

Kačku najdeš tady na jejích facebookových stránkách. Kukni se taky na její instagramový účet tady.

Chceš začít se cvičením? Podívej se tady a nechej se mnou inspirovat.

Přihlaš se tady do mé pravidelné rozesílky emailů, ve kterých se dozvíš o nejnovějších informacích, podcastech, mých článcích a tipech pro hubnutí a udržení postavy.

Rozhovor si můžeš přehrát i v prohlížeči youtube.

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/

Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.