fbpx

#10 Láska Prochází Žaludkem – Patrik Štipák

Share on facebook
Share on email
Share on pinterest

Láska, náklonnost, tolerance, empatie, porozumění, tažení za jeden provaz. Jen hrstka slov, kterými by se dalo vyjádřit společné žití v páru. Společné překonávání problémů a hledání řešení. Ač by se to nemuselo na první pohled zdát, vztah mezi dvěma lidmi silně ovlivňuje taky způsob stravování. Tíhneme k těm, kteří přemýšlí nad životem stejně jako my a jídlo do života neodmyslitelně patří. Ne nadarmo se říká, že láska pochází žaludkem. Stejně jako ze špatné lásky nás bolí žaludek, tak taky ze špatného jídla. Jídlo ovlivňuje naše životy daleko víc, než si dokážeme představit.

Jak se s Patrikem stravujeme

Dnešní rozhovor bude o nás. O Patrikovi a mně. Zajímá vás, jak se jako pár společně stravujeme. Jestli je Patrik ovlivněn mojí prací výživové poradkyně nebo si v jídle jede své „bomby“. Když jsme nad tímto tématem přemýšleli a v čase jsme šli hodně pozpátku, zjistili jsme, že náš názor na jídlo se vyvíjel a pořád vyvíjí společně. Táhneme za jeden provaz.

O jídlo jsme se začali víc zajímat v době, když jsem během našeho vztahu dosáhla 10 kilo nadváhy. Chtěla jsem z toho ven a Patrik byl úžasný parťák, který mě v tom nenechal a podporoval mě. Co jsem měnila u sebe, zkoušel a postupně měnil i Patrik.

Láska k jídlu a proč jsme jej museli změnit

Já jsem byla celý život jako jojo. Pár kilo dolů a pár kilo zase zpět. Každá žena ví, jak je těžké dostat se z tohoto začarovaného kruhu neustálého hubnutí a zase nabírání váhy zpět. Proč se to děje si přečti v tomto článku.

Proto když máte kolem sebe člověka, který v tom jede s vámi, máte půlku boje vyhranou. Často se v kruhu žen, zajímá o to, co jíst, aby člověk zhubl. S Patrikem se zajímáme o to, co způsobuje nadváhu a jak tuto příčinu, která ji způsobuje nejlépe odstranit. Na otázku, co nadváhu způsobuje, se dá odpovědět jednoduše: „hormonální nerovnováha, kterou přímo ovlivňuje jídlo“. Víc si o hormonální nerovnováze si přečti v tomto článku.

Nechceme být od samotného rána kvůli špatnému jídlu unavení

S Patrikem se taky zajímáme o to, jak na nás jídlo působí z pohledu produktivity a energie. Jaký druh jídla nás nejvíc unavuje a jaký naopak dobíjí energií a nezpůsobuje všem dobře známé chutě na sladké.

Jak to s námi ale vypadalo předtím? Jak jsme se stavovali do doby, než jsme začali naše stravování razantně měnit? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíš v dnešním podcastu s Patrikem.

 

PS: Nezapomeň si poslechnout další podcasty, které najdeš v rubrice Podcast. Najdeš tam inspirativní rozhovory s KačkouBarčou a Ondrou, kteří zápasili s nadváhou a tento boj vyhráli. Rozhovory o tom, jak si najít cestu ke cvičení s Aničkou.

Neuvěřitelně motivační slova od Páji, která uběhla závod dlouhý 95 kilometrů. Jsi novopečená maminka, staráš se o svého prcka a chceš být fit po porodu? Na toto téma jsme se bavily s Barčou, porodní asistentkou. Mnohé a mnohé další. Stačí se jen kuknout a vybrat si to, co tě bude zajímat.

Chceš zhubnout, změnit stravování, ale nevíš jak na to? Podávám ti pomocnou ruku. Napiš mi na email [email protected] a domluv si se mnou svoji první konzultaci zdarma 🙂

Podcast si můžeš poslechnout i na YouTube.

 

 

For Mimi by Twin Musicom is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: www.twinmusicom.org/

Whatdafunk by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution licence (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Artist: audionautix.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sbíráme cookie pro lepší fungování webu.